pige pige komentáře u knih

Autorčina osvěta je neodiskutovatelná, leč tato kniha se nepovedla.

Částečně to chápu - ten svět je natolik odlišný, že by se při podrobnějším popisu a líčení zamotávala dál a dál, kam očividně nechtěla.

07.10.2023 2 z 5

Coura Coura Jana Bernášková

Určitě lepší jak první díl.

Přibyly uvozovky, ubylo intimností (pořád se nemůžu zbavit pocitu, že popisy intimností a intimních věcí je i pro autorku ožehavé, její pojmenování a popisy mi přijdou úsměvné), ubylo alkoholu.

Trochu jsem se bála, že každá kniha začne s jiným partnerem.
Zatím je na samém konci zajímavý zvrat, kterému moc nevěřím.
Na druhou stranu se ráda nechám překvapit, co přinese Koloušek.

Zajímavé je, že jsem si postavy podle prvního dílu představovala jinak, než byly vykresleny v tomto díle. Nemohla jsem se prvotní představy zbavit.

07.10.2023 3 z 5

Opovážlivá drzost být sám sebou Opovážlivá drzost být sám sebou Jan Menděl

Věčně. Jasně. Stručně.
Bez vytáček.

Úplně jiná kniha, než byly ty předchozí.
Nutí se nad věcmi zamyslet.

21.09.2023 3 z 5

Přitažlivost planety Krypton Přitažlivost planety Krypton Jiří Mádl

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné a dovedou nás vždy tam, kde máme být. Jak ukázali hlavní hrdinové, nelze je měnit násilím. Takové přijetí pro ně bylo osvobozující.

Krásný příběh rozervaných hrdinů.
Škoda jen, že neznáme příběhy, které je natolik ovlivnily a táhnou se s nimi celý život. Alespoň může promlouvat naše fantazie.

Škoda posledních stránek.
Najednou hop a skok a konec. Dvacet stránek navíc by jistě příběhu neuškodilo.

Příběh, který si čtenáře získá. Příliš mnoho náznaků a nedořešených záležitostí. Útěky.

14.08.2023 3 z 5

Terapie Terapie Sebastian Fitzek

Od začátku nám hlavní hrdina tvrdil, že přehlédl maličkosti, které tvořily dílky do celého puzzle. Stejně tak jako čtenář.
Poutavé vyprávění, které potřebuje pozorného čtenáře.

Příběh mě nijak zvlášť nenadchl.

07.08.2023 3 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Hodně zvláštní způsob vyprávění - trvalo mi dlouho, než jsem se začetla. Neznačená přímá řeč a časté střídání dialogů postav či vnitřního hlasu byly mnohdy matoucí.

Příběh je zasazen do filmového/seriálového prostředí, ale je hodně v pozadí.
Důležitější je život matky samoživitelky. A ne jedné. Každá má svůj jedinečný osud. Buď jej přijme nebo půjde celý život proti zdi, což nic nepřináší, jelikož náš osud dovede přesně tam, kde máme být. Dříve či později. A to hlavní hrdinka pochopila.

06.08.2023 2 z 5

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Prvoplánový a zcela předvídatelný příběh od samého začátku.
Ale proč ne.

Krásně vykreslená mentalita a vnímání reality Japonci.
Knížka mě krásně do Japonska přenesla.

Vyzdvihuji především cit pro vykreslení atmosféry.

Jen mi přišlo, že poslední část knihy (s časovým odstupem) je psaná hodně rychle, aby byla kniha ukončena.
Závěr celý příběh pokazil.

02.08.2023 4 z 5

Foukneš do pěny Foukneš do pěny Radka Třeštíková

Marně jsem hledala myšlenku nebo hlubší smysl celého příběhu.
Nenašla jsem.

Bavil mě způsob vyprávění.
Nutil mě být stále ve střehu.
Bylo zajímavé sledovat myšlenkové pochody hlavní postavy, i když byla trochu mimo.

02.08.2023 2 z 5

Ti druzí Ti druzí C. J. Tudor

TOP!

Celou dobu jsem s napětím očekávala, jak celý příběh skončí.

A nejvíc se mi líbila myšlenka, že to největší zlo přichází od toho, od koho to vůbec, ale vůbec nečekáme (stařenka v květinářství, farář, "policista"...). Proto nejsme ve střehu.

Happyend je příjemným uvolněním na konci tak beznadějného a ponurého příběhu.
Jenže může to opravdu být happyend nebo je to jen zdání?

20.07.2023 5 z 5

Krátký román o lásce Krátký román o lásce Boris Dočekal

Stárnoucí muž se opět zamiluje, ačkoli si myslel, že jeho srdci navždy patří zesnulá manželka.

Ona je mladší. Zadaná.
On se bojí, že pro ni nebude dost dobrý a že nezabere modrá pilulka. Eh, jen tak mimochodem dojde k vraždě (jakože cože?!) a ti dva spolu pravděpodobně nakonec zplodí dítě, ačkoli mu je téměř 60 let.

Jestli se autor snažil navodit milostnou atmosféru tím, tak se mu to doopravdy nepovedlo.
Letmý dotek a dlouhé upřené pohledy. Toť vše.
Nikde žádné city, touha, náklonnost.

19.07.2023 odpad!

Najdu tě Najdu tě Haylen Beck (p)

Knížka mě bavila.
Hodně těžké téma, které nenechá člověka chladným.

Krátké kapitoly, které měly spád. Málo popisu, dej rychle ubíhal a mnohdy došlo k pořádnému zvratu. Bez vytáček, bez podprahového upozorňování na to, že přijde něco nečekaného apod.

