Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing

Mnoho povyku pro nic / Much Ado About Nothing https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/703/mnoho-povyku-pro-nic-703.jpg 4 217 12

Odehrává se v 16. století v Sicilské Messině. Messinský vládce Leonato má dceru Heru (v originále Hero), kterou si chce vzít Claudio z Florencie. Ale Don Juan (nevlastní bratr aragonského prince Dona Pedra) spolu se svým sloužícím Boraciem nastraží na Claudia a Heru lest. Řeknou Claudiovi, že je mu budoucí žena s Boraciem nevěrná. Claudio nevěří, tak se za ni Boraciova přítelkyně Markéta přestrojí a před jejich zraky s Boraciem flirtuje....... celý text

Hun
06.01.2021 5 z 5

Tak jak se mi Joskův překlad Othella až tolik nelíbil, tady odvedl brilantní práci. Hravě si poradil s každou jazykovou hříčkou, každým náznakem i rýmem.

Pokud jde o obsah, ze všech Shakespearových komedií, které jsem četl, je tato nejlepší. Asi proto, že to není jen veselá taškařice, ale hraje místy i na vážnou strunu.

Marůš13
07.10.2017 5 z 5

Knížku jsem si musela hned přečíst, co jsem zhlédla divadelní představení z londýnského divadla. Knížka si rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček. Moc doporučuji!

ZajDa37
14.11.2016 4 z 5

Taková mírnější forma Zkrocení zlé ženy. Ta jemná slovní válka mezi Benedickem a Beatricí opravdu připomene Kateřinu a Petruchia. I Puškorec se Štovíčkem jsou tak strašně roztomilí a geniální ve své přihlouplosti. Ale...Claudio a Héró...tam se nedá nic napsat. Romantická verze Othella se šťastným koncem. Vynuceně šťastným koncem, co připomíná některé romance. Kdyby tam nebyla veselé slovíčkaření, tak nevím, jak by to dopadlo.
A ještě jedna postava stojí za vypíchnutí. Don John, který je zlý, protože je zlý. To je jeden z nejúžasnějších Shakespearových padouchů.

Jinak ale solidní 4*.

Tin-m
13.01.2016 5 z 5

Nemôžem hodnotiť inak ako piatimi hviezdičkami. Shakespear nikdy nesklame a svojím fascinujúcim zmyslom pre humor ma vždy a znova očarí. Jednoznačne odporúčam.

dave268
21.08.2015 5 z 5

Tuhle knihu mám od Shakespeara nejradši, vždycky se u toho krásně zasměji

Elis.n
29.07.2015 4 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších komedií od Shakespeara, která by si jistě zasloužila více popularity.
Já osobně mám od Shakespeara raději komedie než tragédie a tahle patří k mým nejoblíbenějším.

Oshiako
26.04.2015 5 z 5

Tak skvělá kniha se mi do ruky moc často nedostane, ale stalo to za to. Shakespeare, nechť je mu zem lehká, mě tak překvapil touto komedií, že mi to nedalo a musela jsem se podívat i na další jeho komedie. Tato zatím vede.
Mohu doporučit divadelní záznam z roku 2011 - sice je to anglicky, ale je to přesně podle knihy (sic trochu moderněji pojaté)

koksoza
02.10.2013 5 z 5

klasika

vejik
14.06.2013 4 z 5

Od Shakespeara jsem četla vždycky jen tragédie a komedie jsem tak nějak přehlížela, což byla zjevně chyba. Komedie "Mnoho povyku pro nic" se mi moc líbila, rozhodně mě nakopla k přečtení dalších komedií :)

Petruše90
30.01.2013 5 z 5

Shakespearova komedie :) a skvělá :)

Eseter
09.12.2012 4 z 5

Čtení Shakespearových her mi nikdy moc nešlo, i když do divadla na ně chodím ráda. Nevím, jestli Much Ado pro mě znamená nějaký zlom, nebo je to prostě „jednodušší“ čtení, ale touhle hrou jsem nadšená. Zamilovala jsem si ji, už když jsem ji viděla jako divadelní představení a vůbec mi pak nedělalo problém přečíst ji na posezení. Nejvíc se mi tu líbí Benedick s Beatrice a jejich hašteření. Jako by to Shakespeare psal dneska!

Sykysan
30.07.2012 5 z 5

Tahle hra dělá z lidí požitkáře. Moje oblíbená Shakespearova komedie.

dvojjazyčná vydání

William Shakespeare