Pejuška Pejuška komentáře u knih

Psí poslání Psí poslání W. Bruce Cameron

Úžasná a milá knížka se silnou myšlenkou jednoho hlavního příběhu, který se skládá z několika menších příběhů. Každý, kdo mi knížku doporučil říkal, že je místy smutná. Měli pravdu, ale bez toho by ta knížka nebyla tak skvělá. Smutek patří k životu, ale každý smutný okamžik je vykoupen sladkou odměnou.
A jako bonus nádherná obálka.... Psy miluju, takže knihu mohu jen a jen doporučit dál :-)

14.05.2020 5 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Kniha mě bavila, bylo to poutavé čtení. Zásluhu na tom určitě má i to, že se jedná o příběh, který se stal, který byl zaznamenán, aby nikdy neumřel. Líbilo se mi, jak Lale věřil v to, že se odtam dostanou, a že s Gitou prožijí krásný život; to že mu nebyli ukradení ostatní lidé, že se jim snažil obstarat jídlo; to, že se tvořila přátelství, které mu nejednou zachránili život.
Za mě knihu určitě doporučuji, je psaná čtivě...jen po pasáži s doktorem Mengelem jsem ztratila ještě i tu malou odvahu si přečíst knihu Mengeleho děvče.

03.03.2020 5 z 5

Vinnetou I Vinnetou I Karel May

Neskutečné, kniha, která mě velice chytila za srdce a moc bavila. Nikdy bych nevěřila, že ji kdy přečtu, ale stalo se a já jsem za to velmi ráda. Napínavé od začátku až do konce, a člověk se musel zamilovat do hlavních hrdinů a jejich osudů.

13.06.2021 5 z 5

Gejša Gejša Arthur Golden

Knížka se mi velmi moc líbila, ani jsem nečekala, že mě tak chytne. Film jsem nikdy neviděla, a ani po tom asi netoužím. Líbil se mi popsaný zrod gejši, jejich celoživotní náplní je umění zábavy, kterému se učí od dětských let. Obdivuju Mamehu (a musím říci, že když jsme se na konci dozvěděli, jak to vlastně bylo, tak jsem valila oči, nečekala jsem to), a její píli a houževnatost vychovat z malé Čijo úchvatnou gejšu.
Plusové body vnímám i v tom, jak byla popsána doba války a úpadku gejš, nesmím zapomenout na popis Japonska a jejich zvyků.
Rozhodně knihu doporučuji, dozvěděla jsem se spoustu nových informací :)

30.04.2021 5 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Kniha, která mi nedala a asi ještě nějakou chvíli spát nedá. Jak je jednoduché přijít k drogám a jak je zničující, že neexistuje (nebo spíš nechce existovat, není snaha) pomoc. Jak si každý drogově závislí vysní svůj život bez drog, věří v něj, že se mu povede ho uskutečnit a žít, ale přitom je ten sen tak moc vzdálený.
Začala jsem přemýšlet, co je rychlejší, zda drogy či alkohol. Obojí z tebe udělá trosku a u obojího se bojíš s tím skončit. Tak smutná a zdeptaná z knížky jsem už dlouho nebyla, ještě k tomu nahrává situace ve světě.
Ale je pravda, že bych ji dala jako povinnou četbu a klidně i od základní školy, vždyť tam vlastně začínali...

13.01.2021 5 z 5

Bílý tesák Bílý tesák Jack London

Wow, ke knížce jsem se dostala náhodou, když jsem byla nemocná. Napřed jsem poslouchala mluvené slovo, které mě motivovalo si knihu přečíst. Jedním slovem nádhera! Děj mě neskutečně vtáhl a nechtěl pustit, moc mě kniha bavila. Myšlení Tesáka, člověka a příroda. Neskutečné a vřele doporučuju.

30.12.2020 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Tak, nikdy bych si nepomyslela, že zrovna já přečtu celou sérii o Harrym, a ještě jako bonus, že mě bude bavit. :-) Knihy mě mile překvapily, nemůžu soudit ani filmy, neviděla jsem všechny a zastávám názor, že kniha je vždy lepší než film.
Poslední díl byl neskutečný, konečně jsme se dozvěděli něco více o profesoru Snapeovi, o plánech a životu profesora Brumbála. Jen mě trošičku zklamal useklý konec, že po boji jsme najednou o pár let dál, a Harryho syn nastupuje do Bradavic.
Jinak skvělé, a vřele doporučuji.

08.07.2020 5 z 5

Tak je za mnou i třetí díl, a opět nezklamal. Líbí se mi, jak se pomaličku krůček po krůčku začíná vybarvovat pravda. Líbí se mi, jak jsou vystiženi mozkomorové a detailně propracovaný plánek na tajné výpravy. Profesor Snape je zábavný tím, jak moc se snaží Harryho zničit, že se to zatím vždy obrátí proti němu.
Hermiona a její strach o Harryho, její snaha být tou nejlepší, a její úžasný kocourek Křivonožka. Nikdy by ale člověk nečekal nic zlého od maličké krysy jménem Prašivka a ono ejhle...Už teď se vydávám vstříc dalšímu příběhu :)

11.11.2019 5 z 5

Kukačka Kukačka Karolina Limrová

Ideální knížka, když potřebujete vypnout a zasnít se. Knihu jsem objevila náhodou tady na databázi, kdy jsme sháněla něco ke čtení do telefonu. Není špatné se vrátit k náctiletým snům a věřit, že se objeví princ na bílém koni, a vše bude zalité sluníčkem. Hodnotím kladně, a doporučuji všem, kdo si chtějí uklidnit nervy a zasnít se.

