Petronelka123 Petronelka123 komentáře u knih

Nový začátek Nový začátek Marie Lacrosse

Druhý díl mě bavil o trochu víc, už v něm nebylo tolik válečných scén. Baví mě dozvídat se o společenských poměrech ve Francii v 19. století. Těším se na další pokračování

21.08.2022 5 z 5

Byla jednou jedna řeka Byla jednou jedna řeka Diane Setterfield

Hezky napsaný příběh, který se velice dobře četl. Ale popravdě byly životní příběhy jednotlivých postav zajímavé sami o sobě. Obešla bych se i bez té utopené holčičky, jejíž původ na konci stejně vyzněl tak nějak do ztracena. Vím, že se díky ní začal celý příběh odvíjet, ale přesto mne více zaujaly jednotliví aktéři a byla jsem zvědavá jak se jejich osud vyvine dál, než příběh holčičky. I tak určitě doporučuji.

11.11.2021 4 z 5

Znamení Jednorožce Znamení Jednorožce Hana Marie Körnerová (p)

Moje první kniha od této autorky. Zhltla jsem ji za tři dny, pohodová historická romance. Napsáno s obdivuhodnou lehkostí, napětí a romantika jsou hezky vyvážené, čte se skoro samo ;).

30.01.2021

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Kniha mne chytla od prvního řádku, bylo v ní "cosi" díky čemuž mne děj úplně pohltil. Život Bernata a posléze Arnau jsem si skutečně prožívala spolu s nimi. Autorovi se podařilo věrohodně zachytit atmosféru Španělska 14. století...

25.01.2021 5 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Doporučuji....názorově s autorkou souzním, jen ta má nedůslednost bude a je velkou překážkou ve výchově. Ale věřím, že se s tím ti naši prckové srovnají a i přes všechny naše chyby ve výchově z nich vyrostou zdravě sebevědomí a upřímní lidé...

20.11.2020 5 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha měla jako vždycky příjemný spád, napětí a pro mne spoustu nových faktů. Otázky "Kde jsme se tu vzali?" a "Kam směřujeme?" ve mě dlouho rezonovali. Na knihách Dana Browna mám právě tohle moc ráda, že to ve mě probouzí otázky po základních věcech člověka...jak to v sobě mám já? a čemu vlastně věřím?...

08.10.2020 3 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Četla jsem jí hned po Babičce a tolik mne nechytla, ale i tak prima počtení. Začala jsem používat jedlou sodu snad na všechno :D

Cizinka Cizinka Diana Gabaldon

Bohužel jsem viděla nejprve seriál a teprve poté četla knihu, takže mi chvilku trvalo, než jsem nastartovala vlastní fantazii. Ale kniha nezklamala, je napsaná velice čtivě a těším se na další díly.

26.08.2018 5 z 5

Pilíře země Pilíře země Ken Follett

Četla jsem ji v těhotenství, takže jsem příběh hodně prožívala :). Krásně čtivá kniha pro dloooouuuhé zimní večery. Určitě se k ní vrátím a přečtu si ji znovu.

11.02.2018 5 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

...pořád baví..:))

01.07.2023 5 z 5

Temnota Temnota Ragnar Jónasson

Díky krátkým kapitolám se kniha četla rychle, ale...tak nějak mne to nenadchlo a nechytlo. Další díly této série vynechám.

11.03.2023 3 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Krásná romantická oddechovka. Jdu na další díly.

17.11.2022 5 z 5

Pan Wołodyjowski Pan Wołodyjowski Henryk Sienkiewicz

Příběh mne naprosto pohltil. Poté, co jsem přivykla zastaralému jazyku, jsem hltala každou stránku. A i když jsem až v průběhu čtení zjistila, že čtu vlastně poslední svazek trilogie, vůbec to nevadilo. Dlouho ve mně zůstával údiv a obdiv nad lidmi té doby, jako byl pan Wolodyjowski a hetman Sobieski, kteří dokázali tak statečně hájit naše křesťanské hodnoty.

23.02.2021 5 z 5

Vážka v jantaru Vážka v jantaru Diana Gabaldon

Po prvním dílu Cizinky jsem se těšila na další prima počtení...ale nezvládla jsem dočíst. Intriky královského dvora na mě byly moc rozvláčné a měla jsem pocit, že děj nějak ustrnul. Mám před sebou Mořeplavce, kterému chci dát šanci, ale asi si dám na nějaký čas od Cizinky pauzu.

06.01.2020 2 z 5

Domácí mlékař Domácí mlékař Klára Hadašová

V současné době moje bible. Je napsaná velice přehledně a srozumitelně. Své si v ní najde naprostý začátečník i mistr sýrař. Obdivuji práci Kláry Hadašové, na této knize odvedla profesionální práci.

26.08.2018 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Naprosto skvělé. Poutavě napsané a čtivé. Mojí srdcovkou zůstane sice "MUŽ JMÉNEM OWE", ale Babička je taky prima.

06.01.2020 5 z 5

Zvláštní exkurze do světa lidí s Alzheimerem...knížka nutí k zamyšlením. Ale čekala jsem jiného Backmana, na kterého jsem si zvykla z jeho předchozích knih. Určitě si ji po čase zkusím přečíst ještě jednou.

31.07.2020 2 z 5

čekala jsem náááprosto něco jiného, ale knížečka mě naprosto dostala. Určitě se k ní po čase vrátím a oživím si některé myšlenky, které mne zasáhly. Doporučuji!!!

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Dlouho jsem přemýšlela o komentáři k této knize a o pocitu, který ve mně vyvolala. A jsem z ní věru...rozpačitá. Asi jsem čekala něco trochu jiného a i když je obdivuhodné, co Mysha zvládla, měla jsem z jejího životního příběhu spíše pocit, že se někdy až přespříliš s životem pere. Je pravdou, že cesta ke splnění svého snu nebývá jednoduchá, ale v tomto případě mi připadala až neskutečně krkolomná. Ale číst ji ve věku 22 let, kdy Mysha svůj příběh prožívala, asi se na to dívám jinak.

08.01.2019 2 z 5

Pojď, buď Mým světlem Pojď, buď Mým světlem Brian Kolodiejchuk

Tak nějak jsem neměla sílu to dočíst. Ačkoliv práci Matky Terezy obdivuji, nějak jsem nezvládala tu její vytrvalost a jistou urputnost...no, možná dozraji a někdy si ji dočtu.

14.11.2023 1 z 5