petusska01 petusska01 komentáře u knih

Láska nadivoko Láska nadivoko Christina Lauren

Popravde som spravila chybu, lebo po prečítaní anotácie som si predstavila iný príbeh, taký vtipný, kde prežívajú hlavné postavy dobrodružstvo na koňoch plné dohadovania, hádok, prekáračiek, vtipov, kde Lily v takom smiešnom zmysle vyškolí mestských chlapov, kde sa budú s Leom zmierovať a opäť pomaly zamilovávať a skrývat pred ostatnými čo privodí ďalšie smiešne situácie. A co som dostala? Honbu za pokladom a lá divoký západ. Tej romantickej a vtipnej atmosféry tam veru veľa nebolo, aj keď dráma nechýbala a ani ďalšie zvraty. Dokonca ma to postavilo pred akúsi morálnu dilemu, že či je úplne okej klamať v ceste za bohatstvom a podobné veci. Popravde som to tak trochu chcela mať za sebou, rýchlo dočítané. Viac menej mám dojem, že ani Lily ani Leo sa mi nejako nedostali pod kožu a že som si ich neobľúbila. Nemyslím si, že príbeh je zlý ani štýl písania, autorku mám veľmi rada, skôr však atmosféra ma nezaujala a taktiež viním z neúspechu moje "očakávania".

01.04.2023 2 z 5

Letný návrh Letný návrh Vi Keeland

Anotácia znela výborne, autorka píše úžasne...ALE! Nie som si istá, ale niečo tomu chýbalo, nebola to autorkina úplná topka. Hokejové prostredie mám rada, aj keď tu nebolo až také dominantné. Max bol taktiež sympaťák, veľmi šarmantný, vtipný (aj jeho rodina), sexi týpek aj keď ku koncu trochu veru zamiešal kartami. Georgia bola v pohode- to sa asi vraví, keď ti niekto úplne nesadne :) ona by bola super, milá, vtipná samostatná ale tak strašne premýšľavá, váhavá a hlavne sa hrá na strašne rozumnú osobu a pritom nevidí že ten jej Gabriel je zmrd. Nakoniec to teda samozrejme dobre dopadlo, ale taký nie úplne spokojný pocit mi zostal. Opäť však radím medzi fajn príbehy, zlepšovače nálady a romanťárne na večer.

01.04.2023 4 z 5

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Som šokovaná. Úplne som očakávala niečo iné. Od autorky som zvyknutá na iné. A stále som na niečo len čakala a to niečo neprišlo... Hlavné postavy boli nudné, Leo bol podľa mňa absolútne nepríťažlivý človek, bez vtipu a šarmu. Felicity sa mi páčila v rámci jej samostatnosti ale podĺa mňa s tým svojim strachom a plánovaním mala určite nejakú diagnózu. Ako aj on, keď za 5 rokov sa nevedeli nikam pohnúť v živote. SPOILER: Keď Lea Felicity našla v Anglicku v stave akom bol, myslela som si, že príde zvrat a dá sa dokopy so Sigom, ktorý bol z celého príbehu najvýraznejsia postava :) Potom teda už prišlo na lámanie chleba a ten koniec bol celkom rýchly, vďakabohu. Taký presladený. Ale najviac som sklamaná z tých nemastných hlavných postáv, tú chémiu medzi nimi som vôbec necítila veru. Ale teda okej, čo kvitujem je celkom morálne náročná téma rozvodu a nevery a podobne. Ale za mňa tentokrát e-e.

20.03.2023 2 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Prelúskať sa začiatkom knihy mi trvalo celkom dlho. A musím povedať, že niektoré tie hierarchické a fantastické zvery som stále nejak nepoňala. Ale proste vnímala som hlavné postavy. Bryce mi neprišla veľmi sympatická. Ale potom sa to rozbehlo. Jej chytrosť, ochrana slabších, láska...aj keď k bratovi sa veľmi dobre nesprávala, čo ma občas mrzelo. Celá tá detektívna práca, tie zvraty a aj ten boj na konci je veľké plus tejto knihy. A samozrejme aj ten rozvíjajúci sa vzťah s Huntom a ich doťahovanie. Ten začiatok sa oplatilo nejako prelúskať.

