Moje studená válka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Autentický a drsný příběh obyčejného kluka z Československa 80. let minulého století. Žádný sentiment a laskavé vzpomínky. Bez příkras a takový, jaký reálný život byl v časech STB, udávání a světlých zítřků, kdy okolnosti dokázaly změnit život běžné rodiny v katastrofu během jediného dne. Na druhé straně lidský a aktuální příběh třicetiletého muže ze současného New Yorku. Stejně dramatický a zároveň dojímavý. Oba hrdinové ztrácí vše, jen na jiném místě a v jiné době. Co mají společného a co je dělí? A jakou mají budoucnost? Částečně autobiografický román "Moje studená válka" autora Reného Bendy se hned po svém vydání stal best-sellerem a připravuje se jeho další vydání....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/114880/moje-studena-valka-114880.jpg 4.787
Žánr:
Literatura světová, Literatura faktu

Vydáno: , Kvarta
Originální název:

Moja studená vojna, 2010


více info...
Nahrávám...

Komentáře (20)

Kniha Moje studená válka

Jrsnbl
26.06.2021

Tak tohle byla síla. Vzhledem k tomu, že jsem se narodil 12 let po sametové revoluci, je pro mě dost těžko představitelné, jaký život museli moji vrstevníci prožívat. O období let 1948 - 1989 se moc rád zajímám, nikdy jsem však nečetl podobně laděný román, který veškeré historické souvislosti zaobaluje do krásného, ale drsného průběhu, který by klidně mohl být pravdivý.

Často soudíme lidi, kteří se za režimu zachovali tak, jak se zachovali. Nikdy však nevíme, jaký příběh bychom psali my sami. Silně doporučuji tento příběh, u jehož konce jsem měl slzy na krajíčku.

GYROTOURBILLON
19.08.2020

Perfektní kniha se vším co k tomu patří...Knihu jsem si půjčil v knihovně , po přečtení koupil...tak to konec konců praktikuju pořád..Není problém koupit knihu s krásným -prodávajícím obalem i slibnou anotací a být zklamán...
Ano , dělám reklamu knihovnám


roman6788
30.01.2020

Napínavý príbeh, všetkým nám známe pomery, niekedy opísané do detailu. V druhej časti pribudlo trochu balastu.

Mademoiselle
29.03.2019

Krásné čtení... knihu jsem si užila a doporučuji!

bekule
29.03.2018

Skvělá knížka autora zatím jediné knihy.Nejprve celkem poklidný život kluka v socialistické Bratislavě, poté drsný zážitek ze svíčkové demonstrace v roce 1988, který nastartoval další události. Během několika vteřin se musel rozhodnout pro okamžitou emigraci, poté dramatický útěk,velmi drsné podmínky v uprchlickém lágru. Líbilo se mi že autor popisoval život v Československu v osmdesátých letech tak jak jsme jej prožívali, ale ani nijak nepřikrášloval život čerstvých emigrantů na západě. Líbil se mi jeho vztah s "malými", díky moc za velmi nadějný konec. Jen je mi nepochopitelné proč se tak dlouho po revoluci stále bál odhalit svoji totožnost.

...........................................................................Výzva 2018

bai.Cerna
07.09.2017

Dobrá kniha, přelouskáno za tři dny. S ohledem na to, že mé dospívání spadá do stejné doby jako u autora, naprosto mne uchvacovala (na rozdíl od mladších čtenářů) první polovina knihy, která každého, kdo dospíval před revolucí, musí oslovit a připomenout už zapomenuté: prázdná plechovka od coca-coly jako jedinečný kousek na psacím stole pro uložení tužek, sbírání barevných papírových ubrousků, nakupování v Tuzexu, vymýšlení důvodů, proč se nemůžu zúčastnit prvomájového průvodu, radost z výjezdní doložky do Jugoslávie….a desítky dalších momentů, které jsou v knize zachyceny třeba jen v jedné větě, ale které úplně píchnou…. a pak, poprvé vidět benzinku „na západě“, muškáty v oknech rakouských domečků…. kdo zažil, ví, co chci vyjádřit. Kniha má navíc spád, dobře se čte (možná i za cenu toho, že si autor někde něco „přikrášlil“, ale to nevadí), někteří ji budete vláčet pořád s sebou, abyste se dostali do finále co nejdříve.

zupri
07.06.2017

Knížka je skvělá, čtivá a velmi napínavá! Přečetla jsem ji jedním dechem a všem ji vřele doporučuji. Naštěstí jsem se nenechala odradit tím strašným přebalem... toho je škoda.

koblizek8
26.04.2016

skvělé. na to, že jsem ji v knihovně popadla jen tak náhodou, jsem byla unešená. moc pěkné čtení...co se týče autoerotiky, to jaksi k životu patří, kor tedy u sedmnáctiletých - ty s tím stráví podstatnou část času, řekla bych. je to dost podrobné a kdyby to tam nebylo, tak by to bylo divné.
takže to mi nevadilo, příběh byl fajn, musím přiznat, že na dvou místech jsem se rozbrečela.
a ta fascinace západním světem a igelitkama v obchodě.... i já jsem to zažila, jak jsme čuměli, když jsme s našima jeli hned po revoluci do Rakouska...
jestlipak ještě něco napíše pan Benda?

1