pedi pedi komentáře u knih

Poklady pod sněhem Poklady pod sněhem Patricia St. John

Dočetla jsem jí synům a před několika lety i starším dcerám.Byla jsem mile překvapená když mi nedávno dcera řekla, že dodnes vzpomíná na Poklady pod sněhem ,které jsem jim četla když byli malé.Je jí dnes 30 let a utkvělo jí to v paměti.Našla jsem knížku a začala jí číst před spaním synům kterým je 9 let.A opravdu je to zvláštní ,příběh který se odehrává v době minulé ,opět klidí úspěch.Díky paní Patricie

26.03.2015 5 z 5

Maminko, prosím tě, nepij! Maminko, prosím tě, nepij! Kateřina Havlová

Tato kniha je výtah určitých peripetií dcery a jejich alkoholických rodičů.Asi je to nepochopitelné pro lidi kteří nežili s otcem agresivním alkoholikem.Nejhorší však je že tady pila i maminka .Každý den je pro tyto děti jeden velký stres a beznaděj něco změnit.Žijí život na houpačce a nikdy neví jaký bude dnešní den. Nemají pořádné zázemi doma a venku jsou to většinou šikanované děti.Přesto své rodiče milují.Šťastné chvilky např.výlet kde s rodiči zabloudily, bere Darja jako zážitek kde byla šťastná.Kéž by alkohol,drogy a pod.svinstvo zmizelo i tak je v životě dost jiných problémů.Autorka ví o čem píše je to pravdivý příběh jednoho dítěte z mnoha....

26.03.2015 4 z 5

Ranhojičova láska Ranhojičova láska Wolf Serno

Tak se nám ten Vitus předvedl jako typycký chlap.Takže něco za co ho nemůžeme chválit a to nevěra a poblouznění sexem.Dejme ruku na srdce ...prostě obyčejný člověk,který se po celé století, co se týká lásky nemění.Jinak moc hezky psané jako vždy od Wolfa Serno.Početla jsem si

19.11.2014 5 z 5

Děti, které se rodí v srdci Děti, které se rodí v srdci Miloslava Striová

Znám paní Milu osobně a obdivuji ji.Hezky popsané situace,hlavně s Petruškou autistkou.Držím celé Striově rodině i ostatním podobným rodinám palečky

19.11.2014 5 z 5

Ranhojičova mise Ranhojičova mise Wolf Serno

Tento díl opět nezklamal a už se těším na posledního Ranhojiče.I já musím konstatovat že Wolf Serno je Pan spisovatel a má můj obdiv.

14.10.2014 5 z 5

Andělé v mých vlasech Andělé v mých vlasech Lorna Byrne

Je zajímavé že někdo vidí a mluví s anděli.Jsou věci které nikdy nepochopíme.Chci aby to tak bylo kvůli svým dětem....chci aby je někdo chránil...Andělé stůjte prosím při všech dobrých lidech...Amen

17.09.2014 4 z 5

Lodní ranhojič Lodní ranhojič Wolf Serno

Tak jako první díl i tento se moc dobře četl .Už jsem začala se třetím.Srozumitelně psané pasáže ...plavba na moři...léčení a operace.... které nedělaly autorovi problém.

09.09.2014 5 z 5

V padesáti na začátku V padesáti na začátku Marcela Mlynářová

Bylo to příjemné čtení a hlavně humorné.Nečekala jsem žádný ohromující zážitek,protože podobných knížek je spousta a autorek na toto téma mnoho.No a nakonec jsem byla mile překvapena.Píšete moc hezky paní Marcelko a ráda si od Vás ještě nějakou tu knížečku přečtu.

11.08.2014 5 z 5

Ranhojičova pouť Ranhojičova pouť Wolf Serno

Před hodinou jsem dočetla Ranhojiče a krásně se to četlo.Už se těším na Lodního ranhojiče který po této knize následuje.Popis všeho ,jako je inkvizice,léčení nemocných,plavba lodí i vysvětlením jak se za onoho času lodě řídily prostě úžasné jak dobře se to četlo..Ten konec kdy se šťastně shledal se svým strýcem byl trochu rychlý ,ale mělo to aspoň spád.Doporučuji všem ....přečtěte si jí nebudete litovat.

08.08.2014 5 z 5

Šest žen Jindřicha VIII. Šest žen Jindřicha VIII. Alison Weir

Dnes jsem dočetla.Kniha faktů a přitom čtivá.To se často nestává ,ale Alison Weirová opět nezklamala.Četla jsem 5 jejich knížek přeložených do češtiny a četli se krásně všechny.Doporučuji všem co se zajímají o dějiny.

20.07.2014 5 z 5

Soužití k zabití Soužití k zabití Miroslav Plzák

Kniha pro někoho možná zajímavá.Já potřebuji číst prostě příběh a tohle je jen dohadování mezi mužem a ženou.Neřešitelné každý to chápeme jinak a každý má svou pravdu.Pana Plzáka jako odborníka ale obdivuju.Dám se znovu do nějakého historického románu tam jsou moje vody.

