pavlinkaa pavlinkaa komentáře u knih

Obuvníkova žena Obuvníkova žena Adriana Trigiani

Kniha mi dlouho ležela na poličce v knihovně a já se odhodlávala ke čtení. Nějak mě nezaujal název ani obálka, netušila jsem, co můžu čekat. Po přečtení musím říct, že to byla chyba, tak dlouho otálet. Příběh se mi opravdu moc líbil. Zamilovala jsem si Cira i Enzu a přiznám se, je to jediná kniha, která mě rozbrečela, ale opravdu rozbrečela. Za sebe řadím knihu mezi nejlepší a rozhodně doporučuji.

02.11.2017 5 z 5

Nutné lži Nutné lži Diane Chamberlain

Tento příběh si budu pamatovat hodně dlouho. Opravdu silné téma.

12.06.2022 5 z 5

Šepot vzdálených chvil Šepot vzdálených chvil Kate Morton

Z knihy jsem zklamaná, čekala jsem něco víc. Tolik stránek na takový nijaký závěr.... Doufala jsem v nějakou pecku, kdy mi padne brada a bohužel nic z toho se nestalo. Škoda.

22.05.2016 3 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Naštěstí neumím odkládat knihy které mě nebaví, vždy dočtu do konce, i když mě to stojí mnoho sil. Opravdu jsem se do čtení musela nutit. Kniha mě začala bavit někdy od konce příběhu Vivien.
Jak již tu bylo psáno, je v knize mnoho zdlouhavých a nudných pasáží. Naštěstí na závěr knihy konečně dostalo vše ten správný směr. Musím říct, že zhruba posledních 60 stran má říz a já četla jedním dechem.
Celkem jsem totožná s názorem Paja.12 , jen jsem si to musela napsat po svém :)

17.02.2016 4 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Tohle se mi moc líbilo......
Prostředí opravdu děsivé. Celý Clařin příběh byl děsivý a hlavně uvěřitelný a moc smutný. Přiznám se, že jsem měla na její rodiče vztek a pak jsem i zapochybovala, jestli Clara opravdu není blázen, když jí doktor řekl, že žádný Bruno neexistuje. A pak jsem byla zase napjatá jak struna, jestli se jim útěk podaří. Hlavně jsem pořád čekala, že je Lawrenc prozradí. No dopadlo to jak to dopadlo. Myslela jsem, že se Clara utopila, samozřejmě nikomu nepřeju smrt, ale to by byl závěr, který by si, dle mého názoru, kniha zasloužila. To že nakonec žila a setkala se se svou dcerou mi tam nějak nesedělo k tomu smutnému životu.
Co se týče Izzy tak ta tam byla naprosto zbytečná. Celý její příběh mohl být klidně vynechán. Působil na mě jako nějaký brakový americký film. Kráska která šikanuje všechny kolem, no hrůza .....
Jinak ale když pominu ten závěr a Izzy, tak se mi kniha opravdu moc líbila. Nevěděla jsem co z toho nakonec bude, musela jsem číst a číst. A ty emoce, ty jsem u toho rozhodně měla a tím se kniha pro mne vyzdvihuje mezi ty lepší.

06.12.2016 5 z 5

Krev a stříbro Krev a stříbro Sabine Ebert

Kniha mne bavila, dobře se četla. Autorka se opět s ničím nemazlila. Zajímavé, ale stále mám rozporuplné pocity ....

Na jednu stranu musím říct, že by mne zajímaly osudy i jiných potomků Marty a Christiana, následně Marty a Lukase. Co třeba Thomas, Klára ... Dokonce bych si i přečetla něco víc o Dietrichovi. Našla bych si v knihách hodně osudů, které by mne zajímaly.
Jak jsem již psala, rozporuplné pocity :)

17.09.2015 5 z 5

Černý korál Černý korál Andrew Mayne

Tenhle díl mě bavil víc než první. Dobrý příběh.

