Peršanka Peršanka komentáře u knih

Evžen Boček nešetří nikoho. Jen si to zkuste, smát se naplno a zároveň potichu v narvaným vlaku.

23.01.2019 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Je to takové úporné. Nikoliv nestranné. Spíš postupně nestravitelné. Hlavně nadlidská hrdinka Evarista. Takže nebrat.

05.04.2023 2 z 5

Pan Kaplan má třídu rád Pan Kaplan má třídu rád Leo Rosten

Zvíže dělá sajrajt, tak ho nedávejte do takovýho větu! To si vždycky říkám, když uklízím toaletu naší kočky. A spoustu dalších hlášek. U nás doma je to rodinné stříbro, zlato i platina. Blbé je, že tyhle perly nemohu použít při hovoru s někým, kdo nečetl. Páč víte co..., byla bych za vola. Tak jen lituju toho promarněného potenciálu.

20.03.2019

Není úniku Není úniku Taylor Adams

Trochu chaotické, s nepravděpodobným koncem. Dost jsem přeskakovala.

10.03.2019 2 z 5

Dracula Dracula Bram Stoker

Poprvé jsem četla ještě na základce a večer se tak bála, že jsem nejdřív dala knihu přední stranou dospod, aby upíři nevylezli a pak cestou do postele všude postupně rozsvěcela a zhasínala. Nejhorší moment byl vyšplhat už potmě na palandu. Aby mě tak něco chytilo za nohu!!

06.01.2013 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Nebýt TV seriálu, asi bych si s tímto autorem nic nezačínala. Dost mi vadil překlad, hlavně nadužívání přivlastňovacích zájmen. Řekněte mi, co je to mezizubí? Překladatelka asi mínila cimbuří, ale mně bylo jak v čekárně... A vůbec, je to strašně pomalé. Dobabrala jsem se do poloviny třetího dílu a dost. Naštěstí je tu Wikipedie, takže vím, kdo s kým proč a za kolik. A až se ČT uráčí vypustit třetí řadu, ráda se podívám.

30.10.2014 2 z 5

Vévodkyně a kuchařka Vévodkyně a kuchařka Ladislav Fuks

Nejraději mám provokativně dlouhou pasáž o správném leštění zrcadel. K zešílení :-)

19.08.2013 5 z 5

Rozbití andělé Rozbití andělé Graham Masterton

Za tři s odřenýma ušima. Masterton si občas plete detektivku s pornografií, a taky plete čtenáře. Hlavní hrdinka má většinou krátké zrzavé vlasy, ale když se to hodí, najednou jí povyrostou, aby mohly cudně zakrývat poprsí, když vyjde ze sprchy... případně v situaci plné deště ujíždí falešné taxi a za ním zůstává zvířený prach :)) To nemůžu brát vážně.

25.05.2019 3 z 5

Porodní bába od řeky Hope Porodní bába od řeky Hope Patricia Harman

Tato kniha mě potěšila z více důvodů. Je napínavá, nikam ale nespěchá. Je romantická, ale ne kýčovitá. Je poučná, ale ne mravokárná. Je v ní bolest i radost. Je plná informací, ale nenudí. Je od ženy a hlavně pro ženy.

27.06.2017 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Smutné a pravdivé čtení o lidské přirozenosti.

23.09.2019 5 z 5

Růženky Růženky Stephen King

Každý večer jsem se unavila přemítáním nad tím, kdo kam patří a vzpomínáním na předchozí děj. Spalo se mi dobře. Četlo se mi špatně.

12.09.2019 3 z 5

Doupě Doupě Jakuba Katalpa (p)

Na začátku: no ne, to je krásná čeština :), později: no ne, to je ale nenápadně děsivé, co bude dál? a někde v půlce: hm, asi nic, začínám se nudit... přeskakuji na konec a vrtím hlavou, taková banalita, ztráta času :(

26.08.2019 2 z 5

Chlapec s kamínky Chlapec s kamínky Sophie Loubière

Společenská katastrofa popsaná s lehkou francouzskou elegancí. Snové, smutné, děsivé.

27.04.2019 5 z 5

Nikomu by neublížil Nikomu by neublížil Catherine Burns

Na jeden zátah. Trochu Palahniuk, trochu Vonnegut, trochu Fuks. Pomalé, lepkavé a napínavé čtení o nenápadné a celkem uvěřitelné odpornosti.

22.04.2019 5 z 5

Birlibán Birlibán Eduard Petiška

Prochází generacemi bez ztráty kytičky :)

02.04.2018 5 z 5

Fimfárum Fimfárum Jan Werich

Tak krásné, tak hravé, češtino, bojuj za sebe.

16.12.2016 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Poslyšte, ten pan Boček nemá chybu. Tedy pokud chápete humor welmi, ale welmi suchý a nenápadný. Namátkou- vycpaný Jaroušek, síťka na pleši pana Spocka, způsob pohřbení Marie II. A nejdokonalejší je hláška: Můj otec byl taky Američan. Chtěl být nenápadným učitelem literatury, kterým také byl. Dokonalé.

04.05.2014 5 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Tenhle výtvor jsem prostě nepochopila. Sorry.

01.11.2020 1 z 5

Povznesení Povznesení Stephen King

Tak jsem to včera s přestávkami přečetla, no... je to furt King, ale nějakej vyšeptalej, šílené pozitivní, ba přímo menšinově alternativní. Až se mi připomnělo okřídlené "budeme na sebe hodní" z Cesty kolem mé hlavy od M. Skály. Škoda, škoda.

06.06.2020 3 z 5

Žena v okně Žena v okně A.J. Finn (p)

Všechno skvělý, námět, zpracování, překlad. Napětí, ironie, prožitek. Fakt mám radost, že mezi vším tím zbytečným podprůměrem najednou někdo září. Za mě tisíc hvězdiček.

03.06.2019 5 z 5