pedi pedi komentáře u knih

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Nejprve jsem viděla hru.Bára úžasná představitelka Helenky..Hru mám staženou v počítači a když jde na mě nějaký smutek kousek si kouknu a vždy mě to rozesměje.Při knížce už jsem slyšela její hlas a viděla její grymasy.Knížka moc povedená přesně popsaná doba 70 let.

10.05.2014 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Jaká to byla zvláštní doba a jak jsme ji úplně normálně brali.I když to bylo tak stupidní, ráda na to vzpomínám.Moje děti už to nechápou že jsme takhle mohli žít.Helena je jedna z nás všech pamětníků....a že nás ještě je.Několikrát během četby jsem se přistihla že jsem přesně tuhle příhodu zažila.Bylo to zajímavé vrátit se na chvíli zpět a taky legrace.

10.05.2014 5 z 5

Zajatá královna Zajatá královna Alison Weir

Kniha se mi líbila a dobře se četla.Můj obdiv patří Eleonoře .....milující...trpělivá...moudrá...zklamaná..bojující...někdy krutá....a hlavně velmi silná žena.Silnější než Jindřich a proto nucená trávit roky jako zajatkyně.Oba velké osobnosti naší historie.Viděla jsem film Lev v zimě,a tady zazářili v hlavních rolích Glenn Close a Patrick Stewart.Ukázka jací asi byli.Jakou měli oni i jejich synové povahy a vztahy mezi sebou.Jestli takováhle byla opravdová Eleonora tak klobouk dolů .

08.05.2014 5 z 5

Povídání o pejskovi a kočičce Povídání o pejskovi a kočičce Josef Čapek

Má dvojčata ....kluci...znali některé příběhy zpaměti.Hlavně o pečení dortu.I dnes vyjmenují všechny ty dobroty co kočička s pejskem do dortu dali.Hezká knížka pro děti .

31.03.2014 5 z 5

Cizí děti Cizí děti Jaromíra Kolárová

makemake přede mnou to vyjádřil úplně přesně..některé pasáže až k pláči.

Chtěla bych ten strom Chtěla bych ten strom Jaromíra Kolárová

Přečetla jsem jí jedním dechem.Zuzanu jsem chápala ale bylo mi jí i dost líto...no jo život.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Hezky se čte,vtáhne do děje a představivost pracuje na plné obrátky.Pěkné :-))

24.03.2014 5 z 5

Na Větrné hůrce / Wuthering Heights Na Větrné hůrce / Wuthering Heights Jane Bingham

Dnes jsem jí přečetla.Blízké téma i v dnešní době ...jak jsem zjistila.Milovat jedinou osobu celý život i přes její zrady.I děti jdou bokem u takových lidí.Jsou soustředěni jen na tu jednu jedinou ....většinou nepříjemní na všechny kolem....považováni za zlé lidi. A to že se dá umřít na zlomené srdce je možné...buď se zblázní nebo zemřou .Příběh z 18 století je samozřejmě tvrdší než by se děl v dnešní době.Přesto si myslím že spousty lidí takto trápí své okolí i samy sebe i dnes .Větrná hůrka tu bude a budeme jí číst do té doby dokud budeme schopni cítit lásku,žárlivost,nenávist a toužit po pomstě...a to asi bude ještě hodně dlouho.

23.03.2014 5 z 5