petvet petvet komentáře u knih

Jana Eyrová Jana Eyrová Charlotte Brontë

Tak další kniha, která mě chytla za srdce!!
Musím říct, že tak silnou knihu jsem ještě nečetla.... žádná kniha mě nedonutila k slzám, ale Jana Eyrová ano.

Silná, strašně smutná, ale přitom krásně romantická....Doporučuji.
Myslím, že se k této knize ještě někdy vrátím :)

04.09.2016 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Tato kniha mě opravdu překvapila. Ze začátku mi trvalo, než jsem se začetla, trochu se mi spojovala současnost s minulostí.
Ale musím říct, že to byl opravdu silný a dojemný příběh! Je pravda, že jsem si často říkala "doufám,že se vztah June a Tobyho nepousene za hranice..",ale nakonec mě překvapilo, o jaké citové a přátelské pouto mezi nimi šlo.

Kdybych neměla knihu zařazenou do Čtenářské výzvy, tak bych se k ní zřejmě nedostala-což by byla škoda.
Knihu všem doporučuji!

28.08.2016 4 z 5

Co je tvoje, je i moje Co je tvoje, je i moje Tess Stimson

Kniha plná emocí!
Kniha byla vyprávěná ze strany více postav- matky Catherine a dvou sester Grace a Suzanne, ke konci i Toma.
Každá sestra je "úplně jiná" - Grace je ctižádostivá, má kariéru a peníze, krásný domov, milujícího manžela, ALE nemůže mít děti. Za to Suzanne se protlouká životem, na účtu má sotva několik pencí, dvě děti stačila dát k adopci a žádný pořádný vztah není v dohledu, ALE může mít děti.
Pořád jsem čekala, jak se bude děj přesně vyvíjet. Konec mě ale docela dostal..ale dopadlo to dobře! :)

+ kniha se rychle četla
+ žádné složité obraty
+ srdceberoucí děj
- občas jsem se ztrácela

20.08.2016 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha je o proti ostatním dílům poměrně tlustá. Čtenář se začíná dovídat spoustu dějových souvislostí.
Už to není taková "pohádka pro děti" jako první dva díly..postupně je vše napínavější.Čtenář musí mít oči v pozoru,aby mu něco důležitého neuteklo :) :)
Za mě super kniha-akorát začátek a popis famfrpálového mistrovství bylo na můj vkus trochu zdlouhavé.

16.08.2016 4 z 5

Další úžasně napsaná kniha,která se čte jedním dechem a lehce (proto věřím, že se čte dobře i mladším dětem).Děj je promyšlený a také plný zajímavých věcí.
Líbí se mi, jak se v knize poukazuje na hodnotu přátelství- věřit někomu, být druhému oporou, atd.
Film - v detailech se trochu liší, ale i tak, klobouk dolů, je to skvělá podívaná :)

20.07.2016 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Druhý díl mě opět nezklamal :)
Kniha udržuje čtenáře do poslední chvíle v napětí,takže jsem se od kniha nemohla odtrhnout,dokud ji neprečtu!
Doporučuji.

10.07.2016 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Až v mém dospělém věku jsem se rozhodla,že si přečtu knihu Harry Pottera a musím říct,že mě rozhodně nezklamala!Pořád jsem ji odsuzovala a nechápala,co na ní každý vidí?Ale jsem nadšená-díky detailnímu popisu děje jsem se do něj úplně vžila - celá kniha je opravdu propracovaná a hlavní postavy mi sedly.Těším se na druhý díl i na to,až po dlouhé době shlédnu i film :)

07.07.2016 5 z 5

Vášnivý sprosťák Vášnivý sprosťák Christina Lauren

První polovinu knihy jsem četla s nucením tak 2 týdny-tu druhou půlku jsem měla dočtenou za 2 hodinky.
Ohraný děj, skoro žádná zápletka u čeho by čtenář alespoň trochu stresoval :) hned od začátku bylo jasné,jak vše dopadne! Ale konec byl krásný :) :)

24.05.2016 4 z 5

Podivné hry Podivné hry Nora Roberts

Když jsem si půjčovala tuto knihu, tak jsem nečekala, že bude vyprávět dva rozdílné příběhy.
První příběh-GABRIELŮV ANDĚL
Hodně nepravděpodobný a naivní příběh. Lehce předvídatelný konec, ale četl se velice rychle.
Líbilo se mi přirovnání: ,,Paříž je jako starší žena, která ještě umí flirtovat" .

Druhý příběh-ZÁVĚŤ A ÚKLADY
Mnohem zábavnější děj,pobavila mě pasáž při čtení závěti. Závěr nebyl tak lehce předvídatelný-taková malá detektivka :)

Celkově k celé knize-jde o průměrný slaďák s dobrým nápadem.

09.05.2016 3 z 5

Zakázaná přitažlivost Zakázaná přitažlivost Kateřina Petrusová

Super kniha! Další úžasný díl od úžasné spisovatelky, který se opět vydařil. Děj má spád, nenudí, udržuje čtenáře v napětí, jsou tam sympatické hlavní postavy (a hlavně Henry se zajímavou minulostí...).
Líbí se mi, jak se střídá vyprávění (pohledy) Emily a Henryho.
Za sebe doporučuji! Dávám 4*!!

