Phewell Phewell komentáře u knih

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Také jsem se ze začátku musela do čtení občas nutit. Nicméně celkový dojem z knihy mám dobrý.
Zaprvé mě bavily humorné vsuvky, kdy jsem se chechtala nahlas.
Zadruhé ta drásavá koincidence životních zvratů, kterou znám od Třeštíkové již z (pozdějších) Bábovek. Co víc, v knize je zmíněná Betonová zahrada, kterou jsem před pár týdny četla, to není náhoda :-)
Bavily mě i úvahy o životě a smrti a načala větrání mých současných niterních bolístek.
Ironie života a smrti nenáleží tomu, jste-li v uvozovkách dobří nebo špatní. Záleží na tom, jestli se rozhodnete ,,každé ráno vstát a snít svoji poslední snídani v životě". A rozumím tomu, že pro někoho je hlavní postava nesnesitelná. Ale ruku na srdce, tohle jsou muži i ženy dnešního života.

05.02.2018 4 z 5

Manželé odvedle Manželé odvedle Shari Lapena

Hodnotím spíš negativně, námět se mi líbil, ale to zpracování mi nevyhovovalo. Nevím, jestli to bylo i překladem, ale měla jsem ke knize averzi hned od začátku. Závěr knihy tomu dal korunu a rozhodl.

10.08.2017 3 z 5

Italské listy Italské listy Karel Čapek

Pro mě velký objev a překvapení. Jasně, stručně a výstižně popsaný Čapkův úhel pohledu na italská zákoutí. Ovšem ten bohatý jazyk, inteligentní humor a ironie, wow. Jeho znalost umění a architektury, respekt. Ta přímočarost Čapkových názorů a vnitřních prožitků mě velmi oslovila. A ačkoliv nerozumím umění ani architektuře, lidskosti a humoru ano :-)

19.10.2017 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Krásná a temná, myslím ale, že jako maturitní povinná četba je pro většinu čtenářů náročná a nepochopená.

14.05.2017

Hausfrau Hausfrau Jill Alexander Essbaum

Za mě ano, kupodivu mě hlavní hrdinka až tak nevadila, nijak jsem děj neprožívala a dívala se na příběh s odstupem. Zaujaly mě dialogy při sezení s psychiatričkou, některé myšlenky jsem si i zapsala. A musím přiznat, že mám kolem sebe pár žen, které takovou obrovskou samotu skutečně prožívají. Proto mi tento příběh přišel tak skutečný.

07.08.2016 4 z 5

Seznam tajných přání Seznam tajných přání Lori Nelson Spielman

Něvěděla jsem do čeho jdu, kniha mě zaujala svým názvem a protože ležela opuštěná v knihovně na polici. Na první dojem jsem si říkala, že to bude fantasmagorie a slátanina, ALE velice dobře se četla, příběh se zajímavě zašmodrchával a zároveň měl rychlý spád. Po přečtení jsem zhodnotila, že tak obrovský optimismus a dobro v knize ukrytý rozhodně stál za přečtení a můj čas.

21.07.2016 3 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Knihu jsem hltala, líbila se mi hlavní hrdinka, upřímná, citlivá a lidská. Některé informace a věty jsem četla několikrát za sebou, protože byly šokující, úžasné a zároveň tak pravdivé. Bavila mě i různorodá témata jako je soužití černochů a bílých nebo život na farmě se zvířaty. Ráda se k ní zase někdy vrátím. Snad vyjde v česku i druhý díl.

05.04.2016 5 z 5

Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Bella Figura: Jíst, milovat a žít po italsku Kamin Mohammadi

Pro mě kniha inspirativní opravdu byla, životní styl Bella figura je mi blízký a sympatický a autorka v celé knize věrohodně zachycuje italský životní styl, zvyky, svou vlastní životní proměnu.
Některá místa slabší byla, ale jako celek stojí za přečtení.

30.06.2018 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Velmi silný příběh.

