PetraBery PetraBery komentáře u knih

Chaloupky Chaloupky Štěpán Javůrek

Příběh z pohraničí z doby první poloviny 20. století. Osudy rozvětvených rodin, kdy těžká doba zasáhla každého z nich. A každý se k událostem té doby postavil jinak. Krásné, ale i smutné čtení o soužití Čechů a Němců.

01.05.2023 4 z 5

Víc odvahy Víc odvahy Lenka Vacvalová

Autorka podnikla další přeběh, tentokrát GR11, trasu přes španělské Pyreneje až k moři, která měří 880 km. A opět to bylo skvělé čtení, plné motivace, odvahy a krásných fotografií.

24.04.2023 4 z 5

Sedm manželů Evelyn Hugo Sedm manželů Evelyn Hugo Taylor Jenkins Reid

Skvělý příběh fiktivní hollywoodské hvězdy Evelyn Hugo. Její životní vzestupy, pády, přátelé a lásky. Reportérka Monique sepisuje životopis této fascinující ženy, kdy odhalení jejích tajemství se dotkne i Monique osobně.

19.04.2023 4 z 5

Uteč, dokud můžeš Uteč, dokud můžeš Rebecca Zanetti

První díl nové série nás zavádí do drsných hor, kde bylo objeveno několik ženských mrtvých těl. Zvláštní agentka Laurel sem přijíždí vypátrat sériového vraha. Celkem svižná detektivka spolu s romantickou linkou, kdy se přečtení dalšího dílu bránit nebudu.

14.04.2023 4 z 5

Tsunami Tsunami Karin Krajčo Babinská

Ema slaví kulaté narozeniny a s návštěvou hosta, se kterým nikdo nepočítal, vyplouvají na povrch tajemství z minulosti, která mohou změnit budoucnost všech. Název knihy plně odpovídá, tsunami v této rodině zanechalo nesmazatelné stopy.

14.04.2023 4 z 5

Cujo Cujo Stephen King

Autor je mistrem svého řemesla. Ač jsem milovnice psů, tak byly chvíle, kdy jsem se Cuja bála i na druhé strany knihy. Skvělá psychologie postav, jen ten konec jsem si přála jiný. Nenechte se odradit pozvolnějším začátkem, stojí to za to.

09.04.2023 4 z 5

Představitel čaroděje Draca Malfoye nás nechal nahlédnout do dospívání, které prožil natáčením jedné z největších filmových sérií. Osobní, vtipná a hlavně čtivá, taková je autobiografie zmijozelského studenta.

07.04.2023 4 z 5

Genesis Genesis Chris Carter

Tato série je sázkou na jistotu. Co jsem očekávala, to jsem i dostala. Brutální, krvavé vraždy a skvělé vyšetřování. Těším se na další setkání s Hunterem a Garciou.

07.04.2023 5 z 5

Syn Syn Lois Lowry

Parádní zakončení celé série, kdy se osudy hrdinů předchozích knih částečně protnou. Všechny čtyři knihy jsou skvělé, tato a první Dárce jsou za mě ale o třídu výš.

19.03.2023 5 z 5

Závity ulit Závity ulit Martina Málková

Moje druhá kniha od této autorky, čte se velmi lehce. Příběh Marty, které nerozvážnost změnila směr, kterým se její život ubíral. Úsměvné, ironické dílko, které mě určitě nezklamalo.

19.03.2023 4 z 5

Cestovní deník mladé Lůcy, která si splnila sen a přešla náročný Pacific Crest Trial. Denní záznamy, doplněné krásnými fotografiemi a historkami z průběhu. Ztřeštěná holčina, jejíž popis cest mě moc bavilo číst a u níž jsem obdivovala každodenní nálož ušlých km.

12.03.2023 4 z 5

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Další povídková kniha a autor opět nezklamal. Každá povídka je jinak zajímavá, s překvapivou pointou. Jo, mě to bavilo.

08.03.2023 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Krátké kapitoly, střídání vypravěčů a příjemný příběh první lásky Eleanor a Parka. Konec mírně překvapil, celkově se kniha četla moc dobře.

05.03.2023 3 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Zábavně podaná knížka o první pomoci, srozumitelná, s praktickým shrnutím každé kapitoly. Doporučuji každému.

02.03.2023 5 z 5

Je těžké být lvem Je těžké být lvem Uri Orlev (p)

Od autora mám přečtené ostatní u nás vydané knihy, přečetla jsem si i tuto. Hezký příběh, spíše pro mladší čtenáře, ale neurazí ani ty starší.

26.02.2023 4 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Autorku jako ultraběžkyni sleduju již delší dobu. Její přeběh přes SNP je krásnou ukázkou toho, co člověk dokáže, když v sobě najde odvahu.

26.02.2023 4 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Tři životní etapy vyprávěny třemi autorkami. Dítě, dívka a žena - hlavní hrdinka Johana, která nám ukazuje svůj obyčejný život, tak jak jí ho osud naservíroval. Hezký příběh.

19.02.2023 3 z 5

Vůbec o nic nejde Vůbec o nic nejde Barbora Vajsejtlová

Hodně dobré povídky, ze života, smutné i úsměvné, s povedeným zakončením. Tahle autorka mě baví, těším se na její další díla.

19.02.2023 4 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Šest přátel, jedno chybné rozhodnutí z mládí a slib, který se nedá splnit. Rozhodně dobře zpracovaný psychothriller, napínavý a překvapivý.

13.02.2023 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Krásná obálka s fantasy spíše pro mladší ročníky. První díl se rozjíždí pomalu, spoustu věcí nevysvětlených, překvapila mě nesnášenlivost některých lidí vůči hlavní hrdince. Četlo se to snadno, líbí se mi myšlenka časování, ale jestli si přečtu další díl si zatím jistá nejsem.

13.02.2023 3 z 5