Petruše90 Petruše90 komentáře u knih

Báječná léta pod psa Báječná léta pod psa Michal Viewegh

Kvído...:D skvělá humoristická, oddechová knížka. Určitě přečíst :)

06.02.2013 4 z 5

Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Divá Bára a jiné prózy (4 povídky) Božena Němcová

Pohodové čtení k odpočinku :) Pěkná česká klasika.

06.02.2013 4 z 5

Mlčení jehňátek Mlčení jehňátek Thomas Harris

Skvělá detektivka nejen v knižní podobě, ale i v podobě filmové. Napínavá, rychle čtivá, plynoucí děj :) Prima.

06.02.2013 5 z 5

Vašek a Lenka Vašek a Lenka Vladimír Pazourek

Už je dlouho, co jsem to četla, ale tak hezký klasický příběh lásky :)

05.02.2013 4 z 5

V jako Vendeta V jako Vendeta Alan Moore

Nikdy jsem komiks nečetla a nechápu proč, ale už jsem to napravila :) Narazila jsem na to náhodou, tak jsem si řekla, proč ne. Na komiks nejsem ani ten laik, ale moc se mi to líbilo, příběh, scénář, obrázky... Vážně super a obdivuju tu práci. Mám v plánu přečíst si další :)

03.02.2013 5 z 5

Hodně dobrých povídek s hororovým tématem :) Některé se mi líbily víc, některé zase míň... Ale určo stojí za přečtení :)

01.02.2013 5 z 5

Parfém: Příběh vraha Parfém: Příběh vraha Patrick Süskind

Tak takový popis pachů a vůní jsem nikdy nečetla. Cítila jsem je s hlavní postavou :D Fakt super jak autor dokázal takhle vůně vnímat. Vždycky jsem se divila, jak je sám sebou Grenouille nadšený :D Ale ani se nedivím, ošálit lidi vůní a ještě z člověka... Konec měl celkem rychlý spád, ale jinak super. Určitě stojí za přečtení :)

01.02.2013 5 z 5

Plavovláska Plavovláska Mika Waltari

Kniha super, příběh super... Prostě Mika :) Stojí za přečtení, určitě :)

31.01.2013 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Klasika :) Hamižnost lidí po penězích byla vždycky a vždycky bude :D Prima komedie :)

Revizor Revizor Nikolaj Vasiljevič Gogol

Čtivá, vtipná, reálná :) lidi by neměli lhát, pokud to neumí, pak se do toho zamotají a vznikne super dílo :D

Mníška Mníška Denis Diderot

Mám ráda psychologické romány a příběhy, kde se ukazuje, jaká církev opravdu byla. Doporučuji :)

Chrám Matky Boží v Paříži Chrám Matky Boží v Paříži Victor Hugo

Příběh pěkný, ale někdy až moc popisu, pak jsem se celkem nudila než k něčemu došlo. Jinak dílo fakt dobré :)

31.01.2013 4 z 5

Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Paměti katovské rodiny Mydlářů 3. Syn Jan, nový kat staroměstský Josef Svátek

Je to dávno, co jsem knihu četla, ale byla pěkná. Příběh tehdy ne moc oblíbených katů. Na starou češtinu si zvyknete :)

30.01.2013 5 z 5

Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing William Shakespeare

Shakespearova komedie :) a skvělá :)

Dvě miniatury Dvě miniatury Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Ač mám Dostojevskiho ráda, nevím proč, ale zrovna toto se mi nějak moc dobře nečetlo, byť šlo o další příběh mezilidských vztahů. V jeho knihách jsem je čítávala dost často. Asi jsem na to nebyla naladěna, kdo ví :D morálka neopomenuta :) ale stojí za to si to přečíst :)

Zvláštní případy Zvláštní případy Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Satirická četba :D člověk se u toho zasměje, Dostojevskij opět popisuje mezilidské vztahy.

Krokodýl Krokodýl Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Lidská blbost nemá hranice, asi to tady tak pan mistr popisoval :)

Uražení a ponížení Uražení a ponížení Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Mám ráda Dostojevského, jeho styl psaní, jeho charakteristiky postav ( jejich myšlení, pocity, psychika ), napínavý příběh, nepominul morálku jak je jeho zvykem. Stojí za přečtení :)

Útěk z pekla Opus Dei Útěk z pekla Opus Dei Véronique Duborgel

Souhlasím s abcbobo, příběh zajímavý, ukazuje druhou tvář katolické církve, ale četlo se mi to fakt nějak divně, někdy jsem musela odstavec přečíst znova, nedávalo to smysl.

30.01.2013 3 z 5

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Není romantika jako romantika :) Pěkný román, určitě stojí za přečtení :)