pazdy15 Online pazdy15 komentáře u knih

Povznesení Povznesení Stephen King

Docela fajn oddechový čtení :) Malinko dojemný a vcelku povedený.

09.08.2021 4 z 5

Vánoční říše Vánoční říše Joe Hill (p)

Jen se mi potvrzuje, že až nám, nedej Bůh, odejde Mistr, tak zde má velice slušného následovníka :) Moc pěkný a nápaditý příběh ! Akce, spád a napětí skoro celou knížku. Joe Hill se úspěšně probojovává mezi mé oblíbené autory :)

09.08.2021 5 z 5

Running Man Running Man Richard Bachman (p)

Tak na to že to Mistr údajně sesmolil za 72h je to pecka! Krásně a snadno se to četlo, hodně akce, přímé řeči - a hlavně - Ríšovi prostě musíte fandit, a jste zvědaví, co bude na další stránce :) Konec mi až nápadně připomíná americký rok 2001 (že by se někdo inspiroval?). Povedené.

16.07.2021 5 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Velice se mi zamlouvá nápad se staršími hlavními postavami. Přirostli mi k srdci a uronil jsem i slzu. Celkově se mi knížka líbila, jen sem tam jsem louskal dlouhé, a ne až tak zajímavé pasáže. Docela zajímavá zápletka - ale rozhodně znám lepší díla a zápletky od Mistra (Pod Kupolí, Řbitov atd.). 3 nebo 4?? Nakonec si ale zaslouží 4 hvězdy :)

11.07.2021 4 z 5

Christina Christina Stephen King

King zase nezklamal. Potěší nás s neotřelou a originální zápletkou, vozem a jeho technickým popisem, který jistě zaujme spoustu technicky zdatných mužů a v neposlední řadě také skvěle psychologicky vykonstruovaným dějem - to je však u Mistra standardem. Kamarádství, obzvláště to nejlepší, není vždy tak neprůstřelné, jak se zdá... o tom Vás dokonce přesvědčí i obyčejná kára - věříte tomu??

15.06.2021 4 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Mám od Kinga přečteno habaděj knih a dost povídek. Musím uznat že tahle sbírka mě zaujala moc! Prám a pí Toddová jsou velice povedené, nápadité a zajímavé povídky :) Celkově je kniha sice útlá, přesto nápaditá a kvalitní. Dokonce jsem vnímal i to stáří a překlad, vzhledem k době, kdy knížka v ČR vyšla a bylo to povedené. Moderní retro.

04.06.2021 5 z 5

Sestry Sestry Bernard Minier

Přečteno za pár dní. Pecka děj, má to spád a je to fantasticky a logicky vysvětlené a dává to smysl. Prakticky je pro mě Minier mistr detektivek a předčil mnou obdivovaného A. Olsena. Smekám klobouk.

31.05.2021 5 z 5

"Tak to bylo ku*va dobrý" řekl jsem si ihned po zaklapnutí knížky. Víc k tomu nemám co dodat. Velice zajímavé a poučné 5 z 5.

25.05.2021 5 z 5

Čaroděj a sklo Čaroděj a sklo Stephen King

No já jsem tenhle díl louskal přes 2 měsíce... ne že by mě vyloženě nebavil, začátek byl dost zajímavý. Ale poté mi to přišlo moc filosofické a zdlouhavé. Nic moc akce cca až ve 3/4 knihy. No ale nevadí, protože přesto je to Temná Věž a to je prostě srdcovka. Těším se na další díly.

11.05.2021 3 z 5

Řetěz Řetěz Adrian McKinty

Taaak, jdeme na to, to jsem zvědavý... Super zápletka :O Docela dost to odsejpá a je to akční! Cože? Už jsem za půlkou a to čtu 6h. Wow, tak to bylo bezvadný!! Toť vše... recenze jak fík. Doporučuji

19.03.2021 5 z 5

Na plný plyn Na plný plyn Joe Hill (p)

Tak pane Hill... geny se nezapřou. Jednoznačně podobný styl jako táta, jednoznačně podobné kvality jako táta, potenciál přiblížit se tátovi tam taky je. Moc se mi to líbilo, doporučuji!

