Petra28 Petra28 komentáře u knih

Easy? Easy? Tammara Webber

Příjemná víkendová oddechovka.

02.11.2014 3 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

... takové divné pocity .. rychlé, roztřesené, ten stihomam kape z každé stránky. Ale to nic nemění na tom, že jsem byla zvědavá jak to s HP dopadne :-)

29.10.2014 3 z 5

Monument 14 Monument 14 Emmy Laybourne

Líbilo. Velmi dobrá a zajímavá zápletka. Řešení z pohledu "dětí". Nemožnost pomoci z venčí ... žádný "přítel" na telefonu. Určitě si přečtu pokračování ... jsem hrozně zvědavá :-)

24.10.2014 4 z 5

Legenda Legenda Marie Lu

Pěkná, čtivá .. jsem napnutá jaké bude další pokračování.

22.10.2014 4 z 5

Žádný sex, je úterý Žádný sex, je úterý Tracy Bloom

Já musím říct, že jsem se bavila. Místy se i nahlas pochechtávala. Za večer jsem ji přečetla, vůbec nevnímala jak kniha letí ... bavila jsem se. Ale myslím, že na ni musí být správná nálada :-) A já ji včera rozhodně měla.

17.10.2014 4 z 5

Pád Pád Simon Mawer

Kniha se mi líbila. Dvojnásobný milostný trojúhleník zasazený do výšek. .. zajímavé je jak se mi měnil pohled na Dianu. Ze začátku jsem z ní měla pocit "chudinky" ... a ? víc psát nebudu ať neprozrazuji. Přečtěte.

16.10.2014 4 z 5

Šest let Šest let Harlan Coben

Není nutné se nijak rozepisovat. Knihu jsem přečetla. Žádné velké překvapení se nekonalo. Průměr.

03.10.2014 3 z 5

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

pět? kdyby šlo dám šest.... naprosto úžasný zážitek. Skvěle "přelidněný román". Dočetla jsem včera .. posledních pět dní jsem četla každou volnou chvilku i kdyby jen pár stran. A když jsem nečetla? .. stále jsem na knihu, postavy myslela. Úplně mě to dostalo, pohltilo.
Miluji tlusté knihy .. jsou krásné, košaté, na konci mám pocit, že opouštím přátele.
Před autorem smekám. Nechápu jak se dá tohle napsat. Tolik postav, tolik životů.
Knihu jednoznačně doporučuji, nespěchejte, nenechte se odradit počtem stran. Užívejte si každého odstavce, konec se bude neodvratně blížit a vám začne být smutno.
Přeji všem odhodlaným čtenářům příjemný zážitek !

30.09.2014 5 z 5

Tři vteřiny Tři vteřiny Anders Roslund

Dobrá detektivka pro oddech ... po nastínění základní kostry, byl příběh dost předvídatelný.

12.09.2014 4 z 5

Muž z ostrova Lewis Muž z ostrova Lewis Peter May

Líbilo ... těším se na další pokračování. Mám moc ráda vícedílné čtení. A Finn je rozhodně sympaťák.

08.09.2014 4 z 5

Skála Skála Peter May

Označení detektivka je dosti zavádějící. Jasně, mrtvola, vražda, podezřelí ... to všechno v knize je. Jen mi to přijde vedlejší, podružné, doplňující. Skála je příběhem plný vzpomínek. Krásně plynou, vysvětlují současnost, propojují jednotlivé postavy.
Přesto je to kniha smutná, Finna mi bylo hrozně líto .. až jsem si říkala, to je na jednoho člověka až moc. Závěr knihy byl úžasný ... opravdu až poslední třetina mě donutila knihu neodložit.
Moc zajímavé rozuzlení ... už louskám pokračování.
Knihu ráda každému doporučím, jen od ni nečekejte čistokrevnou detektivku.

