Peršanka Peršanka komentáře u knih

Kde se les dotýká hvězd Kde se les dotýká hvězd Glendy Vanderah

Dobře přeložená červená knihovna.

23.05.2023 3 z 5

Zulejka otevírá oči Zulejka otevírá oči Guzel Jachina

Překlad jako víno.

05.04.2023 5 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Je to takové úporné. Nikoliv nestranné. Spíš postupně nestravitelné. Hlavně nadlidská hrdinka Evarista. Takže nebrat.

05.04.2023 2 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Fantastiš! Kam se hrabe Gerta Šnirchová.

05.04.2023 5 z 5

Na shledanou tam nahoře Na shledanou tam nahoře Pierre Lemaitre

Haló, ještě jste nečetli? A jste odvážní? Máte rádi nevyšlapané cesty? Tohle je jedna z nich. Provází Tomáš Havel, pan překladatel.

19.02.2022 5 z 5

Sachsova nemoc Sachsova nemoc Martin Winckler

Výjimečná záležitost, tisíc bodů je málo.

14.06.2021 5 z 5

Královna děsu aneb Panická porucha Královna děsu aneb Panická porucha Aleš Cibulka

Slepenec, trochu jako večeře co dům dal. Prostě ne a ztráta času.

21.03.2021 2 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Tentokrát zklamání, ale může to být počasím nebo mnou. Prostě jsem se nebavila, spíš jsem byla na návštěvě u dobrých známých, kde se nic moc nového neděje a hovor se točí kolem vyčerpaných témat. Leč - na šestý díl se stejně těším.

21.03.2021 3 z 5

Morenga Morenga Uwe Timm

Je to už dávno, co jsem tohle četla, tak jen celková vzpomínka: výživné a poučné, výborná průprava do života.

20.03.2021 5 z 5

Mendelův trpaslík Mendelův trpaslík Simon Mawer

Před chvílí jsem došla k poslední větě tohoto jedinečného díla. Musím to strávit... Díky za precizní překlad, pane Lukáši Nováku. Jo. Konečně zase literatura.

08.03.2021 5 z 5

Co všechno se může zvěrolékaři stát Co všechno se může zvěrolékaři stát David Grant

Jednoduché, stravitelné, obohacující.

26.12.2020 5 z 5

Spát v moři hvězd. Kniha I. Spát v moři hvězd. Kniha I. Christopher Paolini

Docela zbytečná kniha. Zkusila jsem pár stran od začátku, tam byly postavy. Nudné, tak si říkám, třeba jen kostrbatý úvod. A ne, někde uprostřed hlavní postava bojuje s čímsi nezemským, ale tak chaoticky a nesrozumitelně, až mám dojem, že sci-fi je mrtvá. Už není co vymýšlet. Naštěstí máme dystopii.

21.12.2020 1 z 5

Slušná jízda Slušná jízda Irvine Welsh

Nemůžu, prostě nemůžu číst skvělé knihy v blbém překladu.

08.12.2020 1 z 5

Nedívej se dolů Nedívej se dolů T. M. Logan

Totálně nudná kniha o totálně nudných lidech.

07.12.2020 1 z 5

Ulehni v temnotách Ulehni v temnotách William Styron

Fakt jsem se snažila. Klasik, téma, umístění v čase a prostoru. Tutovka. A ne, nedám to, strašná nuda. Bohužel...

06.11.2020 1 z 5

Plachetnice na vinětách Plachetnice na vinětách Jiří Hájíček

Tenhle výtvor jsem prostě nepochopila. Sorry.

01.11.2020 1 z 5

Dobrého člověka těžko najdeš (9 povídek) Dobrého člověka těžko najdeš (9 povídek) Flannery O'Connor

Jo, tvrdé jako život sám. Žádná přetvářka, žádný kalkul. Pouze upřímnost nezávislé pozorovatelky.

05.10.2020 5 z 5

Konkurenti Konkurenti Sergej Lukjaněnko

Nejdřív přišlo nadšení, ó jak ruské, jak osvěžující, ale najednou jsem byla na cizí planetě a pořád dobré, ještě dobré...? ne, najednou byly všude nesmyslné stroje a bojové letouny a černá voda už mě nebavila. Tak zas nic :( nedočteno.

05.10.2020 2 z 5

Podfuk Podfuk Janet Evanovich

Tak trochu vtipná parodie na Jamese Bonda. Čekala jsem obdobu Stefi Plumové, ale tady je humor, dobrý humor, naředěný pubertálním klučičím špiónstvím.

16.07.2020 2 z 5

Za všechny prachy Za všechny prachy Janet Evanovich

První v řadě, má pár much. Ostatní díly jsou propracovanější.

15.07.2020 4 z 5