26.04.2016 4 z 5

Osudová náhoda Osudová náhoda S. H. Kolee

Kniha se velice dobře četla. Začátek jsem četla jedním dechem,ale pak nastal menší útlum; chtělo to nějakou dobrou zápletku :) Děj byl ze začátku dost předvídatelný. Za sebe doporučuji-kniha na večerní čtení a oddech jako dělaná!

17.04.2016 4 z 5

Memento Memento Radek John

Kniha byla strašná!! Ne z hlediska psaní a obsahu, ale ten děj byl hrozný a dost mě stresoval.
Na druhou stranu poukazuje na VELKÉ NEBEZPEČÍ UŽÍVÁNÍ TOXICKÝCH LÁTEK a jejich dopadu na zdraví (fyzickou a psychickou stránku člověka).
Knihu by si měli povinně přečíst všich náctiletí, ať ví, co je závislost na drogách za svinstvo. Ach, je mi z toho úzko :(

15.04.2016 3 z 5

Dívka s perlou Dívka s perlou Tracy Chevalier

Vermeer Van Delft mě zaujal jako malíř na střední škole při dějinách umění - jeho obrazy nesly příběh, precizní propracovanost, světla, barvy... Tato kniha není žádný trhák, ale čtenáře seznámí se životem a tvorbou děl jednoho z nejznámějších barokních malířů. I když měla kniha pouze 161 stran,tak mi to přišlo, jak kdyby měla stran 500. Jednoznačně zajímavé počtení :)

PS: při četbě jsem listovala v knize s obrazy Vermeera - příjemně to doplňovalo děj.

08.04.2016 3 z 5

Zmrzlinové sedmé nebe Zmrzlinové sedmé nebe Abby Clements

Úžasná kniha :) moc hezky napsaná (Anna i Imogen byly sympatické-každá zažívala svůj příběh. Nejdříve změny, zklamání a nakonec láska).
Jsem rada, že vše dopadlo tak dobře.
Knihu od Abby Clements jsem četla poprvé, ale rozhodně jich bude více!

PS: Pozor, kniha je jedna velká "prodejna na sladkosti" ! A ty zmrzliny... :D mňam

03.04.2016 5 z 5

Král Lávra Král Lávra Karel Havlíček Borovský

Opět další kniha k povinné četbě na maturitu :) Pro některé je velké plus to, že je to tenká kniha o cca 40 stránkách. Nedokáži si ale představit, že bych o ní 20 minut mluvila :D

28.03.2016 4 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Dávám tři hvězdičky, protože nemám ráda smutné konce..
Ale doporučuji k četbě k maturitě-o knize se dá dobře vyprávět a není to hlavně "tlustá bichle" :)

26.03.2016 3 z 5

Hrana pokušení Hrana pokušení Eve Berlin

Druhý díl jsem "přechválila" - ten se číst dal..ale tento třetí díl byla katastrofa.Do čtení jsem se musela nutit-je to všechno stejné (podobný děj,fráze,hlavní postavy).
Přeskakovala jsem stránky-především sex.hrátky (o ničem,nuda) a zaměřila jsem se na děj (jestli to tak mohu pojmenovat..).Jsem zklamaná-dávám 2*.

Celkově: trilogie je o ničem... :( čekala jsem více

26.03.2016 2 z 5

Hrana touhy Hrana touhy Eve Berlin

Podle hodnocení jsem čekala propadák, ale musím přiznat, že nebyla kniha špatná. Za mě byla lepší jak díl první! Čtenář se nemusí trápit hlubším záměrem, nějak složitými obraty - kniha je psána jednoduše, jako četba k oddechu. Škoda, že tam nebylo více napětí-od začátku jsem věděla,jak se bude děj vyvíjet. A zápletka tam žádná nebyla :D
Co mi ale vadilo,tak přeslazené popisování vzhledu...také příliš ukvapený začátek a popis erotických scén (pořád dokola to stejný...a přitom nic nového, nic z BDSM).
Kniha průměr, ale dobře a rychle se četla. Hodnotím 3*! :)

20.03.2016 3 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha nebyla špatná, za přečtení určitě stojí (doporučuji k četbě k maturitě, či čtenářského deníku - dá se o ní dost mluvit). Ale jinak to můj šálek kávy není a znovu ji číst rozhodně nebudu.

19.03.2016 3 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Nejdříve mě dostal film, pak jsem sáhla po knize. Musím říct, že byl děj opravdu zajímavý! Tolik emocí - ke konci jsem měla husí kůži..
Hlavní hrdinka Katie/Erin-byla milá,plachá žena, která si toho musela vytrpět opravdu dost. Alex-hodný, oběhavý (sen každé ženy) vs. Kevin, který byl opakem dobra.
Jo-postava, která ve mě vzbudila nejvíce emocí.
Celý příběh s prvkem nadpřirozena, propletený strachem a pak převážně láskou se mi líbil (a to na "slaďáky" tohoto typu moc nejsem). Škoda, že tam nebyl více rozvinutý a popsaný vztah mezi Katie a Alexem, ale i tak doporučuji a hodnotím knihu kladně.

19.03.2016 4 z 5