15.03.2021 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Krásná dlouhá knížka s naprosto fantasticky vykresleným příběhem, postavami a spádem :) A na to, že King v té době "začínal", to je neuvěřitelnej kousek moderní literatury. NO PÁNI, TO JE ALE LITERATURA, NO NENI? SVATÁ DOBROTO ❤

09.03.2021 5 z 5

Rychlopalba Rychlopalba Štěpán Kopřiva

No to jsem ani nechtěl komentovat, ale nedá mi to. Strašně mi vadí ten rádoby ležérní a "NON-STOP VTIPNEJ" styl p. Kopřivy... stovky zbytečných a nevkusných popisů, co by ani v nepovedené young adult fantasy člověk nepohledal. No strašný zklamání, ani jsem to nedočetl, cca 3/4 knihy a naštvaný jsem ji prodal.

31.01.2021 1 z 5

Ponorka Ponorka Lothar-Günther Buchheim

Velice kladně hodnotím technické údaje a parametry a celkově se mi líbilo vyprávění v technických pojmech. Každopádně od cca půlky knihy je příběh jednolitý a vcelku repetitivní, hlavně to zdlouhavý popisování počasí, to byl masakr. Hlavní postava (autor) mi byl neskutečně protivnej... A teď odlehčeně ale upřímně - jediný co dělal bylo to, že buď spal, nebo lezl na můstek pozorovat. Jen komandoval a na práci skoro nesáhl, důstojník jak fík :D A takovej tam pak pomlouvá Göringa.

28.01.2021 3 z 5

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Naprosto mě tato série bavila... taková škoda že už je konec :( Hodgese jsem si oblíbil moc, stejně tak jako jeho 2 pomocníky. A strašně mě potěšil ten konec, jak to dopadlo s Holly :) 5 z 5!

18.01.2021 5 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Bezvadný pokračování Pana Mercedesa. Ačkoliv se Pan Mercedes v knize moc neobjeví, stále je příběh spojen s akcí, tajemnem... Kniha mi místy dost připomíná Kingovu Misery, kdo četl pochopí a najde souvislosti. Psychologická stránka je opět vykreslená bravurně a náš detektiv ve výslužbě (kterej mi dost přirostl k srdci) se opět se svým týmem shledá a úspěšně čelí novému případu. Doporučuji také stejnojemnný seriál "Pan Mercedes" :) 5 z 5.

10.01.2021 5 z 5

Tak přesně tohle téma mě baví... Kombinace perfektně sepsáného příběhu autorkou spolu se syrovou realitou v KLDR = přečteno za 2 dny jedním dechem :)

03.01.2021 5 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Super počtení, možná méně napínavá než díly předchozí, zato ale více psychologicky vypracovaný děj. Minier = bezva detektivky.

01.01.2021 4 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Mám už od Mistra nějaký ty desítky děl přečtený a TOHLE BYLA BOMBA (sorry za bombu... kdo četl pochopí :D) Perfektní vyjádření maniaků, ať už těch pozitivních či negativních, a celý to korunoval děj "na tajňáka" a "improvizace za syrova". Jedinečná knížka s originálním tématem. Možná, že i na Kinga atypický konec, ale to nebudu spoilovat. Jistojistě 5 z 5.

15.12.2020 5 z 5

Pandemie Pandemie A.G. Riddle

Parádní počtení, taková příjemná oddechovka, místy s docela dobrou a vypjatou akcí :) Jen je pravda že cca od půlky knihy se čtenář konfrontuje s jakoby "ajťáckou telenovelou". Ale samozřejmě... v době moderní jsou i technologie a hackerství moderní záležitostí. Každopádně takovej námět, kde by hlavní roli v řešení pandemie hrála roli třeba Enigma, to by pro mě bylo lepší kafe :D Nicméně seriózní literární počin a za mě 4 z 5.

04.12.2020 4 z 5