PetraBery PetraBery komentáře u knih

Žárlivost a jiné povídky Žárlivost a jiné povídky Jo Nesbø

Další povídková kniha a autor opět nezklamal. Každá povídka je jinak zajímavá, s překvapivou pointou. Jo, mě to bavilo.

08.03.2023 4 z 5

Eleanor & Park Eleanor & Park Rainbow Rowell

Krátké kapitoly, střídání vypravěčů a příjemný příběh první lásky Eleanor a Parka. Konec mírně překvapil, celkově se kniha četla moc dobře.

05.03.2023 3 z 5

Bulbem záchranáře Bulbem záchranáře Vít Samek

Zábavně podaná knížka o první pomoci, srozumitelná, s praktickým shrnutím každé kapitoly. Doporučuji každému.

02.03.2023 5 z 5

Je těžké být lvem Je těžké být lvem Uri Orlev (p)

Od autora mám přečtené ostatní u nás vydané knihy, přečetla jsem si i tuto. Hezký příběh, spíše pro mladší čtenáře, ale neurazí ani ty starší.

26.02.2023 4 z 5

Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Najdu odvahu: 770 km po trase hrdinů SNP Lenka Vacvalová

Autorku jako ultraběžkyni sleduju již delší dobu. Její přeběh přes SNP je krásnou ukázkou toho, co člověk dokáže, když v sobě najde odvahu.

26.02.2023 4 z 5

Johana Johana Pavla Horáková

Tři životní etapy vyprávěny třemi autorkami. Dítě, dívka a žena - hlavní hrdinka Johana, která nám ukazuje svůj obyčejný život, tak jak jí ho osud naservíroval. Hezký příběh.

19.02.2023 3 z 5

Vůbec o nic nejde Vůbec o nic nejde Barbora Vajsejtlová

Hodně dobré povídky, ze života, smutné i úsměvné, s povedeným zakončením. Tahle autorka mě baví, těším se na její další díla.

19.02.2023 4 z 5

Slib Slib Sharon J. Bolton

Šest přátel, jedno chybné rozhodnutí z mládí a slib, který se nedá splnit. Rozhodně dobře zpracovaný psychothriller, napínavý a překvapivý.

13.02.2023 4 z 5

Klíč k času Klíč k času Natalja Ščerba

Krásná obálka s fantasy spíše pro mladší ročníky. První díl se rozjíždí pomalu, spoustu věcí nevysvětlených, překvapila mě nesnášenlivost některých lidí vůči hlavní hrdince. Četlo se to snadno, líbí se mi myšlenka časování, ale jestli si přečtu další díl si zatím jistá nejsem.

13.02.2023 3 z 5

Neděle odpoledne Neděle odpoledne Viktorie Hanišová

Kniha rozdělená do tří částí - syn, matka a otec. Jaké je tajemství nedělního odpoledne, kdy a kam otec každý týden od rodiny odchází? Bolavý, temný příběh, který ukazuje, jak nás formuje dětství a jak je důležitá komunikace v rodině.

05.02.2023 4 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Joona Linna se Sagou Bauerovou opět v akci. Musí zastavit brutálního sériového vraha, který kosí jednoho člověka za druhým. Díl je stejně čtivý jako všechny ze série, ale i já se řadím k těm, kdy už si říkám, že Jurka Waltera bylo dost.

05.02.2023 4 z 5

Plán plavby Plán plavby Trish Doller

Anna po smrti svého snoubence absolvuje naplánovanou cestu jejich plachetnicí. Plavba je její terapií na bolest a určí i další směr jejího života. Hezká romantická odpočinková knížka.

29.01.2023 3 z 5

Strmý pád Strmý pád Linda Castillo

Další díl ze série amišských zločinů, náčelnice Kate opět v akci. Mladá bývalá amiška, kterou Kate znala, byla brutálně zavražděna a najít vraha není vůbec jednoduché. Stejně čtivé jako vždy, tato autorka mě zatím nikdy nezklamala.

29.01.2023 4 z 5

Símka Símka Lucie Hušková

Zajímavé čtení o vztahu matky a hlavní hrdinky Símky. Na prvotinu opravdu vydařené, složité téma o snaze se zavděčit a zasloužit si lásku rodiče. Nad knihou budu ještě určitě přemýšlet.

22.01.2023 4 z 5

Krysí ostrov a jiné povídky Krysí ostrov a jiné povídky Jo Nesbø

Od autora moje první povídky a stejně jako jiná jeho díla se mi četly dobře. Na sérii s Harrym nedosahují, ale zajímavé byly všechny.

22.01.2023 4 z 5

Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Když se dáma rozběhne... ani v padesáti není pozdě Zuzana Součková

Příjemná jednohubka o běhání proložená pár recepty. Sama běhám asi 3 roky, některé zážitky autorky mi byly blízké. Kdo nechce trhat rekordy, ale jen si o běhání počíst pár řádků, je pro něj kniha to pravé.

16.01.2023 3 z 5

Bez citu Bez citu Neal Shusterman

Trochu jsem se bála časového odstupu od prvního dílu, šest let není zrovna krátká doba. Ale obavy byly zbytečné, do příběhu jsem krásně a vlastně hned vplula. Parádní pokračování, kdy není nouze o akci i morální otázky. Moc se těším na další díl a doufám, že bude vydán v kratším termínu než tento.

16.01.2023 4 z 5

Šepot v bouři Šepot v bouři Aleš Novotný

Příběh mladého muže, který se po životní změně snaží začít jinde a jinak. Ale minulost mu tuto možnost odpírá. Po návratu do rodné hroudy se znovu roztáčí kola osudu. Konec překvapil, tento autor mě baví.

10.01.2023 3 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Erika Fosterová na scéně již posedmé. Stejně jako předchozí díly rychlá jízda, kdy stránky jen ubíhají. Konec mi přišel hodně zbrklý, ale i tak se mi celý případ líbil.

10.01.2023 4 z 5

Dokonalé léto Dokonalé léto Kasie West

Pěkná letní oddechová četba o hledání sebe sama, kdy nechybí láska a přátelství. Podobnost s Hříšným tancem je patrná, ale nevadilo mi to. Hlavní hrdinka je sympatická holka, která řeší obyčejné problémy mladých. Po předchozí čtené knize jsem přesně takovou odpočinkovou změnu potřebovala.

31.12.2022 3 z 5