Zvláštní případy

Zvláštní případy https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12715/zvlastni-pripady-12715.jpg 4 17 3

Novely obsažené v tomto svazku (Poctivý zloděj, Cizí žena a muž pod postelí a Slabé srdce), spojuje úhel pohledu, kterým Dostojevský nahlíží na hrdiny svých vyprávění.Zdánlivbě všední postavy se pohybují v uzavřeném kruhu, ze kterého není cesta zpět - kruhu poněkud výjimečných situací či případů mezilidských vztahů, jež dotahují sotva znatelnou linku absurdity, která transformuje dějovou linku místy až k satirické banalitě.... celý text

Janina2609
30.10.2021 4 z 5

“Víte, milý pane, když člověk udělá něco zlého, už zdálky cítí neštěstí jako nebeské ptáče před bouří.”
Tři krátké novely, v nichž autor poukazuje na pohnutky hlavních postav (krádež, žárlivost, láska), které ovlivní chování a s humorem utvářejí dějovou linku.
Moje příprava na závažnější Dostojevského díla.

Petruše90
30.01.2013 4 z 5

Satirická četba :D člověk se u toho zasměje, Dostojevskij opět popisuje mezilidské vztahy.

Brrita
13.03.2012 3 z 5

U Poctivého zloděje je člověk na konci spíše naštvaný, protože se vlastně vůbec nic nedozví. Cizí žena a muž pod postelí vcelku pobaví. A Slabé srdce je téměř dojemný příbeh.
Oproti například Idiotovi se četla kniha celkem snadno.

2004  89%Zločin a trest
2004  92%Bratři Karamazovi