Petrulelll Petrulelll komentáře u knih

Zamilovaná hypnotizérka Zamilovaná hypnotizérka Liane Moriarty

Ze všech knih od Liane asi nejméně záživná, ale stejně skvělá :)

28.05.2016 4 z 5

Bezpečný přístav Bezpečný přístav Nicholas Sparks

Ne-e, styl psaní tohoto autora mi bohužel vůbec, ale vůbec nesedl. Ale filmy jsou suprové, takže nápady má :-)

17.01.2016

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Nedokážu posoudit, která kniha od Liane pro mě byla nejlepší, bavili mě všechny, hodně. Z téhle jsem momentálně hodně nadšená, protože mi přišla nejnapínavější. Ale stejně tak mě bavily i předešlé dvě. Autorka je prostě dobrá :-)

17.10.2015 5 z 5

První První Kiera Cass

Prostě skvělá, jako ostatní díly. I když byl konec třetího dílu jasný už od toho prvního, autorka nás dokázala překvapit a nachystala scény, které byste nečekali :-)

24.09.2015 5 z 5

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Kniha je psána velice poutavě i přesto, že děj tam v podstatě žádný není a 90% knihy jsou sexuální scény. Styl psaní mi hodně sedí, na další díly se bezpochyby chystám, jen trochu doufám, že v nich najdu aspoň jednu kapitolu bez popisu sexu :)

06.04.2015 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Samotnou mě to mrzí, asi jsem vzácná výjimka, ale mě Sparksův styl psaní prostě nesedl. Filmy podle jeho knih jsou bomba, Vzkaz v lahvi obzvlášť. Takže příběhy on dokáže vymyslet perfektní, ale do knih se mi prostě nedaří začíst. Je to škoda, určitě to ještě někdy zkusím :-)

31.03.2015

Jamaica Lane Jamaica Lane Samantha Young

Další úžasný díl do série. Pro mě je sice pořád nejlepší první díl, na tom už se asi nic nezmění. Ale tenhle hned následuje a závěr měl ze všech tří asi nejlepší :-)

17.03.2015 5 z 5

Kde hvězdy stále září Kde hvězdy stále září Trish Doller

Mě se to hodně líbilo. Neřekla bych, že je to nějaký tuctový dívčí román. Na mě kniha hodně zapůsobila, líbil se mi styl psaní, téměř všechny postavy mi sedly :-)
Akorát se mi ještě 2 noci po dočtení zdály hnusný sny o Frankovi :-D

05.03.2015 5 z 5

Easy? Easy? Tammara Webber

Jedna z mých nejoblíbenějších knih :-) Strašně moc se mi líbila. Už po pár stránkách, co se mi moc dobře četla jsem se rozhodla, že si ji výjimečně budu "šetřit", aby mi pár dnů vydržela. No, povedlo se mi čtení natáhnout na den a 3/4. Dýl jsem to nevydržela :-)
Jediné co mě mrzí je, že si od autorky nemůžu přečíst víc knížek.

18.02.2015 5 z 5

Buď se mnou Buď se mnou J. Lynn (p)

Opět autorčino povedené dílo. Ovšem o něco slabší než první díl. Spousta stejných frází, slovních spojení. Hlavní hrdinové se často vyjadřovali stejně, jejich popis byl téměř totožný.
Takže ano, povedené, hodně dobře se mi to četlo, ale až na pozměněné vážné téma, které se tam řeší, je kniha téměř stejná jako první díl. Ovšem ten konec ... ten byl snad ještě lepší než v prvním dílu, tam mi skoro ukápla i slza :-)

06.02.2015 4 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Miluju romány. Dokonce mám ráda, když sem tam neskončí "happyendem". Než jsem tě poznala se mi strašně líbilo, takže jsem automaticky předpokládala, i podle hodnocení, že tahle kniha bude další bomba. Ale teď tady zklamaně sedím a vlastně moc nevím, co si mám myslet.
Asi 3/4 knihy jsem hltala. Bavil mě děj odehrávající se v roce 1964, strašně jsem fandila Jenny i Boothovi. Když jsem zjistila, tak to s nimi bylo, byla jsem těžce, těžce zklamaná. Pro někoho a z jistého úhlu pohledu to mohl být šťastný konec, ale já jsem z něj tak strašně zklamaná, že nemůžu jinak než dát 3* :( Ovšem styl psaní autorky je pořád úžasný, příběh svým způsobem dokonalý, ale jak říkám, to zakonečení tenkrát v 1964 mi nesedělo.
Vážně doufám, že Stříbrná zátoka bude něco jiného, když už skoro odpočítávám dny do vydání :-)

09.01.2015 3 z 5

Pět dní Pět dní Julie Lawson Timmer

Dlouho po dočtení knihy jsem seděla a přemýšlela, co si o ní vlastně myslím. Je to emotivní, strhující příběh, vlastně dva. Ale já jsem vůči emocím na papíře docela dost odolná. Prvních asi 200 stran pro mě bylo tak nějak.... o ničem? Nebylo to 200 stran od kterých bych se nemohla odtrhnout. Přijde mi, že se tam snad nic neděje, jen to pak samozřejmě navazuje na zbytek. Co se týče dalších 170 stran, tam to pro mě bylo o něčem jiném. Ty jsem přečetla během jednoho večera, působilo to na mě, soucítila jsem s nimi.
Knihu jsem si přečetla na základě recenze, kde autorka blogu psala, že u ní kniha aspiruje na knihu roku. No, ale můj šálek kávy to rozhodně nebyl.
Není to kniha, po které bych sáhla za rok znovu. Není to kniha, u které mi bylo líto, že končí.

27.11.2014 3 z 5

Za facku Za facku Eva Urbaníková

Na autorku jsem slyšela samou chválu, ale asi jsem sáhla po špatné knize, či co. Často jsem se přistila, že myslím na něco jiného a nevnímám děj. Než jsem se stihla začíst, tak byl konec. Hlavní postavy nesympatické, matka nezáživná, nijaká, Matúš arogantní nesympatický chlap, co si na každém třetím řádku zapaluje cigaretu.
Za mě nemůžu dát víc než 2*.

19.11.2014 2 z 5

Božský milenec Božský milenec Christina Lauren

Na mě až moc erotiky, děj nula nula nic. Tenhle díl za mě bohužel...

16.06.2016 3 z 5

Portrét krok za krokem aneb tajemství obyčejné tužky Portrét krok za krokem aneb tajemství obyčejné tužky Pavla Macháčková

Úžasná a užitečná kniha. Cena je sice vyšší, ale myslím, že kdo chce kreslit nějak víc, dlouhodobě, tak se určitě vyplatí :-)

14.09.2015 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Nevím, mě bohužel Sparks nezaujal. Filmová zpracování knížek se mi líbí moc, ten námět taky není vůbec špatný, ale styl psaní mi prostě vůbec nesedí. Bohužel.

07.09.2015 3 z 5

Dovolená s tátou Dovolená s tátou Dora Heldt

Takové příjemná oddychovka. Nebyla to knížka, od které jsem se nemohla odtrhnout, ale byla vtipná, ne zrovna málokrát jsem se zasmála.

06.12.2014 4 z 5

Jednoho dne, možná... Jednoho dne, možná... Lauren Graham

Trošku nudná, děj bez nějaké větší zápletky. Přesto je to napsáno vcelku poutavým stylem, hodně rozhovorů, což já mám ráda.

09.11.2014 4 z 5