petshop petshop komentáře u knih

Policie Policie Jo Nesbø

Jako opravdu je to poslední díl? Už teď bych s chutí četla další. I´ll miss you, Harry! ;-)
Ale doufám, že pan Nesbo nám zase něco tak skvělého napíše. A rychle...:-D

13.04.2015 5 z 5

Útěk z tábora 14 Útěk z tábora 14 Blaine Harden

Škoda, škoda...Příběh má takový potenciál a zůstal nevyužitý. Je to bezesporu silný příběh, ale slabě napsaný. První polovina se mi ještě zdála docela dobrá, ale pak už jsem se docela nudila a musela se přinutit k dočtení. Než jsem začala číst, očekávala jsem přívaly emocí, ale nato, jaké to muselo být hrozné, jsem zůstala docela nedotčena. Nicméně jako přibližná ukázka toho, jak to v KLDR chodí, to byl dobrý zdroj informací. Za přečtení určitě stojí, ale velké emoce nečekejte.

07.04.2015

Pán ohně Pán ohně Peter May

Když jsem viděla, že má Pán ohně nižší hodnocení než trilogie Skála a spol. ani se mi to moc nechtělo číst, ALE přečetla jsem jedním dechem. Chvílemi jsem v průběhu čtení měla pocit, že je to takové trošku hollywoodské. Už jsem viděla ten film: namyšlená, vzdorovitá Američanka versus Číňan, pozvolné prolamování předsudků, lovestory a do toho vraždy a jejich vyšetřování. Zdálo se mi, že krimi zápletka je trochu na pozadí dříve zmíněného a obávala se, že rozuzlení bude nějaká ptákovina. Ale konec, kdy se odhalí motiv činů, mi opravdu vzal dech a přiznávám, že jsem to vůbec nečekala. Neříkám, že je to perfektní, ale je to svižně napsané, má to zajímavou myšlenku, prostředí Číny je atraktivní, střet kultur taktéž. Poslední řádky sice trochu z továrny na sny, ale to budiž knize odpuštěno.

03.04.2015 5 z 5

Nevěra Nevěra Paulo Coelho

Tohle se tedy opravdu nepovedlo. Měla jsem pocit, že čtu knížku z řady Harlequin z trafiky. Nudná slátanina, kterou má autor snahu vylepšit závěrečným filosofováním, ale marně. Dříve patřil Coelho k mým oblíbeným autorům, ale po posledních dvou počinech tj. Nevěře a Rukopise nalezeném v Akkonu už tomu tak definitivně není.

26.02.2015 1 z 5

Třetí přání Třetí přání Robert Fulghum

Hvězdičky nedávám , jelikož mě to nudilo a nedočetla jsem to.

25.02.2015

Kamenná opice Kamenná opice Jeffery Deaver

Už je to pár let, co jsem to četla. Ale vryla se mi do paměti jako málokterá detektivka. Přečetla jsem během angíny za dva dny a dodnes si pamatuju, jak jsem v tom ležela a nemohla se odtrhnout pomalu ani na záchod. Ta čínská tématika mě nesmírně bavila, byla to taková přidaná hodnota této knihy. Pro mě z Deaverovek nezapomenutelná.

22.02.2015 5 z 5

Hořící drát Hořící drát Jeffery Deaver

Mnozí tady píší, že už to není taková pecka jako předchozí knihy z řady o L. Rhymovi. Já jich pár četla před několika lety a teď jsem po té dlouhé době sáhla po Hořícím drátu a až na některé drobnosti se mi to opět hodně líbilo. Možná právě sehrál roli ten časový odstup, že už nedokážu posoudit, v čem by předchozí díly mohly být výrazně lepší. Oceňuji nápad obsadit elektřinu do "hlavní role". Člověk si vůbec neuvědomuje, jak by v dnešní době bez ní nefungovalo vůbec nic. Děsivé, poučné, napínavé!

22.02.2015 5 z 5

Jak poznáte, že už jste ve Finsku příliš dlouho Jak poznáte, že už jste ve Finsku příliš dlouho Lenka Pazderová

Pokud se chcete dozvědět něco o Finsku, nepouštějte se do čtení této knížky. Nedozvíte se totiž téměř nic. Není to o té zemi, je to o pocitech a zážitcích (rozuměj depkách a nespokojenosti) osoby, která tam nějakou dobu pracovala jako dobrovolník. Je to psáno naprosto nemožnou češtinou se spoustou trapných pokusů o humor. Nechápu, jak někdo vůbec mohl přijít s myšlenkou tohle vydat a dokonce to i zrealizovat. Myslela jsem si, že žádnou knížku snad nikdy nebudu nucena hodnotit jako odpad, ale je to tady. Bohužel...

02.02.2015 odpad!

Šachové figurky Šachové figurky Peter May

Zaslouží si pět hvězdiček, i když Skálu nepředčí. Je to nejspíš proto, že při čtení třetího dílu už trochu chybí to vzrušení z něčeho naprosto nového a neotřelého. Tady už to všechno známe. Kdybychom ale nečetli předchozí díly, určitě by se to dostavilo. A k tomu opět skvělý příběh, propletenec vztahů, který nás vede ke svým kořenům v minulosti, napětí a znovu hustá atmosféra ostrovů. Suma sumárum dávám Skálu na jednoznačné první místo, v těsném závěsu Figurky a nakonec Muže z ostrova Lewis. Přeji super počtení všem!