26.02.2023 4 z 5

Nemilosrdný rival Nemilosrdný rival L. J. Shen

Hmmm. L.J. SHEN okupuje popredné priečky mojej autorskej hitparády. Zatiaľ som nebola zo žiadnej jej knihy vyslovene sklamaná. Určite sú niektoré viac a niektoré menej skvelé, ale stále skvelé. Hlavná hrdinka sa mi páčila aj ako mladá aj v prítomnosti - jej sila, jej humor, jej bláznivost. Áno, to celé okolo jej rodičov bolo také pre ňu dosť zmätočné, ale potom spravila správne rozhodnutie!! Nicky aj Christian sa fajnovo naladili na túto humornú vlnu a dodali tomu skvelý nádych tajomstva, romantiky, mužskej agresie ale aj emócií. Preskakovanie do minulosti ma udržiavalo v napätí a to pomalé rozlúskavanie tajomstiev povýšilo tento príbeh nad nálepku romantický. Rada si prečítam aj ďalšie príbehy o Christianových kamošoch to jen jasné.

15.02.2023 5 z 5

Hacker Hacker M. K. Hardy

Ja, čo obchádzam českú a slovenskú tvorbu z bezpecnej vzdialenosti som opäť siahla po tejto autorke a opäť ma presvedčila, že možno by som aj tejto tvorbe mala venovať viac pozornosti. Jessie bola fajn, prirodzená, svojská, so svojimi radosťami aj starosťami ako každé iné milé príjemné dievča od vedľa. Plus jej ironicky humor veľmi oceňujem. A potom tu bol Johny, s ktorým si dosť fičali na rovnakej vlne a "potom tu bol Hacker", ktorý bol relatívne veľmi sladký. Bolo to fajn, milé, príjemné, dosť som sa aj pobavila na niektorých scénach (napr čo sa Jessie opila) :) Najhoršia bola samozrejme Sára a Jirka panebože.

10.02.2023 3 z 5

Iskra Iskra Vi Keeland

Pravdou je,že som túto knihu dosť odkladala a až keď som už nemala čo čítať, tak som sa k nej vrátila. Anotácia ma tým pádom veľmi nenadchla. Autorku mám rada, patrí medzi moje topky, ale veru toto sa mi až tak nepáčilo. Áno, bolo to príjemné, ale ani Donovan ani Autumn ma nejako nazaujali. Páčilo sa mi však, že sa tam riešili aj vážnejšie témy aj keď ich bolo nejako veľa a ani jedna poriadne rozpracovaná (Storm, detský domov, znásilnenie, práca...). Nebolo to zlé a myslím, že si čitatelia prídu na svoje. Ja som si však nenašla tam obľúbenca a trošku ma to nudilo.

09.02.2023 3 z 5

Polib mě znovu Polib mě znovu Stella Tack

Och no ja neviem. Také slabšie. Isté momenty samozrejme zažiarili, bolo to vtipné, oddychové, príjemné. Ale stále v takom nižšom priemere. Hlavné postavy taktiež neboli nejako veľmi zaujímavé, samozrejme Silver mala náročný život, z minulosti sa dalo ešte čo to potiahnuť. Taktiež nakoľko bola vycvičená ako bodyguard možno som od nej čakala nejako viac akcie, či prekuknutie všetkých tých záhad. Prescott bol taký zo začiatku taký mäkkýš, potom už bol taký nijaký mám dojem. Romantika bola mám dojem v oslabení popri všetkých tých kráľovských akciách a škandáloch. Stretnutie s postavami z minulého dielu bolo fajn, bolo to veľmi milé a vtipné medzi Ryanom a Silver. Ako nebolo to zlé, je to príjemná oddychovka ale nič svetuborné.