03.07.2014 2 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Před touto knihou jsem přečetla Poslední dopis od tvé lásky.Musím přiznat že se mi líbila víc a asi mně víc oslovila.Bylo tam hodně věcí podobných těm v mém životě.Přesto Než jsem tě poznala byla krásná.Některé pasáže jako z Pigmalion.Will který ač sám chtěl ukončit svůj život,otevřel oči Lou ,která ten svůj konečně začala žít.To je pravdivé, někdy člověk netuší a možná se i bojí něčeho nového a musí být přistrčen aby to zkusil.Kdyby se Will rozhodl žít s Lou ,asi už by to krásné co spolu prožili pomalu vyprchalo do běžného života s mnoha povinnostmi.Konec v nejlepším se tomu říká a má to něco do sebe .Knížku jsem si koupila a sem tam do ní zabrousím ....pro povzbuzení.

28.06.2014 5 z 5

Srdceboly Srdceboly Simona Monyová (p)

Teď po dočtení knihy jsem úplně vyšťavená.Otevřely se mé staré rány .Přes to dávám čtyři hvězdičky.Ke konci jsem již přeskakovala a chtěla konečně ten rozvod. Jak je to zbytečné čekat na zázrak.Ten ovšem s takovým partnerem nepříjde.Ztracený čas....Bolístky na srdci....
Simona zaplatila tím nejcennějším, vlastním životem.Čest její památce

19.06.2014 4 z 5

Nevinná zrádkyně Nevinná zrádkyně Alison Weir

Po přečtení Princezny Alžběty jsem se dala do četby této knihy.Musím říct že mi moc pomohlo že jsem jí četla jako druhou.Dobře jsem se v ději orientovala a i postavy mi byli již známé.Bylo to krásné čtení a smutné zároveň.Můj obdiv patří Janě.Určitě si přečtu všechny knížky od Alison Weir které u nás vyšli.

17.06.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Kniha se mi moc líbila.Jenifer a Boot životní láska,touha a neustálé hledaní a míjení se.Pokud by se ti dva rozhodli být spolu hned potom, co byli přesvědčeni že k sobě patří....o čem by pak tato kniha byla?O jejich rodinném životě se všemi problémy co přináší.Zamilovanost netrvá věčně.....jen snad... pokud se ti dva nikdy nadají dohromady.Vzpomeňme na naše první opravdové lásky.Myslíme na ně z nostalgii a vzpomínáme, jak to bylo krásné.Oni po sobě toužili celý život a svým způsobem byli i šťastni že je někde někdo,kdo je bezmezně miluje.A pak Ellie v dnešní době smsek.Dopisy které jí pomůžou si ujasnit, jak je zbytečné mrhat láskou na nějakého ženatého sobce.Opravdu pěkné čtení
ps....napišme někomu, koho máme rádi obyčejný dopis ,psaný rukou co vy na to?

08.06.2014 5 z 5

Manželky na odpis Manželky na odpis Simona Monyová (p)

Velmi pravdivé.Obdivuji Simonu že dokáže tak popsat pocity a myšlenkové pochody všech tří žen.Každá má své trápení a svou pravdu,Stejně jako každý z nás samozřejmě.Poučme se z toho a než něco řekneme na svou konkurentku ,popřemýšlejme zda je to správné.Většinou je to pomsta a odkrýváme tím svou bolest a nezahojenou ránu a ti okolo nás to poznají.Dámy kdo řekl že život s mužem bude lehký??

08.06.2014 5 z 5

Princezna Alžběta Princezna Alžběta Alison Weir

Moc hezká knížka.Přečetla jsem jak se říká jedním dechem.V knihovnách jsem ji nesehnala a tak jsem si jí koupila a nelituji.Doporučuji všem koho zajímá historie

02.06.2014 5 z 5

Darda Darda Irena Dousková

Tato kniha už není jako dva díly před ní.Bohužel i život je ale takový.Rádi se zasmějem příběhů a hláškám z dětství a puberty.Ale život ve čtyřiceti už není taková psina .Odchod manžela za mladší ženou a vážná nemoc to je moc špatná kombinace.Jak na to napsat něco veselého.Dobře vyjádřené co se v ženě děje v takových situacích -viz hovory s otcem a pod.Je to bohužel realita.

19.05.2014 4 z 5

Rozhodná chvíle Rozhodná chvíle Jaromíra Kolárová

Tři příběhy Dobře vyjádřené hlavně myšlenkové pochody všech žen a pravdivé.I já se v jedné postavě našla i když se mnou to nakonec dopadlo jinak.Dobrá spisovatelka

19.05.2014 4 z 5

Náš malý, maličký svět Náš malý, maličký svět Jaromíra Kolárová

Knížka se pěkně četla ,tak jako všechno od J.Kolárové.Některé pasáže smutné a jiné k smíchu.

13.05.2014 5 z 5