05.05.2018 5 z 5

Porodní bábou proti své vůli Porodní bábou proti své vůli Patricia Harman

Druhý díl mě opět bavil a rozhodně nezklamal. Nepovažuji knihu jako senzaci s wow efektem, ale nejspíš je mi blízká doba americké deprese a osudy obyčejných lidí, jejich lidskost a každodenní boj o život. Rozhodně mám chuť si knihu přečíst znovu v originále.

10.08.2017 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Téma segregace černochů se mnou vždy velmi rezonovalo a tato kniha je mu rozhodně obrovským přínosem. Film jsem ,,bohužel,, viděla dříve než jsem četla knihu a tím, že se vzájemně trošku liší, jsem knihou byla trochu zklamaná. Film mě zaujal mnohem více. Rozhodně cením 4 hvězdami.

07.08.2016 4 z 5

Skvělé téma feng shui, po přečtení jsem začala pečlivě skládat ponožky a kalhotky :-) Pár myšlenek stálo za úvahu. Ale jinak nic nového pod sluncem. Kniha má nepřiměřenou reklamu a styl psaní autorky na mě nezapůsobil. Některé kapitoly jsem účelně přeskakovala, omílá se tam vesměs tři věty pořád dokola.

05.04.2016 2 z 5

Žena - tělo a duše Žena - tělo a duše Christiane Northrup

Ke knize jsem se dostala díky psaní bakalářské práce zaměřené na ženy. V knihovně mě překvapila její tloušťka, ale to co bylo napsané uvnitř mě fascinovalo a zcela změnilo pohled na věc a na svět vůbec. Každou stránku jsem hltala a četla stále dokola. Kapitoly jsou srozumitelně rozděleny. Autorka díky své mnoholeté praxi vysvětluje a popisuje, jak funguje ženské tělo, vkládá i příběhy žen. Zaměřuje se na ženskou duši, a tělo bere jako psychosomatický celek. Měla by si ji přečíst každá žena a dívka.

05.04.2016 5 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Milé čtení, odpočinkové. Líbí se mi charaktery postav a jejich lidskost a úcta k ostatním. Jak trefné je opět přísloví ,,první dojem klame,,.

10.08.2017 3 z 5

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Mě to teda nebavilo, nezačetla jsem se ani po 200 stranách. Nedočteno, třeba jindy. :)

26.01.2017 2 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Já od knihy nic neočekávala, koupila jsem si ji (a jsem ráda) protože má nádhernou atypickou obálku. A líbila se mi moc. Je oddechová, pro mě zajímavá a vtipná, zapřemýšlela jsem si o hodně věcech, představivost mi jela v jednom kuse díky ilustracím. Ráda ji doporučuju a půjčuju :)

09.08.2016 5 z 5

Špalíček veršů a pohádek Špalíček veršů a pohádek František Hrubín

Špalíček, to je mé dětství a rané vzpomínky na mou mámu, která mi předčítala.

07.08.2016 5 z 5

Království stínů Království stínů Barbara Erskine

Byly to pro mě teda nervy, obzvláš poslední třetina knihy, většina postav by potřebovala přinejmenším vyfackovat. Tak vytočená a emotivní jsem u žádné knihy ještě nebyla (myšleno dění v knize). Na to, že je kniha z roku 1988, tedy dobu bez mobilních telefonů, jsem neodlišovala tehdejší a reálnou současnost. Velmi obohacující jsou pasáže ze skotských dějin i poznámky překladatele. Škoda toho překotného konce, jak píší i ostatní.

13.10.2017 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Četla jsem knihu po nocích v nočním režimu na tabletu a byla jsem napnutá jak struna :-) Perfektní zážitek, skvělá kniha a krásné nové paperbackové vydání.

15.05.2017 5 z 5

Bohyně nestárnou Bohyně nestárnou Christiane Northrup

Doktorka Northrup pro mě představuje světovou špičku na ženské zdraví a i když je kniha určena starším ženám, byla přínosem i mě samotné. Z poloviny ji mám podtrhanou :-) Myslím, že každá žena si z ní vezme mnoho informací a rad a bude obohacena o zkušenosti samotné dr. Northrup.

07.02.2017 4 z 5