Na Větrné hůrce / Wuthering Heights

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Zrcadlový text.
Zjednodušená verze příběhu ve formě zrcadlového textu - anglicko/česká. Skvělá pro procvičení jazyka - pro mírně pokročilé. Čtivě napsaná, pěkné ilustrace.

https://www.databazeknih.cz/img/books/94_/94675/na-vetrne-hurce-wuthering-heights-TD4-94675.jpg 4.462
Žánr
Literatura světová, Romány, Učebnice a slovníky
Vydáno, INFOA
Orig. název

Wuthering Heights, 1847

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Na Větrné hůrce / Wuthering Heights

Přidat komentář
anája
15.11.2018

Krásná kniha ,byla lepší než film.

Edith_17
24.07.2017

Nijak mne to sice nenadchlo, ale jsem ráda za tu anglicko-českou verzi. Určitě dost pomůže v angličtině a taky se mi líbilo, jak na každé stránce pod textem, byly vypsány užitečné fráze. Příběh opravdu moc nezaujal, bylo to až příliš smutné a ponuré, v češtině bych to asi číst nechtěla, takže jsem vlastně ráda, že jsem si přečetla aspoň zkrácenou, česko-anglickou verzi.


karolinos
18.05.2014

Zkrácená verze, z této knihy tak akorát zjistíte stručný obsah originálu, ale na procvičení angličtiny dobrá;)

pedi
23.03.2014

Dnes jsem jí přečetla.Blízké téma i v dnešní době ...jak jsem zjistila.Milovat jedinou osobu celý život i přes její zrady.I děti jdou bokem u takových lidí.Jsou soustředěni jen na tu jednu jedinou ....většinou nepříjemní na všechny kolem....považováni za zlé lidi. A to že se dá umřít na zlomené srdce je možné...buď se zblázní nebo zemřou .Příběh z 18 století je samozřejmě tvrdší než by se děl v dnešní době.Přesto si myslím že spousty lidí takto trápí své okolí i samy sebe i dnes .Větrná hůrka tu bude a budeme jí číst do té doby dokud budeme schopni cítit lásku,žárlivost,nenávist a toužit po pomstě...a to asi bude ještě hodně dlouho.

12sipetr
10.02.2014

Skvělá knížka. Dobře se četla...doporučují všem :)

celavie
21.11.2013

Dostala mě stejně jako písnička od Kate Bush!

monniques
20.10.2013

Ze začátku jsem se v příběhu nemohla zorientovat. Moc postav, které jsem si pletla a moc ničeho vlastně. Pak jsem pochopila i příběh a nic pro mě. Postavy jsou navzájem na sebe ošklivé, moc povrchní a pak začnou umírat jeden po druhým a příběh se mi tím pádem zošklivý docela dost a nakonec je další smrt. Nepochopeno.

miriama
11.06.2013

Jediný román, který stihla napsat za svůj život Emily sestra Ch. Brontëové. Je to kniha o lásce, zradě, nenávisti, pomstě a odpuštění.
Odehrává se ve staré Angliii v drsné krajině a má i trochu strašidelnou atmosféru, hlavně začátek knihy. Při prvním čtení mě moc nezaujala, ale později jsem si ji postupně oblíbila. Hrdinové jsou rozervaní a drsní jako kraj kolem nich a svými činy si ubližují, přestože se milují. Teprve druhá generace dokáže najít pravou lásku a začít lepší život.

1

Štítky

dvojjazyčná vydání zjednodušená četba angličtina

Autor a jeho další knihy

Jane Bingham
britská, 1952

všech 9 knih autora

Kniha Na Větrné hůrce / Wuthering Heights je v

Právě čtených5x
Přečtených92x
Čtenářské výzvě8x
Doporučených6x
Knihotéce34x
Chystám se číst23x
Chci si koupit1x