04.09.2014 4 z 5

Poslední kabriolet Poslední kabriolet Anton Myrer

Krásná kniha. Začátek mě chytil, pak pustil, byla jsem netrpělivá, ale vytrvalá. Zlomilo se to čtením dopisů ... tam mě to opět chytilo a už nepustilo. Vřele doporučuji.

26.08.2014 5 z 5

Nevracej se Nevracej se Lee Child

Další kniha s Jackem .. to je jako přijít na návštěvu k příteli.

.. i když jedna poznámka by byla ... tak moc bych mu přála zastavit se na té své zdá se nekonečné cestě.

26.08.2014 5 z 5

Skleněný pokoj Skleněný pokoj Simon Mawer

Kniha se mi líbila. Našla jsem si na netu stránky vily a koukla na virtuální prohlídku. To bylo moc fajn propojení s knihou. Najednou to bylo vše bližší, reálnější.
Příběh je napsaný pěkně, čtivě .. místy mi přišel ale příliš syrový, chlapský, neobroušený, hrubý.

22.08.2014 4 z 5

Odpoledne jsem ji dočetla a stále ji mám v hlavě. Mám takové knížky hrozně ráda. Jsou vyjímečné, není jich mnoho.
Parádně mi sedla do "vláčné, letní, nepracovní" nálady.
Knížka je dlouhá, ale krásně jde, prolínají se tam životní příběhy jednotlivých členů klubu. A k tomu je hlavní příběh.Příjemně přechází jedno v druhé.
Kniha je plná přátelství, vzájemné pomoci, přesvědčení ale také pochyb o světonázoru, utrpení, odloučení od rodin. Je to těžké popsat ... určitě doporučuji přečíst.

19.08.2014 5 z 5

London Road London Road Samantha Young

skvělá oddechovka ... přesně ten druh knížky, která se hodí na proložení žánrů !

12.08.2014 5 z 5

Erebos – Hra, která zabíjí! Erebos – Hra, která zabíjí! Ursula Poznanski

Kniha se četla výborně ... v kolik že jsem to šla včera spát? .... asi tak pozdě jako hráči Erebosu.

07.08.2014 5 z 5

Osamělost prvočísel Osamělost prvočísel Paolo Giordano

Tohle byl opravdu čtenářský zážitek. Přečetla jsem ji za jedno odpoledne, jedna stránka za druhou.
Nedokážu si představit žít v těle, kterému bych cíleně ubližovala, ničila, krok za krokem ho přiváděla k destrukci a přitom stále nějak na jiné úrovni fungovala. Je to tak hrozně moc rozporuplné. Každá jizva, říznutí, každé sousto jídla ... v tom postupném ničení není žádný jasný definitní krok .. spíš volání !
Doslov překladatelky je naprosto úžasný. Děkuji za něj, byla to výborná tečka za celým příběhem.

06.08.2014 5 z 5

Čistý Čistý Julianna Baggott

Přemýšlela jsem hodně nad hodnocením. Zpracování je výborné. Čtivé to je úžasně. Ale stále mám takový divnou pachuť ... něčeho zkaženého ... jako bych si stále říkala brrrrr a oklepala se. Já vím, že to nejspíš je záměr. Kniha má nejspíš otřást ... což splňuje na jedničku.
Nikdy jsem nepřemýšlela nad slovem splynutí .... od přečtení mám to slovo v hlavě stále. Je to zvláštní, odpudivé, hrozně jinaké. Splynout s něčím a fungovat, žít dál.
Další díl se chystám přečíst určitě, jsem zvědavá jak to půjde dál.
Ale není to knížka, kterou bych si hýčkala.

06.08.2014 4 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Moc příjemné čtení ... četla jsem o dovolené a zcela splnilo mé očekávání. Příběh se sice rozvíjí pomalu, ale nabírá obrátky, neustále vás tlačí vpřed. Popravdě závěrečné rozzuzlení mě zhruba v půlce napadlo .... nedokázala jsem si představit takovou změnu v povaze člověka. Ale víc prozrazovat nebudu.

06.08.2014 5 z 5