Pechule Pechule komentáře u knih

Zlý pes Zlý pes Alex Smith (p)

Nemám v oblibě knihy v sérii, ale této jsem nejspíš propadla... opět velmi čtivé, napínavé, místy některé věci přehnané, detektiv takřka nesmrtelný muž ;) Už se těším na další díl.

31.07.2023 5 z 5

Losos v kaluži Losos v kaluži Markéta Lukášková

Zkrátka skvělá!! Četla jsem ji už podruhé a určitě ne naposledy, protože Bára se svým životním postojem je mi hodně blízká a sympatická a popsaný život v nebi je prostě sen ;)

21.07.2023 4 z 5

Jsi jako slunce Jsi jako slunce Táňa Keleová-Vasilková

Bohužel musím souhlasit s tím, že tahle kniha se nepovedla. Také mě hlavní hrdinka neskutečně vytáčela neustálým sebelitováním... děj takřka žádný.

15.07.2023 3 z 5

Hora mrtvých Hora mrtvých Jeremy Bates

Napínavé, hororové, čtivé, román mi nabídl víc, než co jsem čekala.

09.07.2023 4 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Kniha, která mě chytila a bavila od začátku do konce. Budu si muset pořídit další dvě ze série, potřebuji zjistit, jak se bude dál vyvíjet život Roberta Ketta, jak dopadne pátrání po Billie. Líbil se mi použitý motiv - osamocený vyšetřovatel se třemi malými dcerkami, člověk se víc bojí o život jejich otce ve vypjatých situacích :) Pro milovníky severských kriminálek nejspíš slabý odvar, pro mě, jako občasného čtenáře thrillerů dobrá kniha.

08.06.2023 4 z 5

Moll Flandersová Moll Flandersová Daniel Defoe

Do knihy jsem se začetla velice dobře, od prvních stránek mě bavila, pak byla trošku sestupná tendence, kdy jsem z knihy už tolik nadšená nebyla a ke konci to opět gradovalo. Celkově se mi kniha líbila. A hlavně je to pro mne překvapení od autora, od kterého jsem znala pouze Robinsona.

29.05.2023 4 z 5

Houpačky Houpačky Lucie Konečná

Jé, to byla jízda... jak se mi líbila Vířivka, tak ani Houpačky nezklamaly. Takové milé, vtipné, trochu i smutné čtení. Ta chuť do života a optimismus dvou stárnoucích žen působí nakažlivě, takhle akčně bych chtěla taky stárnout ;)

13.04.2023 5 z 5

Světlonoška Světlonoška Terezie Theimerová

Jedním slovem kouzelná! Měla jsem ji dlouho v kategorii - chci číst, ale vždycky jsem vybrala jinou. Až prostě přišel její čas a čtení jsem si užila. Když jsem se vracela k některým řádkům, tak ne proto, že bych nevěděla, o čem čtu, ale protože jsem si ji "vychutnávala". Kniha je jedna z mála, které mi nestačí si půjčit, přečíst a vrátit, ale mám potřebu ji vlastnit a vracet se k ní.

09.04.2023 5 z 5

Mamince se budeš líbit Mamince se budeš líbit Jaroslav Konvička

Asi takhle - pro mě zvláštní kniha, která ve mně nic nezanechala, za chvíli nebudu vědět ani o čem byla. Nechci ji shazovat, svůj okruh čtenářů si najde, každému sedí něco jiného.

20.03.2023 3 z 5

Všem mým filmovým hvězdám Všem mým filmovým hvězdám Lucie Addicks

Příběh upoutá, ale nezanechá žádné velké dojmy. Nejvíce mi vadilo docela často se objevující používání stejných slov, vět, popisů. Přeskakovala jsem řádky a o nic důležitého jsem v příběhu nepřišla.

26.02.2023 3 z 5

Sedm dní bez Sedm dní bez Monika Peetz

Tento díl jsem četla s velkým odstupem po dílu prvním, takže se mi postavy a jejich osudy postupně vybavovaly, ale docela i pletly. Příběh je hezký, životní peripetie Úterních žen mě baví, ale nekonalo se žádné velké "wow".

06.02.2023 3 z 5

Slzy a smích Slzy a smích Táňa Keleová-Vasilková

Jedna z těch povedených autorčiných knih, emoce při čtení dostávaly zabrat.

08.01.2023 5 z 5

Sněžný měsíc Sněžný měsíc Michaela Klevisová

První kniha od Klevisové a žádné velké nadšení. Byla jsem ráda, že jsem knihu dočetla, konec byl nejzajímavější.

30.12.2022 3 z 5

Na vlnách s Petrem Voldánem Na vlnách s Petrem Voldánem Petr Voldán

Dávám pouze tři hvězdy, protože kniha je dobrá a dobře je za tři. Pan Voldán je velice milý člověk a jeho vyprávění naživo je úžasný zážitek. V písemném podání se mi některé postřehy líbily víc, některé mě zaujaly méně.

24.11.2022 3 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Do románu jsem se ze začátku "zakousla", ale zhruba od popisu příběhu ve válce a na Slovensku se čtení stávalo obtížnějším. Možná to bylo i tím, že jsem nečetla knihu na jeden zátah a pauzy byly znát, nenavazovalo se mi lehce. Knihu nehaním, příběh má a je potřeba se na ni soustředit.
Souhlasím s Ctenar1202, že je kniha psaná náročněji a některé pasáže jsem musela přečíst dvakrát, abych pochopila význam.

10.11.2022 4 z 5

O chudém mládenci a carevně O chudém mládenci a carevně neznámý - neuveden

Klasická pohádka, kde vítězí dobro nad zlem. Jen nevím, jestli má šanci dnešní děti zaujmout.

07.10.2022 4 z 5

Z kopce do kopce Z kopce do kopce Kateřina Dubská

Úplně kniha nepohltí, ale je to milé a pohodové čtení. Některým situacím jsem se zasmála, některé mi připomněly dětství, kdy rodiče chovali též hodně zvířat a o komické situace s nimi nebyla nouze.

31.08.2022 4 z 5

Majonéza k snídani Majonéza k snídani Markéta Lukášková

Mně se ta kniha tak líbila... asi jsem ji četla v dobu pro mě příhodnou. Vůbec to není povrchní plkání, má hloubku. A Ema byla fajn :)

11.08.2022 5 z 5

Zůstat s Lucy Zůstat s Lucy Tammy Greenwood

Kniha je čtivá, “pohádková”, kde takřka všem všechno vyjde a projde. Vzala jsem si knihu jako čtení pro zábavu a ne poučení, tak mě nezklamala a moc se mi líbila.

25.07.2022 4 z 5

Kuk do oříšku Kuk do oříšku Andrea Popprová

Krásně zpracované leporelo s aktivitami pro malé děti, prostě super. Paní Popprová umí pro děti psát kvalitně.

12.07.2022 5 z 5