Příběh obou žen si mě získal.
Chápu obě. S oběma soucítím. Ani jednu nelze odsoudit.
Obě měly neuvěřitelnou vytrvalost a šly si za svým. Přes mrtvoly. Obrazně i doslova.

18.07.2023 5 z 5

Autista a poštovní holub Autista a poštovní holub Rodaan Al Galidi

Milá novela, která jasně ukazuje, že vše může mít dobrý konec a každý může ve světě najít své místo.

16.07.2023 2 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Prvotně mně vadí pojmenování knížky.
Celou dobu jsem čekala, kdy konečně udeří tsunami, stane se nějaký zvrat, všechno se pokazí.
Achjo.
Taková škoda!!!

Krásný příběh o tom, jak mnohdy žijeme povrchní životy, spokojeně si rochníme v povrchním blahobytu, přestože pravé hodnoty jsou někde naprosto jinde.

Baví mě, jak si autorka hraje s postavami. Každá má nějaké to svoje tajemství.
A nejvíce jich měla prudérní matka dvou dívek. Jenže... Pravda byla úplně někde jinde.
Nakonec ten, kdo byl celou dobu přehlížený, "odchází" středem.

Od příběhu jsem neočekávala nic extra.
Prostě oddechovka.
Přesto ve mně osudy hlavní hrdinů stále rezonují.

16.07.2023 3 z 5

Hvězdy na cestě Hvězdy na cestě Karin Krajčo Babinská

Krásná letní oddychovka.

Líbí se mi tajemství, které každá postava skrývá.
Nejvíc mě oslovil Annin a Adamův příběh.

Postava Igora mi byla krajně nesympatická. Možná to tak bylo zamýšleno, ale závěrečný ublížený pohled jeho matky, která si dává za vinu, že mnohé zkazila, vykreslil Igora ještě záporněji.

Dějově předvídatelné, ale příběh rychle plynul, byl čtivý.

09.07.2023 3 z 5

Svět podle Nikyho Svět podle Nikyho Linda Richardová

Předně věřím, že nikomu z nás nepřísluší hodnotit.

Jelikož autorku, ani členy její rodiny neznám, příběh ke mně nijak víc nepromlouval.
Fandila jsem jim, fandím dál. Věřím, že je to opravdu náročné, přesto že je to krásné. Jinak, než by se dalo čekat.

Vyprávění na mě působí dost stroze. Bez detailů, bez bližších popisů. Opravdu je těžké si představit muka, jaká mohla matka opichovaného dítěte prožívat, nebo jak jí muselo být, když byla uvězněná v koupelně. Špetka této kouzelné přísady tomu prostě chybí.

Fotografie ukryté pod QR kódy jsou příjemným zpestřením knihy.

30.06.2023 1 z 5

Prsa a vajíčka Prsa a vajíčka Mieko Kawakami

(SPOILER) Příběh ve mně stále rezonuje.

Krásně vykreslené problémy, které žena má.
Zajímavé na tom je fakt, že je prožívají Japonky - nám na hony vzdálená mentalita lidí.
I proto se mi líbil důvod, proč Midoriko nemluvila se svou matkou. Láska, která se jevila jako nenávist. Ach.

Trochu nereálně na mě působil Nacučin příběh. Ale i tak jsem za šťastné náhody/konce/emoce ráda. I takové k životu patří.

28.06.2023 5 z 5

Miláčkové z metra Miláčkové z metra Kate Spencer

"Láska nedělá věci hezké - není žádný med. Zlomí ti srdce. Ve všem dělá zmatek. Nejsme tady, abychom byli dokonalí. Dokonalé jsou sněhové vločky. Dokonalé jsou hvězdy. My ne."

Příliš klišé najednou.
Ale jo, hlavním hrdinům jsem fandila.
Jinak ve mě knížka nezanechala žádný hlubší dojem. Další love story.

16.06.2023 2 z 5

Nebe Nebe Mieko Kawakami

Silný příběh, ale stále nevím, co si o knížce mám myslet. Hodně ve mně rezonuje.

Celé je to zvláštní.
Šikana.
Chápu.
Zvolila si ji daná postava dobrovolně, lze ji ovládnout?
Zajímavá je myšlenka, že oběť je obětí proto, že se nedokázala vzepřít.
(Osobně ale nevěřím, že by se tím něco změnilo.)

Zvláštní je konec.
Nakonec se poddá proudu a nebude chtít vybočovat, čímž jde proti všemu, co říkala K nebo M, i když byly jejich pohledy/názory protichůdné.

Nejvíc se asi nedokážu sžít s tím, že hlavním postavám je 14 let. Někdy se chovají jako pětiletí, jindy jako dospělí na prahu třicítky.

Velmi se mi líbí způsob, jakým autorka podává tak závažné téma.

13.06.2023 3 z 5

Zahrada Zahrada Petra Dvořáková

Hodně silný příběh. Stále ve mně rezonuje.

01.06.2023 5 z 5

Suši v duši Suši v duši Eva Urbaníková

Čtenářsky mi vadila neucelenost vyprávění, časté odbočky a přeskakování v časové linii.
Nicméně o tom to je. Životní příběh, který se opravdu stal. Nelze jej naplánovat předem.

Krásný a dojemný příběh.
Pořád jsem hlavní hrdince přála, aby se jí stalo něco dobrého. Komu jinému, když ne jí...

30.05.2023 5 z 5