PetraBery PetraBery komentáře u knih

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Hodně pozvolný začátek příběhu se v průběhu času mění na příjemnou, zajímavou a neobvyklou plavbu. Téma válečných nevěst pro mě bylo neznámé, jsem ráda, že mi autorka poskytla nové poznatky.

07.08.2023 4 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Potřebovala jsem oddechovou knížku, kdy tato autorka u mě již dvakrát tento požadavek splnila. A ani v tomto případě to nebylo jinak. Aiden a Vanessa, příběh ze sportovního prostředí, kdy se pomalu vyvíjí jejich vztah a nechybí smutná minulost ani vtipné momenty.

07.08.2023 3 z 5

Šikmý kostel 2 Šikmý kostel 2 Karin Lednická

Po třech letech jsem se vrátila do ztraceného města, kdy druhý díl románové kroniky je stejně skvělý jako díl předchozí. Na osudy všech zúčastněných jsem byla opravdu zvědavá, autorka výborně vykreslila vše podstatné z uvedené doby. Knize nechybělo vůbec nic a kdybych mohla, dám hvězd ještě více.

07.08.2023 5 z 5

Město páry Město páry Carlos Ruiz Zafón

Moc ráda jsem se vrátila mezi řádky psané tímto autorem, ačkoliv se nejednalo o román, ale pouze povídky. Ale i z nich je rukopis autora znatelný a já si každou jednotlivou povídku užila.

16.07.2023 4 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

Druhý díl plynule navázal na díl první a mě těšilo další setkání nejen s Kazi a Jasem, ale všemi ostatními. Nově uznané království je v ohrožení a není vůbec jisté, zda se záchrana podaří.

16.07.2023 4 z 5

Vzpomínky na něj Vzpomínky na něj Colleen Hoover

Tak to byl parádní příběh, autorka ždímala emoce co to šlo. A u mě jí to šlo víc než bych čekala. Bolavý příběh Kenny a její dcerky Diem, kterou vlivem okolností vychovávají prarodiče. Moc se mi to líbilo, 4,5 hvězdy.

06.07.2023 5 z 5

Dokonalý plán Dokonalý plán Lee Child

Další díl s Reacherem, nedosahuje kvalit prvních dílů ze série, ale úplný průšvih to taky nebyl. Pořád mě to baví.

06.07.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Fredrik Backman

Potřetí v Medvědíně a potřetí na plný počet. Autor mě naštval hned na první straně, ale osud dvou hokejových městeček a jejich obyvatel mě vtáhl vzápětí a byl stejně výborně napsaný jako předchozí dva díly. Nerada se s touto sérií loučím, je skvělá.

25.06.2023 5 z 5

Soukromá tajemství Soukromá tajemství * antologie

Lepší i horší povídky, asi jako v každé knize povídek. Ideální pro kratší časové úseky, celkově taková jednohubka.

25.06.2023 3 z 5

Druhá tvář Kaie Druhá tvář Kaie Estelle Maskame

Pomsta za zveřejnění intimního videa je hlavním motivem knihy. Příběh mi přišel slabší, ale věková kategorie, pro kterou je určen, ho ocení možná víc.

25.06.2023 3 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Zajímavý a netradiční formát činí ze čtení tohoto scifi radost. Akce střídá akci a já netrpělivě čekala, jak Kady zvládne za pomoci svého přítele Ezry úkol, který si na svá bedra vzala. Druhý díl určitě nevynechám.

11.06.2023 4 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Knihy této autorky mě opravdu baví a ani tato není výjimkou. Smutné dětství a dospívání hlavní hrdinky změní seznámení se mladíkem Samsonem, který je obklopen tajemstvím. Jak může být pro někoho těžké se druhým otevřít, ať už se jedná o rodinu či přátele.

11.06.2023 4 z 5

Pouta Pouta Delphine de Vigan

Čtyři vypravěči, syrový pohled do několika lidských osudů. Krátká, úsporně psaná novela, plná věcí k zamyšlení. Moje třetí kniha od autorky a ráda sáhnu po její další tvorbě.

03.06.2023 5 z 5

Pérka, drátky, kolečka Pérka, drátky, kolečka Martina Málková

Mína a Jola, dvě sestry, Vojta, manžel jedné z nich a hlavní role v divadelním představení Alma. Povede se Mínin plán? Vážné téma, strach z nemoci a stárnutí, staré letité křivdy, láska i nedůvěra. Těžké neveselé téma, dobře zpracované.

03.06.2023 4 z 5

Zlodějský tanec Zlodějský tanec Mary E. Pearson

Návrat do fantasy světa, který autorka vytvořila, byl parádní. Kazi a Jase, ústřední dvojice, nová dobrodružství, legendy Ballengerových, síla rodinných pout i nepřátelé, které je třeba porazit. Těším se na druhý díl.

03.06.2023 4 z 5

A ty ses nevrátil… A ty ses nevrátil… Marceline Loridan-Ivens

Krátká smutná kniha, dopis otci od dcery Marceline, která se z koncentračního tábora narozdíl od svého otce vrátila. Jak strašné to bylo a jak těžký byl život po válce. Tolik emocí a bolesti na tam malém prostoru...

03.06.2023 5 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Pohlazení i poučení. Krátká kniha, spíše moudra a pravdy s povedenými ilustracemi. Přečetla jsem během chvilky, přemýšlela o ní mnohem déle. A pak ještě jednou.

14.05.2023 5 z 5

S láskou, Lukov S láskou, Lukov Mariana Zapata

Krasobruslařka Jasmine dostane pracovní nabídku od jedničky na ledě, Ivana Lukova. Vývoj vztahu mezi nimi je pozvolný a vtipný, dřina ve vrcholovém sportu popsána naprosto parádně. Je to čistá romantika, ale já si to užila.

14.05.2023 3 z 5

Smrtící volání Smrtící volání Angela Marsons

Tato série je sázkou na jistotu, autorka si udržuje stabilní laťku a žádný díl není propadový. Přečtení uteče rychle a pak už jen čekání na další díl.

10.05.2023 4 z 5

Přivedeš mě do hrobu Přivedeš mě do hrobu Karen M. McManus

Ivy, Mateo a Cal, tři bývalí kamarádi, kteří se zapletou do události, která hýbe celou střední školou. Autorce tento styl psaní sedí, pořád se něco děje a konec většinou překvapí.

06.05.2023 3 z 5