Percabethka Percabethka komentáře u knih

Milion světů s tebou Milion světů s tebou Claudia Gray (p)

Myslím si, že tohle téma je docela originální a dalo by se z něj vytěžit opravdu hodně. Autorka ale spíš všechno úplně zbytečně zamotává, postavy nechává umírat a zase záhadně ožívat, jak se jim zlíbí, a místa, na která by se hodila nějaká akce nebo vědecká hypotéza, zaplácává romantickými scénami...
Musím říct, že jsem opravdu čekala něco víc, hlavně co se samotného žánru Sci-Fi týče, protože mi tahle série připadala spíš jako zamilovaný románek. Uznávám, že se tu sem tam mihlo pár zajímavých myšlenek nebo akcí, když mám ale sérii hodnotit jako celek, jsem opravdu zklamaná.

30.12.2019 2 z 5

Deset tisíc nebí nad tebou Deset tisíc nebí nad tebou Claudia Gray (p)

Už první díl mi přišel slabý, tenhle byl ale ještě o poznání horší. Sice jsme se dozvěděli pár nových věcí o jiných dimenzích a na konci byl dobrý cliffhanger, bylo ale vidět, že jde hlavně o vycpávku mezi 1. a 3. dílem.
Mnoho míst v knize mi přišlo vyloženě navíc, hlavně pokud šlo o hloupé myšlenkové pochody Marguerite.
Abych byla upřímná, nebýt toho cliffhangeru, už bych poslední díl ani nečetla.

28.12.2019 3 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

Knížka měla zajímavý námět, vtáhla do děje a má nádhernou obálku. Snad každému čtenáři musí být ale od třetí stránky jasné, jak je to doopravdy s Paulem, jak s Theem a jak to celé dopadne. I když je pravda, že jsem našla 2 věci, které jsem dopředu nečekala.
Celkem mě také rušila naivita celého příběhu, která vysloveně tloukla do očí, a postava Marguerity, která mi nebyla zrovna dvakrát sympatická. K dalšímu YA milostnému trojúhelníku se radši nebudu vyjadřovat.
I přes všechna negativa se mi ale knížka celkem líbila a zajímá mě, jak bude příběh pokračovat, takže se asi pustím i do dalších dílů.
Škoda, že tu nejde dát 3,5*

25.12.2019 3 z 5

Atlas monster a nadpřirozených bytostí z celého světa Atlas monster a nadpřirozených bytostí z celého světa Sandra Lawrence

Tuhle knížku jsem po večerech četla snad půl roku, jinak bych si asi tolik zvláštních tvorů nebyla ani schopná zapamatovat :D Musím ale říct, že je to jedna z nejkrásněji zpracovaných knížek, jaké jsem kdy četla. Ty mapy, ilustrace, tajné šifry a tak dál ❤ Myslím si, že ji mohou číst úplně všechny věkové kategorie a bude je to bavit, protože si v ní něco najde každý. A i když je to taková "encyklopedie", člověk se u ní nenudí a těší se, kdy si zase přečte bytostech z další části světa❤

14.12.2019 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Moc se mi líbí máchova čeština, ale samotný Máj mě nevím proč nebavil. Asi hlavně kvůli tomu příběhu...

10.12.2019 3 z 5

Pouť krkonošská Pouť krkonošská Karel Hynek Mácha

Pouť krkonošskou jsem nejdřív viděla jako divadelní adaptaci, kterou jsem upřímně moc nepochopila.
Čtení knížky pak pro mě ale bylo mnohem zajímavější, protože jsem si jednotlivá místa spojovala se scénami z divadla a bylo tak pro mě jednodušší si všechno představit.
Na téhle povídce se mi moc líbilo, že se v ní dalo najít nespočet výkladů úplných drobností a celý příběh pak získal zcela jiný význam. Celý text navíc přímo přetéká básnickými prostředky, ale čte přesto velmi lehce.
Za mě je Pouť krkonošská daleko lepší než Máj.

06.12.2019 4 z 5

Matka Kuráž a její děti Matka Kuráž a její děti Bertolt Brecht

Knihu jsem četla kvůli povinné četbě, jinak bych po ní asi nesáhla. Jsem ale ráda, že jsem se k ní dostala. Sice mi tu nebyla sympatická žádná postava, s těmi komunistickými ideami se taky plně neztotožňuji a ani to prostředí války není zrovna můj šálek kávy. Tohle drama je ale v mnoha směrech specifické a originální a když nad tím přemýšlím, tak se mi vlastně i celkem líbilo.

05.12.2019 3 z 5

Příběhy z devíti světů Příběhy z devíti světů Rick Riordan

Tohle je asi nejslabší Riordanova knížka, jakou jsem zatím četla. Moc se mi líbilo vrátit se zpátky do světa Magnuse Chase, přečíst si postupně vždy kousek příběhu z pohledu někoho z hlavních hrdinů i podívat se na chvilku do všech 9 světu. Proto taky to "vysoké" hodnocení.
Chyběl mi tu ale nějaký příběh - a hloubka. Na druhou stranu jsou to jen kraťoučké povídky, takže si za ta vysoká očekávání asi můžu sama...

