petra4080 petra4080 komentáře u knih

Šťastně až navěky Šťastně až navěky Kiera Cass

Kniha doplňuje hlavní sérii o pocity ostatních zúčastněných. Osobně jsem ji uvítala, protože mi objasnila některé myšlenkové pochody vedlejších postav, které mi v knížkách ne vždy dávali úplně smysl.
Krátké příběhy jsou opět psané velmi čtivou formou.

21.09.2017

Není co ztratit Není co ztratit Rowan Coleman

Pro mě zde bylo několik překvapivých momentů, a i když člověk od začátku ví, jak to s Rose dopadne, je příjemné číst o jejím vývoji a proměně. A především o proměně Maddie - tahle postava mě skutečně zaujala a oblíbila jsem si ji.
Je to moje první kniha od této autorky tak nemohu srovnávat. S chutí si přečtu i další její knížky.

18.09.2017 4 z 5

Svatební noc Svatební noc Sophie Kinsella (p)

Předvídatelné, jedna z horších knih autorky.

13.09.2017 3 z 5

Když promluví srdce Když promluví srdce Linda Lael Miller

Neurazí, nenadchne. Děj je naprosto předvídatelný, postavy nedotažené... z Julie tam udělali úplnou příšeru...
Na druhou stranu příjemné čtení, na červenou knihovnu OK.

13.09.2017 3 z 5

Návrat domů Návrat domů Melanie Rose

Když by měla kniha o 100 stránek méně, dala bych 4*, příběh je opravdu dost protahovaný. Jedná se o milé čtení, příběh lásky a tajemna. Konec je předvídatelný, ale to u tohoto žánru nijak nevadí.

12.09.2017 3 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Není to špatná kniha, ale...
Dost věcí mi zde připadalo předvídatelných, včetně toho, kdo skutečně stojí za školní šikanou. Také se dostat do děje docela dlouho trvá.
Na druhou stranu je zde hezky vykresleno, jak klamné může být něčí "štěstí". Nikdy zcela nevidíme do vztahů a životů druhých, i když je považujeme za své blízké.

29.08.2017 3 z 5

Ten, kdo odešel Ten, kdo odešel Lucy Dawson

Neumím vysvětlit co přesně mi na knížce nesedí, ale je to přítomné v celém příběhu.
Konec byl příliš rychlý a podivný.
Číst se to dá, ani jsem se přímo nenudila, ale....

23.08.2017 2 z 5

Pes Jejího Veličenstva a jeho mise Pes Jejího Veličenstva a jeho mise David Michie

Příběh je milý a velmi čtivý, ale vzhledem k zasazení do reálné královské rodiny těžko uvěřitelný. Když ho však vezmete jako pohádku, je to krásné. Na "Kočku" bohužel v žádném případě nemá.

16.08.2017 3 z 5

Za mě super, jako obě předchozí.

10.08.2017 5 z 5

Dalajlamova kočka a umění příst Dalajlamova kočka a umění příst David Michie

Opět příjemné pohlazení na duši.

02.08.2017 4 z 5

Lituji, čekají mě Lituji, čekají mě Agnès Martin-Lugand

Čte se příjemně, ale nijak zvlášť mě kniha nenadchla. Tak hlavně že to všechno dobře dopadlo, že? :-)

20.07.2017 3 z 5

Příliš krásná dívka Příliš krásná dívka Jan Seghers

Neurazí, nenadchne.
Začátek mě bavil, děj měl spád a vzbuzoval zvědavost, to se bohužel pomalu vytrácí a je příliš brzy jasné jak všechno dopadne. Konec je velmi příkrý a vůbec mi ke knize nesedí.

30.06.2017 3 z 5

Procitnutí Procitnutí Martina Cole

Ani nevím jak tuto knihu hodnotit. Autorka všechno neustále opakuje 2x, někdy pro jistotu 3x, to mě vážně iritovalo. Celá kniha je napsaná jako pro retardovanou část populace. Dějové linky se tady vůbec nepovedly, většinu času se člověk šíleně nudí a celou dobu víte jak to dopadne. Katastrofa. Jenda z nejhorších knih které se mi dostaly do ruky.

26.06.2017 2 z 5

Dveře do léta Dveře do léta Robert A. Heinlein

Smekám vzhledem k tomu, kdy je kniha napsaná. Děj se neustále žene dopředu (respektive dozadu :-).
Poslední část knihy mi připadá trochu slabší, jako by autor plně nevyužil potenciál, a romantika by v této knize ani být nemusela.

22.06.2017 4 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Zajímavý pohled z druhé strany, podaný velmi čtivou formou.
Kniha je psána věcně, bez zbytečných popisů a s odstupem.
Zpočátku jsem Rudolfa litovala, jeho těžké dětství, vůbec mě nenapadlo kam to všechno povede.

20.06.2017 5 z 5

Nebe je všude Nebe je všude Jandy Nelson

Naprosto o ničem.

19.06.2017 2 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Výborná kniha. Čtivým způsobem zachycuje poměry ve stalinistickém Sovětském svazu, popisuje drsné podmínky pro život které tehdy vládly. Jednotlivé části, které se zdají oddělené nakonec krásně zapadnou do jednoho celku.
Tušila jsem jak to dopadne, tudíž pro mě nebyl vývoj až tak překvapivý, ale líbila se mi dramatičnost, atmosféra, absurdita.

14.06.2017 4 z 5

Oživovateľ Oživovateľ Seth Patrick

První polovina knihy je naprosto úžasná, originální zápletka, krásně vykreslené postavy, příjemný spád. Bohužel v druhé části jsem se začala nehorázně nudit, dala by se zkrátit minimálně na polovinu.
Pokud měl autor v úmyslu vyvolat ve čtenáři hrůzu, tak se mu to naprosto nepovedlo.

12.06.2017 3 z 5

Reset Reset Amy Tintera

Tohle bylo vážně fajn, obzvlášť když člověk ví do čeho jde. Nápad dobrý, knížka se příjemně čte, nejde o nic hlubokého ale to jsem od této knihy ani nečekala.
Jen ten konec mě trochu zklamal, najednou useknuto a přečti si další díl...

08.06.2017 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Za mě tedy ne!
Kniha o ničem, psaná velmi jednoduše, nenašla jsem v ní opravdu nic vtipného. Hlavní hrdinka je pošahaná a hrdina až příliš dokonalý. Celé je to padlé na hlavu. Jo a vůbec jsem nepochopila recepty na začátku každé kapitoly.
Konec je fajn, ale už to nezachránil.

01.06.2017 2 z 5