pikilo pikilo komentáře u knih

Černočerné srdce Černočerné srdce Robert Galbraith (p)

(SPOILER) No teda? 1000 stran a bylo jen držení za ruce? To su teda nakrknutá.

23.02.2024 5 z 5

Osud hněvu a plamene Osud hněvu a plamene K. A. Tucker

Od začátku čtivá a napínavá kniha. Ta chuť přijít tomu tajemství na kloub na Mě bafla hned na prvních stránkách. Bavila mě představa propojení našeho a fantasy věta. Většina děje se odehrává v tom druhém světě, škoda jen, že nezabrouzdali víc do toho našeho. Decentní romantická linka, žádná divočina. Je to příběh o elfech co sají krev, normálních elfech a lidech a jejich rozdělení ve společnosti. Zander se snaží udržet království pohromadě za každou cenu a vyhnout se válce. Po svém boku má Romerii, která právě otrávila jeho rodiče ale na nic z toho si nepamatuje. Spolu se snaží zjistit kdo Romerii pomohl s vraždou krále a královny a kdo je zrádcem říše. Oboustranně je to k sobě přitahuje, ikdyž si navzájem nevěří, a Romerie má nejedno malé tajemství, které se snaží ututlat. Pošťuchování mezi nimi je prostě sladké. Není to ani Maasová a ani Armentroudová. A ani nic mezi nimi. Maaska je Maaska, Armentroudová se jí snaží napodobit a Tuckerová jede sama za sebe. Za mě čtivé, napínavé, postavy sympatické, Zander sexy boy s dlouhými vlasy, záhada od první stránky, příběh plynulý a promyšlený, všechno do sebe zapadá.

02.02.2024 5 z 5

Válka dvou královen Válka dvou královen Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Zbytečně protahované, neustálá repetetivnost. Autorka se snaží milkovat příběh co to jde. Vzdala jsem snahu pochopit kdo je bůh, kdo je prvotní a kdo vlastně jak vznikl, strašně nepřehledné. Poppy se neustále lituje a velice ráda upozorňuje na to, že byla PannaVyvolená. Cass by zase pro změnu celou dobu jen jebsouložil, sex není špatná věc ale když se provozuje každou kapitolu tak už to pro mě ztrácelo na zájmu. I přes velké výtky je kniha zajímavá a má něco do sebe. Jednu hvězdu navíc jsem dala proto, že jsem se konečně dočkala trojky s Kieranem

30.01.2024 4 z 5

Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Jak jsem rodila indiánského syna z kmene Čerokí Danka Štoflová

Za mě super. Jsou to kapitoly z autorčina života, podané formou blogových článků. Doufám teda že pravdivé, protože se chystám do Severní Karolíny ulovit nějakého Indiána i pro sebe :D. Neskutečně jsem se bavila nad tím, jak se zde krásně projevila pravá česká nátura. Maminka s tatínkem jsou naprosto boží lidi. Je to krásné, je to vtipné, je to emotivní, mysteriózní. Prostě pecka.

27.10.2023 5 z 5

Šepot z lesa Šepot z lesa Kateřina Surmanová

(SPOILER) Za mě super cesky thriller. Nebala jsem se ale zase me neskutecne bavila cast o folkloru, patrani po historii, radioamaterstvi, ropici, Veles, hydrometeorologie. Na konci mi chybi ten uspokojujici pocit, kdy Petr vsem vidlakum vmete do xichtu kdo je skutecny vrah.

18.08.2023 4 z 5

Procitlý milenec Procitlý milenec J. R. Ward (p)

(SPOILER) Jako u všech knih z BDB. Alfa samec co zavětří samičku a na první pohled je jeho. Stále dokola opakující se love story. On jí chce, ona chce jeho. On jí nemůže chtít ale musí ji za každou cenu chránit. Jako vždy čtivé, romantické a plné sexu. Wardka stále umí a dojí Bratrstvo co to jde. Velkou naději vkládám do Deviny, Lassitera a návrat Omegy. Myslím si, že autorka má teď dobry základ předvést zase něco epického. Ano, je to založeno pořád na jednom a tom samém principu. A ano, i nadále budu pokračovat ve čtení této série.