05.12.2019 3 z 5

Dobytí severního pólu Dobytí severního pólu Zdeněk Svěrák

Hra je sice moc hezká, ale když jí srovnám s tím výletem na Kokořín... :D
I když už jí mám dočtenou, bude dlouho ve mně.
Jediné, co mě trošku mrzí, je, že tu chyběla ta scéna s Maďarkou :D

05.12.2019 5 z 5

Loď mrtvých Loď mrtvých Rick Riordan

Kdyby Riordan pár trapných scén s Alex vyměnil za ty s Kachnami expandéry, byla by ta knížka dokonalá :D
I takhle se mi ale moc líbila, hlavně to, kolik si z ní člověk odnese vědomostí, podaných přitom tak vtipným způsobem :D
Rick Riordan prostě nikdy nezklame❤

01.12.2019 5 z 5

Thorovo kladivo Thorovo kladivo Rick Riordan

Snad ještě lepší než předchozí díl. A po tom skvělém konci se nemůžu dočkat pokračování!❤

17.11.2019 5 z 5

Prastarý meč Prastarý meč Rick Riordan

Rick Riordan nikdy nezklame ❤ Mám hrozně ráda jeho styl humoru, navíc jsou jeho knížky vždycky edukativní a poutavé - a Magnus není vyjímkou ❤

04.11.2019 5 z 5

To bylo tvé jméno. 01 To bylo tvé jméno. 01 Makoto Šinkai (p)

#mustread pro všechny fanoušky Kimi no na wa. Když jste viděli anime, je hezké přečíst si to i jako mangu. Přestože tu chybí ty krásné barvy a hudba. Naopak bez předchozí znalosti filmu podle mě kniha nedává moc smysl. Možná ale jen nejsem zvyklá číst mangy...

15.10.2019 5 z 5

Poušť v plamenech Poušť v plamenech Alwyn Hamilton

Musím říct, že tahle knížka pro mě byla obrovské zklamání. Těšila jsem se na exotickou originální YA fantasy, ale měla jsem z ní spíš pocit, že čtu průměrnou fanfikci na wattpadu.
Autorka má styl psaní jako třináctka, která ještě pořádně neumí poskládat větu a bojuje s gramatikou. Uznávám, že tohle může být i chyba překladatele, ale když k tomu připočtu ještě naprostou plochost hlavních postav, špatně vykreslený svět, podivnou "romantickou" linku, hloupost hlavní hrdinky a neoriginalitu (Atomová bomba ve fantasy? Vážně?), tak bych docela tipovala, že ta stylistická stránka bude hrozná i v originále.
Na další díl se opravdu nechystám a vůbec už mě nepřekvapuje, že u nás série nevyšla celá...

14.10.2019 2 z 5

Doupě / Der Bau Doupě / Der Bau Franz Kafka

Abych byla upřímná, jsem z té knížky taková zmatená... Na jednu stranu se mi hrozně líbila, na druhou jsem z ní pak měla docela šílenou a depresivní náladu. Nejsem si navíc jistá, jestli jsem jí opravdu pochopila. Chvíli jsem její obsah chápala doslova, jindy jsem doupětem rozuměla Kafkovu osobnost či jeho dílo. A jindy zase něco úplně jiného.
No a zvláštní mi pak přišlo i to, jak má český překlad (tak jsem to alespoň cítila já) poměrně jinou atmosféru než německý originál.
Abych to shrnula, jsem ráda, že jsem si Doupě přečetla, ale jiná Kafkova díla mám asi raději...

30.09.2019 4 z 5

Blaník Blaník Zdeněk Svěrák

Asi moje nejoblíbenější Cimrmanova hra ❤ Je ale docela vtipné číst ji v knižní podobě, když jste jí už viděli tolikrát, že ji znáte skoro na zpaměť :D

30.09.2019 5 z 5

Gemina Gemina Amie Kaufman

Wohoo, taky jste si všimli, že jména těch lidí vyhozených do vesmíru jsou jména YA autorů? Dokonalý! Ten konec s těmi Geminy mi přišel trošku divný, ale jinak... ta grafika a vůbec? Mustread! Za mě rozhodně :D

25.09.2019 5 z 5

Illuminae Illuminae Amie Kaufman

Ačkoli mi hlavní postavy nebyly úplně sympatické a kniha byla celkem předvídatelná, díky tomu úžasně originálnímu grafickému zpracování se mi neskutečně líbila.
Za mě určitě #mustread pro všechny fanoušky YA sci-fi ❤

17.09.2019 5 z 5

Iko Iko Marissa Meyer

Kdyby to byl samostatný komiks, bylo by to o ničem, ale jako další "knížka", díky které se čtenář zase na chvíli dostane do světa Měsíčních kronik, je to super!

04.07.2019 4 z 5

Má lady Jane Má lady Jane Cynthia Hand

Příjemná oddechovka, u které se navíc čtenář zábavným (hlavně díky všem těm komickým situacím a vsuvkám typu: "Ahoj, to jsme my, vaše vypravěčky. Taky máte pocit...") dozví něco nového o (sem tam "lehce" poupravené) anglické historii. Při čtení se sice neválíte smíchy po zemi, ale vtipná rozhodně je! :D
Co mě ale docela mrzí, je ta zkažená obálka. V knice se celou dobu mluví o tom, že je Jana zrzka, a pak dají na obálku brunetu? :/
Jinak ale skvělý ❤

04.07.2019 5 z 5