02.02.2023 3 z 5

Nero Nero Sarah Brianne

(SPOILER) Viac menej súhlasím s komentármi a hlavne negatívami, ktoré tu už boli popísané. Tých kníh o mafiánoch som nečítala veľa a tak som sa musela trochu naladiť na hrdinu s pokriveným zmýšľaním a hranicami...Ale tak začnem od začiatku - Elle bola od začiatku postava samostatná, silná, ochrankyňa slabých aj keď sama veľa zakúsila...Bola voči Nerovi podozrievavá a bolo to dobre. A potom zrazu to malo taký rýchli spád, že som ani nevedela, kde sa tá Elle podela - nahradila ju Elle, ktorá si nechá rozkazovať, podriadi sa za to, že jej poskytnú ochranu na škole, kde to sama zvládla 3 a pol roka? okej. Nero...na jednej strane sa pasoval do role ochrancu, pomstiteľa za všetko čo sa jej stalo, pritom ozaj nepohol dovtedy ani prstom. Rozpor vo mne vyvolával aj so svojím namysleným a arogantným správaním voči Elle, ako jej rozkazoval a viac menej ju vydieral v rámci sexuálnych radovánok : "Dnes večer ťa nepretiahnem, lebo viem, že nie si ako dievčatá , s ktorými som bol, ale zato ty ma necháš pohrať sa.". Vášnivé scény akoby prichádzali v nevhodnej chvíli a vadili mi, poukazovali na Nerovu nevyzretosť a jeho manipuláciu s Elle a akoby nebol dosť empatický a nevážil si ju. Na jednej strane je to akoby normálne správanie chlapov v tom veku (skôr je nenormálne aby sa v 18tich zamilovali na celý život) ale na druhej strane som rozmaznaná zo všetkých tých hrdinov z iných kníh. Pozitívom je pekné preplietanie súčasnosti s minulosťou, tajomstvá, ktoré sa tam postupne odhaľujú a taktiež sú pre mňa zaujímavé aj vedľajšie postavy ako Chloe a Lucca, či Vincent. Videla som, že autorka napísala aj ich príbehy, tak ak sa preložia, určite si ich prečítam, napriek rozpačitosti z tejto prvej knihy.

31.01.2023 3 z 5

Ešte! (mi daj šancu) Ešte! (mi daj šancu) Teagan Hunter

Celú sériu Textingu určite odporúčam- Ani tento príbeh nie je výnimkou, od začiatku som sa veľmi bavila, páčilo sa mi to. Skákanie z prítomnosti do minulosti robilo tiež príbeh zaujímavým, a autorka nás napínala až do "poslednej" minúty, že čo sa vlastne udialo. Denver bola vtipná osôbka, veľmi milá, šikovná, páčil sa mi aj jej prístup k Shepovi po tom, čo urobil, nebol nejaký naivný, čož fakt nemôžem niekedy čítať. Čo sa týka Shepa, asi s ním som mala väčší problém si ho obľúbiť, lebo aj keď reagoval v tejto časti "správne" tak kvôli jeho minulosti a jeho minulým činom som mu už aj ja mala problém uveriť :-D Ale snažil sa chlapec a všetkých si nás získal :) Taktiež som sa rada stretla s predchádzajúcimi postavami, zaspomínala si a zasmiala sa spolu s nimi. Veľmi príjemná séria naozaj.

23.01.2023 5 z 5

Drahá Ava Drahá Ava Ilsa Madden-Mills

Príjemné čítanie. K bonusom tejto knihy patrí určite hlavná hrdinka - silná, samostatná, realistická, milujúca, ktorá aj napriek zažitej dráme dokázala to, čo chcela. Nakoľko téma stredná škola, bohatí chlapci a chudobné žieňa nie je ničím nová, tu je bonusom tiež tá záhadná časť príbehu a jej rozuzlenie. Knox ako chlap ma až tak nezaujal, na koni tu bola Ava, ale aj on mal zaujímavú dejovú líniu, spolu s bratom. Oceňujem jeho emočné stvárnenie, väčšinou sa "hrajú" na tvrďákov, ale Knox bol relatívne otvorený v prejavoch. Koniec bol už na mňa trošku taký prisladký, hlavne teda po takom čase, ale epilógy boli fajn :) čo môžem vytknúť je asi preklad, lebo niektoré veci sa mi nejako nehodili. Takže, ak máte v obľube tému strednej školy, bohaté vs chudobné decká, tak určite do toho. Je to taká jednohubka, raz prečítať a stačí :)

23.01.2023 4 z 5

Královsky spolu Královsky spolu Emma Chase

Nooo, prvý diel sa mi páčil podstatne viac. Harry nebol veľmi môj šálok kávy a Sarah bola celkom nudná. Aj keď samozrejme ich osudy neboli ľahké, minimálne Sarah si zažila ozaj svoje a vlastne to vysvetľovalo jej strach zo všetkého, tak autorka sa s tým mohla trochu vyhrať. Takto to tam bolo raz spomenuté a akoby vyriešené?! Niekde v polovici, kde boli stále zavretí iba v izbe som to už chcela odložiť, ale potom teda sa to trošku rozbehlo, aj keď fakt mám dojem, že veľa vecí nebolo doriešených a iba akoby zmizlo. Takže, séria sa celkom dobre rozbehla, určite v nej budem pokračovať, aj keď tento príbeh sa mi nezdal až taký zaujímavý, ale epilóg bol fajn, stretnutie s predchádzajúcimi postavami tiež zaujalo, a navnadilo na ďalšie príbehy...takže slabšie, ale môže byť.