19.05.2023 4 z 5

Srdce ze zlata Srdce ze zlata J. R. Ward (p)

Čtivá, jednoduchá romantika. Není to něco z čeho bych byla v mrákotách ještě týden. Palec hore za archeologické vykopávky. Zakončeno slaďoučkým happyendem.

19.05.2023 3 z 5

Ve stínu popela Ve stínu popela Jennifer L. Armentrout

Dost podobné jako série z Krve a popela. Autorka asi chtěla docílit toho WOW efektu, že obě hlavní postavy, jak Ve stínu popela tak Z krve a popela mají stejné osudy. Nebo to jinak napsat neumí. Ale bylo toho až moc. Kdyby zmínila jen pár věcí společných tak by mi to tak moc nelezlo na nervy. Jak přes kopírák, vztah mezi páry stejný, bodání do srdce, masochismus hlavních hrdinek, přes 300 stránek polemizují o tom jestli se milují nebo ne, hlavní hrdinové sexy bad-ass, před kterým si každý sedne na prdel ale zároveň s něžnou a laskavou duší. Malik a Malek, Nyktos a Nektas. Konec slaďoučký jak cukrová vata (a nemyslím to v dobrém). Čtivé a napínavé to je ale také zdlouhavé a zbytečně protahované. Kulatý hřbet knihy mě taky samozřejmě namíchnul :D neladí se zbytkem -_-

03.05.2023 4 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Ze zacatku me docela odrazovali negativni komentare zde ale dala jsem tomu sanci. Neni to Maasova, ta se na tom top piedestalu udrzi jeste dlouho ale za me je to fajn fantasy. Docela me fascinovalo jak dlouho dokazala autorka maskovat ze se jedna o obycejny, po staleti dlouhy boj mezi upiry a vlkodlaky. Poppy docela natvrdla co se tyce chlapu, Hawke byl pro me podezrely od zacatku. Fantasy svet mistama nedomysleny a eroticke sceny TOP. Kupuju dalsi dil.

17.04.2023 4 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Strana 775, posledni veta. Docetla jsem asi v 10 hodin vecer. A jedna jedina veta zpusobila ze jsem na dalsi 4 hodiny nemohla usnout. Ted me ceka nekolikalete utrpeni pri cekani na dalsi dil. Pribeh jako vzdy sklevy, rozvlekly ale cert to vem, je to proste uzasne.

04.03.2023 5 z 5

Neústupná princezna Neústupná princezna Meghan March

Autorka je mistrine napeti a marketingu, to nacasovani kdy ma utnout pribeh je proste genialni. Kdo by si sakra nechtel precist dalsi dil?

13.02.2023 5 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Miloucke, hezoucke, sladke jak cukrova vata.

08.02.2023 4 z 5

Komisař Komisař Paulina Świst

Spíš než románem pro ženy bych to nazvala detektivkou. Slabší díl, jednička byla o chlup lepší. Krimi zápletka rozhodně zajímavá. Hlavni “hrdinka” hloupá nesympatická nanynka. Hlaní borec, drzej, sexy a nadženej. Chladnej ale bude vždycky na prvním místě.

05.08.2021 4 z 5

Nevhodné! Nevhodné! Vi Keeland

Slabý a uspěchaný rozjezd, vypracovaný a úžasný závěr.

28.07.2021 4 z 5

Tesla Tesla Richard Gunderman

Kniha popisuje obecně známé informace o Teslovi, které jsou obsažené snad v každé knize o něm. Kniha je krásně graficky zpracovaná. Bohužel obsahuje málo informací a zajímavostí o Nikim.

28.07.2021 3 z 5

Prokurátor Prokurátor Paulina Świst

Autorka mě velice příjemně překvapila. Čekala jsem několikrát omílané téma erotických románů pro ženy. Jsem skutečně nadšený touto knihou. Tvrdý sex, vulgarismus, právo, skvělý zápletka. Není to erotický román, spíš bych to nazvala erotickým krimi příběhem. Za mě topovka.