01.02.2015 5 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Jsem docela překvapená, že má druhý díl lepší hodnocení než Skála. Pro mě byla jasně lepší jak tématem tak atmosférou. Při čtení prvního dílu jsem místy ani nedýchala, zatímco tady mě to nechávalo celkem v klidu. To ale nemění nic na tom, že se to skvěle čte, že se tu zase objevuje něco neotřelého a proto jednoznačně 4 hvězdy.

14.01.2015 4 z 5

Skála Skála Peter May

Tohle bylo jednoduše skvělé. Nevšední drsné prostředí a atmosféra vylíčena tak dokonale, že to všechno vidíte před očima, cítíte nevlídnost počasí nebo naopak lehkou nostalgii při kapitolách z dětství, jakoby bylo vaše. Příběh se pozvolna rozmotává kapitolu za kapitolou, kdy se střídá současnost s minulostí a čtenář tak vhlíží hlouběji a hlouběji do děje a jeho spletitostí. Paráda!

25.12.2014 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Při čtení jsem měla stejné dojmy jak tady píše mnoho čtenářů. Ano, je to překombinované. Ano, je to mnohdy přitažené za vlasy. Ano, konec mohl být lepší. Ano, Harry se pomalu stává nadčlověkem. Ale přesto je to pořád hodně dobré!!!
Harry mě zkrátka baví a po tolika knihách, co jsem o něm přečetla se snad pomalu začíná zhmotňovat :-)
Musím se ale oprostit od svých subjektivních dojmů a z nich plynoucího nadržování a jednu hvězdu odečíst za ty drobné nedostatky či přebytky.

16.12.2014 4 z 5

Priateľ do dažďa Priateľ do dažďa Daniel Glattauer

1) tenhle druh humoru je pro mě přesně trefa do černého
2) skvěle vystižené myšlenkové pochody jak mužské tak ŽENSKÉ!!!, za což si autor zaslouží hlubokou poklonu
3) kdo někdy navazoval vztah přes internet, tak ví, že je to opravdu velmi výstižně pojaté
4) není to nuda, má to drive, jednou sympatizujete s Emmi jednou s Leem, žijete ten příběh s nimi a nemůžete přestat číst dokud není konec a pak chcete okamžitě druhý díl, jinak to nejde!

13.05.2014 5 z 5

Pravda o případu Harryho Queberta Pravda o případu Harryho Queberta Joël Dicker

Knížka pro mě měla zajímavou přitažlivou atmosféru. Bavila mě od začátku až do konce, líbilo se mi, že snad žádná postava tam nebyla jen tak. Všichni byli propojení s příběhem, byť se to někdy ukázalo až ke konci knihy. Není to jen detektivka, najde se v tom mnohem víc. Doporučuji!

10.03.2014 5 z 5

Skvělá budoucnost Skvělá budoucnost Catherine Cusset

Zpočátku jsem byla trochu zmatená z prolínání přítomnosti a minulosti, ale to záhy přešlo a vyklubal se z toho opravdu dobrý kus. Kniha o tom, že sny se mohou splnit, když si za nimi cílevědomě jdeme; o tom, jaké to je být matkou a tchýní, jak je důležité respektovat chyby našich blízkých a nesnažit se je předělávat k obrazu svému, protože když se o to pokoušíme, jsme na nejlepší cestě je ztratit. Povinná četba pro všechny matky a dcery, tchýně a snachy! Škoda, že se asi nedostane do širšího povědomí čtenářů, myslím, že je povedená.

10.03.2014 5 z 5

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Tuhle knížku jsem koupila už dávno zcela náhodně bez doporučení před zpáteční cestou z Brna. Hned v autobuse jsem ji začala číst a byla naprosto ohromená. Všem jsem pak v průběhu čtení sdělovala dojmy a strhla tak lavinu, všichni si ji půjčovali a u všech zanechala stejně hluboký dojem jako u mě. Je to opravdu silný a nadmíru zajímavý příběh, který nezapomenete.

01.03.2014 5 z 5

Moje studená válka Moje studená válka René Benda

Bylo to bezesporu dobré čtení, zajímavé a napínavé. Řekla bych, že se autorovi docela dobře podařilo vykreslit tu dobu. Knížku jsem četla téměř jedním dechem, dvakrát mi kvůli tomu ujel autobus do práce:-) Občas mi vadil drsný jazyk, ale to k drsné době patří. Taky bych možná ocenila méně autoerotiky hlavního hrdiny :-D Ale to jsou detaily. Jinak je to určitě knížka, která se mi vryla do paměti. Určitě doporučuji.

01.03.2014 5 z 5

Láska, duše a francouzská kuchyně Láska, duše a francouzská kuchyně James F. Twyman

Knížka mě velmi zklamala. Kombinace těch témat v názvu mi přišla hodně lákavá a čekala jsem od toho mnohem silnější zážitek. Bohužel mně to přišlo povrchní - není to pořádně ani o duši, lásce, ani o té francouzské kuchyni. Je tam pár hezkých myšlenek, to nepopírám, ale bohužel to zaniká v podprůměrnosti toho zbytku. Čekala jsem, že v té knize objevím něco, co mě třeba někam nasměruje nebo aspoň nabije optimismem, ale nic tam z tohoto soudku pro mě nebylo. Třeba někdo jiný tam něco najde.

02.02.2014 1 z 5