19.01.2023 3 z 5

Zasvěcení Zasvěcení Tijan (p)

Autorka ma namotivovala k prečítaniu si aj ďalších dielov, tak som v očakávaní. Bayley nie je zrovna môj šálok kávy, ale verím, že sa ešte preukáže. Kash je taký tajuplný, plný moci, zaujímavý, dobrák aj badboy...Skôr ma zaujíma on ako ona, ale relatívne spolu tvoria fajn pár, čitateľsky zaujímavý a to občas stačí. Zápletka v pozadí je vec, ktorá mňa akoby zaujíma viac ako Bayley samotná (čo svedčí teda o jej charaktere) a teda som zvedavá čo na nás autorka vymyslí ďalší diel.

16.01.2023 4 z 5

Travis Travis Mia Sheridan

Autorka a jej príbehy dokážu veľmi chytnúť za srdce. Prebudiť emócie. Pozitívne negatívne, to je jedno, veľmi jej to ide. Aj v predchádzajúcich príbehoch aj tu. Príbeh sa deje pozvoľna, objavujú sa nové veci z minulosti, vysvetľujú... Páčila sa mi chémia medzi hlavnými hrdinami, aj celá zápletka. To, čo Travis spravil na konci, aby neodišli zase o dom ďalej bolo veľmi odvážne aj keď v dnešných časoch dosť nereálne a za hranicou podľa mňa, ale ako gesto to bolo veľmi silné. Oproti ostatným autorkám takýchto zamilovaných príbehov, je Mia Sheridan tá, ktorá sa dotýka aj náročnejších tém a ktorá nechá vyniknúť aj negatívne vlastnosti hlavných hrdinov aby sme potom videli, ako ich láska dokázala zmeniť. Pekné.

16.01.2023 4 z 5

Poškození Poškození Tijan (p)

Prvý diel vo mne veru nažhavil to napätie, tie zápletky, tie intrigy, vzťahy, nevedela som kto je kto, či je dobrý a či nie...a tento diel to tak pomaly udupával a udupával. Mala som privysoké očakávania, napriek tomu som to samozrejme dočítala a zase som zvedavá ako sa s tým relatívne ťažkým koncom a predpoveďou toho protivného "dedečka Calhouna" autorka poráta. Bailey tuším, raz dvakrát vystrčila rožky a konečne vyšla z tej svojej bublinky, avšak inak je taká docela nevýrazná a ani tam už nevidno tú jej superschopnosť, kvôli ktorej je vlastne zaujímavá...A zase, dialógy sú vymenené za sex, ktorý asi stále predáva, ale ja chcem čítať, chcem sa pochechtávať, chcem byť zvedavá, napätá, smutná, plná emócií...sexu už bolo všade toľko, že už ma nič neprekvapí a nepobaví (veď čítam Amo) . Áno, bolo to slabšie, ale príbeh pokračuje, ja som zvedavá ako to celé skončí takže čakám na ďalší diel.

16.01.2023 3 z 5

Polib mě Polib mě Stella Tack

Jednoduchý a milý príbeh, páčil sa mi. Áno, je taký nenáročný a určený pre mladšiu generáciu, ale viem si predstaviť, že v rámci takej jednohubky, večer, popri deťoch, to zbaští niekto aj starší ako ja :) Ivy nie je prototyp ženy (dievčaťa), ktorý by sa mi páčil - na to sa až veľmi podriaďuje svojim rodičom, poslúcha takpovediac na slovo a vlastne nevie čo chce. Ku koncu sa to zlepšilo, ale napriek tomu sa mi nepáčilo, že niekto za ňu schytá guľku a ona sa proste odoberie preč, lebo otec povedal (veľmi zjednodušená časť príbehu). Ryan vyzeral tak ako vyzeral, to sa mi páči a vlastne musím povedať, že on bol ťahúň tohto príbehu. Vedľajšie postavy a školské prostredie dotvárali fajn atmosféru...aj keď tá zápletka a ohrozenie ma až tak nevtiahlo do deja. Ale celkovo hodnotím kladne. Určite si prečítam aj ďalšie knihy od autorky.