28.07.2021 5 z 5

Den trifidů Den trifidů John Wyndham (p)

Kniha je v podstatě o lidství a charakteru člověka, Nastiňuje jak se chovají v krizových situacích, jak řeší problémy a bojuje proti přírodě a začínají od znova a jak se hlavně chová jistá skupinka "aktivních" lidí, kteří mají tendenci všem vládnout a všechno si přivlastňovat. Vadil fakt, že v knize nebylo pořádně vysvětleno, proč jsou všichni slepí a co to způsobilo. Autor si dost často pohrával s myšlenkou, že roj meteoritů nebyla náhoda ale spíš nehoda. I přes to se mi kniha líbila, na to že jí je víc jak 60 let, se četla vskutku svižně, jediné co mě štve je otevřený konec. Kniha má sice pokračování ale od jiného autora a já si nejsem jistá jestli to chci číst. Knihu doporučuji všem kdo mají chuť si přečíst "klasičtější" sci-fi literaturu, kde je hlavní prvkem člověk a jeho boj s přírodou o přežití. Pokud ale máte rádi sci-fi víc technického ražení, tak běžte do knihkupectví a knihu jen osahejte, obálku to má nádhernou, bohužel příběh by se Vám nemusel zamlouvat.

05.05.2015 4 z 5

Policie Policie Jo Nesbø

Kniha Policie velmi těsně navazuje na předchozí díl (Přízrak) s odstupem několika měsíců. Autor Vás hned ze začátku hodí do příběhu, kde nevíte co se děje, kde to jste a ani kde je vaše oblíbená postava. Nejen, že musíte rozdýchat že Váš miláček prostě chybí, ale máte práci ještě s tím, jak rozdýchat ty litry krve, rozřezaná těla, rozlámané kosti a podobné kratochvíle. Takové by prostě detektivky měli být, takové, jaké jsou v reálném životě. Realita je plná brutality a násilí, je to špatné, ale je to tak a o tom já chci číst. A to je přesně to, co mi Nesbo za celou sérii HH dal. Nesbo patří v mém pomyslném žebříčku top spisovatelů krimi na první příčku. Jeho detektivky jsou naprosto dech beroucí, rázné, brutální, surové, napínavé a mysl ošukávající knihy, které Vás nenechají v klidu dospat. Knihu mohu s čistým svědomím doporučit Nesbofilům i severokrimifilům, ze všech knih od Nesba je pro mě Policie ten nejlepší díl. Poku máte rádi tvrdou a kvalitní krimi, dejte se k Policii, nebo si ji radši jen přečtěte.

03.04.2015 5 z 5

Půjčovna masa Půjčovna masa Richard K. Morgan

Já knihu naprosto zbožňuju, zbožňuju Takeshiho a jeho chování, jeho elegantnost, smrtelný um jeho zabíjení, styl přemýšlení a jeho přesnou mušku. Rozhodně bych knihu doporučila fanouškům Žambocha a Kulhánka. Není to tak brutální jako díla obou autorů ale Morgan se jim svým příběhem dost přibližuje.

05.03.2015 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Kufr paní Sinclairové je silný ženský příběh, který se nejvíce zaobírá mateřstvím a morálním dilematem. Řekla bych, že je to klasický ženský román o životním rozhodnutí, věčné lásce a velice zásadním tajemstvím, které hlavní hrdinka tají velice dlouhou dobu. Sice tu píšu, že je to ženský román, ale pánům neuškodí si počíst něco z tohoto soudku literatury (víceméně :D). Kniha je to jak ze života, situace jsou tu popsány velice výstižně, autorka se s ničím nemaže, popisuje situace tak jak jsou, bez zbytečných oklik a vytáček. Moje první reakce byli wtf? To zas bude nuda. Začátek byl pro mě takový nicneříkající. Příběh začíná dopisem, ke kterému jsem se ke konci knihy musela stejně vrátit abych věděla vo co go. Postupně jsem se ale do příběhu začetla a nelitovala jsem toho. Neřekla bych, že je to zrovna můj šálek kakaa ale líbila se mi na tom ta věrohodnost, syrovost a uvěřitelnost příběhu. Za mě můžu knihu doporučit skoro všem, dětem a adolescentům ne-e.

26.02.2015 4 z 5