30.04.2021 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Nikdy jsem nepropadla šílenství kolem Harryho, popravdě jsem nechápala, co na tom každý vidí. Viděla jsem jen první dva díly, a pak poslední bitvu, ale souvislosti mi unikaly. A tak jsem si řekla, že je na čase si knihy přečíst. Zatím musím říct, že první díl mě neskutečně bavil, a i když jsem si k tomu vybavovala film, vůbec mi to nevadilo, spíš naopak, byla jsem mile překvapená, jak je film knize podobný.
A tak se těším, až se vrhnu na další pokračování.

19.10.2019 5 z 5

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Tahle kniha se mi líbila, sny nejsou špatné, určitě by šli některé zrealizovat. Nápady pana Babiše oceňuji, fandím mu.

03.11.2017 5 z 5

Psí cesta Psí cesta W. Bruce Cameron

Kniha se mi moc líbila, čtivá, oddechová, veselá i smutná. Přišla mi o něco smutnější než první díl, ale to jí rozhodně neubralo na kouzlu. Každý, kdo má rád pejsky, bude mít rád i tuhle sérii. Vřele všem doporučuji :-)

30.05.2020 5 z 5

Harry Potter a Ohnivý pohár Harry Potter a Ohnivý pohár J. K. Rowling (p)

Kniha mě opět neskutečně bavila a nezklamala. Nechybí akce, ani napětí. Jen si říkám, že Brumbál nemá moc štěstí na učitele pro obranu proti černé magii. Jistě, že srovnávám trochu i s filmem, ale kniha zatím vždy vítězí. Tím netvrdím, že filmy jsou špatné. A dramatický konec nás jen navnadil k tomu, abychom četli dále. Takže pokračuji...

26.12.2019 5 z 5

Tajemství porodních bab Tajemství porodních bab Sally Hepworth

Nádherná kniha, už dlouho mě žádná kniha tak nechytila za srdce a nepohltila. Tři ženy, tři generace, a tři různé příběhy navzájem propojené. Určitě se k ní v budoucnu ještě vrátím.

13.01.2019 5 z 5

Kniha, která mě velmi pohltila a nadchla, za 4 dny přečteno a to s nucenými přestávkami, jinak by to bylo dřív :) už se těším na další pokračování, a musím vyzdvihnout nádherné obrázky a poutavě napsaný příběh

31.12.2018 5 z 5

Hospoda Jamajka Hospoda Jamajka Daphne du Maurier

Jedním slovem - "wow". Kniha objevena náhodně díky čtenářské výzvě a opět to byla trefa do černého. Neskutečný poutavý příběh s nečekaným koncem, opravdu jsem nečekala, že nejvyšší hlavou bude tenhle člověk. Obdivuju Mary za její odvahu bojovat za svoji tetu a za svůj život.

17.11.2020 5 z 5

Je to i můj život Je to i můj život Jodi Picoult

Kniha, která mě totálně pohltila. Nikdy bych nechtěla prožít to, o čem je psáno v knize, nechtěla bych být ani rodičem, ani dítětem. Každý ze sourozenců hledal svoji cestu, aby si jej aspoň na okamžik rodiče všimli. A musím říci, že konec mě dostal. Nečekala jsem ho...

23.09.2020 5 z 5

Cilčina cesta Cilčina cesta Heather Morris

Kniha se mi moc líbila, stejně jako předešlý první díl. Obdivuju Cilku, jak všechno zvládla, a že i po všech těch trápení se na ni usmálo štěstí, jak už v podobě Jeleny, tak Josji a ostatních žen v baráku, tak i v podobě Alexandra. Moc se mi líbilo, jak byla obětavá, svoji šanci moci odejít darovala Josji a její dcerce, aby nebyly rozděleny. Doufám, že se ke knize snad ještě někdy vrátím.

05.04.2020 5 z 5

Utekl jsem z Osvětimi Utekl jsem z Osvětimi Rudolf Vrba

Ano, konečně jsem tuto knihu pokořila. Již dlouho jsem se na ni chystala, ale nebyla ta správná chvíle, až najednou nadešla a tato kniha se stala mím společníkem na cestách.
Je až fascinující, co se vlastně stalo, kolik lidí muselo zemřít, a jakým způsobem, buď plyn, nebo tzv. selekce, ubití, zastřelení, ... jak hledali sebemenší chybu, za kterou mohli ve velkém trestat. Jak na pozadí takovéhle hrůzy mohl "vykvést" milostný vztah, který měl jen určitou dobu trvání. Rozhodně všem vřele doporučuji si tuto knížku přečíst, já vím určitě, že jen u této knihy nezůstane.

05.06.2019 5 z 5

Sophiina volba Sophiina volba William Styron

Jsem ráda, že jsem tuhle knížku nakonec pokořila, protože jsem asi prvních 300 stránek přemýšlela, že dám od ní ruce pryč a už nikdy se k ní nevrátím. To první jsem nakonec neudělala, ale to druhý provedu, nedokážu si představit, že bych to ještě někdy měla číst znovu.
Až od druhé poloviny mě knížka zaujala, konečně pro mě měla nějaký spád. Nelituji toho, že jsem si ji přečetla, a to díky čtenářské výzvě, ale byl to pro mě opravdu velký oříšek.
Spoiler !!!
Je mi líto Sophie, když musela volit mezi svými dětmi, a nakonec ještě pak potkala Nathana, který byl jaký byl. Paradoxem je, že přežila Osvětim, a nakonec spáchala sebevraždu.

26.08.2018 4 z 5