16.01.2023 3 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Príbeh pokračuje a pokračuje a pokračuje... Za mňa zatiaľ najslabší príbeh, asi kvôli tomu, čo spomínali aj ostatní a plne súhlasím - trochu som sa stratila v novom svete božstiev, príbeh miesto dialógov a prekáračiek medzi Casteelom, Poppy a Kieranom je plný sexu (prvýkrát super, druhýkrát okej ale stále zas a zas?!) btw som si myslela, že je to pre mladšie ročníky ale očividne nie :-D. Stále je tam toho kopec nezodpovedaného, stále sa vynárajú nové skutočnosti a ja som fakt zvedavá. Samozrejme páči sa mi na tomto príbehu aj to, že Poppy je silná, samostatná a dokáže sa ubrániť a Casteel ju velice oceňuje svojim vlastným spôsobom a humorom, sú spolu fajn :) Kieran veľmi dotvára tú odľahčenú atmosféru napriek bojom, ktoré sa odohrávajú v ich hlavách a v realite. Nemôžem sa dočkať pokračovania a potom sa nemôžem dočkať, ako to všetko začnem čítať odznova, bez prestávky a všimnem si toho zase o veľa viac.

16.01.2023 5 z 5

Syndrom hodné holky Syndrom hodné holky Elle Kennedy

Nebola to úplne topka ako som od Elle zvyknutá, ale nebolo to ani zlé. Na hokejistov to samozrejme nedosahuje, ale môže byť. Neviem no, nejak som sa nevedela vcítiť ani do Mac ani do Coopera, ale boli milí a sympatickí. Zápletka mi bola jasná hneď od začiatku, a neprekvapila. Plus autorka trošku stereotypne išla v rámci toho rozdelenia na bohatých a miestnych, ale samozrejme bolo to o to zaujímavejšie. Inak vždy sú v autorkiných príbehoch takí nieveľmi dobrí rodičia :) Po Elle sa dá siahnuť vždy, keď máte čas čítať a neoľutujete. Tu už je len problém či ste náročný alebo veľmi náročný :-D

16.12.2022 4 z 5

Ďábel a světice - část druhá Ďábel a světice - část druhá Amo Jones

Tak tento diel bol plný kadejakých zápletiek, raz hore raz dole, úplne beh cez prekážky - ak nie cez mínové pole. Pri Amo som vždy taká začudované, keď si uvedomím, že koľko vlastne králi majú rokov a že už čakajú svojich následovníkov. Jednoznačne však Amo v tomto diely trošku zmäkla a kráľovia boli normálne milí :-D Brantley je taká zvláštna postava a Saint mi bola veľmi sympatická od začiatku do konca, takže ju som si veľmi obľúbila, aj keď to nadprirodzeno bolo také zvláštne, možno na mňa pôsobilo trochu až rušivo. Páčilo sa mi ako vytvorili babský gang s Madison a Tillie. A tie úmrtia ma zarmútili veru. Musím si niekedy opäť prečítať celú sériu lebo s tými rozostupmi mám občas problém sa rozpamätať . Verím však, že séria bude pokračovať !!

16.12.2022 5 z 5

Ďábel a světice: Část první Ďábel a světice: Část první Amo Jones

Ach bože Amo. Problém s Amo mám ten, že vždy mám naraz dostupnú napríklad iba jednu časť nejakého príbehu a potom mi trvá hodnú chvíľu sa naladiť na jej štýl, lebo pomedzi to, čítam kadejaké "vanilkové" príbehy a potom príde tento temný, škandálny, ilegálny šok. Aj teda s tým jej inakým štýlom písania, prítomnosť budúcnosť, také postavy onaké postavy a musím si spomínať čo bolo roky dozadu. ALE!! Keď keď konečne otvorím svoju myseľ, tak to ide ako bláznivé. Taká zápletka, onaký sex, tam utrúsená poznámka a pri čítaní musíte byť nie len s otvorenou mysľou ale aj veľmi pozorný a vnímavý detektív. Som vlastne v nemom úžase, som rozhodená, som šokovaná, som nadšená aj zahanbená že som vlastne potešená tým čo sa tam deje a to všetko pri každej jednej knihe od Amo. Teším sa z Nata, som smutná z Bishopa a zvedavá na krvilačného Brantleyho a Saint (ktorá napriek tomu, že bola ako Rapunyel vo veži si celkom zvykla). Saint sa mi páči, je rozhodná, vie čo chce, nie je ufňukaná, len má enormne málo vedomostí a skúseností s EKK. Takže šup šup idem na druhú časť a opäť do víru emócií.

08.12.2022 5 z 5