27.09.2022 5 z 5

Levandulová zahrada Levandulová zahrada Lucinda Riley

Nejspíš mi něco uniklo, neboť jsem nepochopila název knihy Levandulová zahrada?
Další výtkou je opakující se ,,Musíte pochopit,, ... Některé věci nejdou pochopit.
Ale jinak se mi kniha velmi líbila a mile ráda jí doporučím dál.

12.11.2021 5 z 5

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Opravdu moc pěkná kniha, sice ten konec by mohl být lepší, ale určitě stojí za přečtení :)

16.08.2017 5 z 5

Mateřský jed Mateřský jed Renata Šindelářová

Tento příběh se mi velice líbil, je to opravdu poučné a je to i tím, že jsem si prošla něčím podobným, jen teda ze strany tchána. Tchýně je naštěstí v pohodě. :) Čtení se mi líbilo, tuhle knihu by si měl přečíst každý jako varování. Mladí a staří by neměli bydlet společně, to nedělá dobrotu .......
Nikdy, ale opravdu nikdy nepochopím, jak se někdo může chovat takhle ke svým dětem.

15.07.2017 5 z 5

Léč pana z Rožmberka Léč pana z Rožmberka Ludmila Vaňková

Moje první kniha, a určitě né poslední, od paní Vaňkové. Je pravdou, že ze začátku jsem moc nadšená nebyla, nějak jsem se nemohla začíst. Změna nastala, když se Kateřina setkala s Petrem a od té doby jsem četla a četla :) Bylo mi potěšením poznat Petra z Rožmberka. Rožmberky mám moc ráda, Petr Vok byl mému srdci nejbližší, než jsem poznala Petra z Rožmberka :)

18.09.2016 5 z 5

Třináctý příběh Třináctý příběh Diane Setterfield

Kniha se mi moc líbila, bavilo mě vyprávění Vidy, byla jsem zvědavá, jak to vše bylo. Opravdu moc pěkné :)

23.08.2016 5 z 5

Zamkni poslední dveře Zamkni poslední dveře Riley Sager (p)

To byla jízda. Skvělá kniha.
Trošku jsem se lekla, když se případ začal rozplétat, že to nabere jiný směr.
Ale byla jsem velmi mile překvapena, když se tak nestalo a rozuzlení mě bavilo.
Skvěle napsané.

07.01.2024 5 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Hezký příběh.
Možná to působilo jenom na mě, ale nechlastalo se v tom příběhu až moc? :)

06.05.2022 3 z 5

Bílá paní Bílá paní Adolf Brabec

Rod Rožmberků mě zajímá a proto mě i tato kniha pověstí bavila.

23.07.2017 5 z 5

Sonáta pro dvě srdce Sonáta pro dvě srdce Lenka Lanczová

Tak 15 let zpět jsem tuto knihu považovala za nejlepší. Moc se mi líbily zážitky holek, záviděla jsem a přála si také něco takového zažít. Tato kniha pro mě byla takový vzor jak prožít prázdniny :)

12.02.2017 5 z 5

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Moje první kniha od této autorky a musím říct, že se mi líbila. Je pravda, že vymítání mi tam nějak nesedělo, myslím si, že ta část mohla být vynechaná a docela mě zklamal ten konec. Čekala jsem ho víc napínavější a moje představa byla o hodně jiná, ale tak to je autorčina představivost a budu to respektovat :) Musím teda ale přiznat, že jsem se chvílemi docela bála. Nejsem ani nadšená a ani zklamaná a určitě si přečtu další knihy od paní Erskine.

24.11.2015 4 z 5

Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly Vlad – poslední zpověď: Příběh skutečného Drákuly C. C. Humphreys

Opravdu fascinující příběh. Tak jak tento příběh napsal pan Humphreys, no byla jsem Vladem naprosto okouzlena. Knihu jsem hltala od začátku do konce.

22.03.2015 5 z 5

Kufr paní Sinclairové Kufr paní Sinclairové Louise Walters

Škoda, že nemůžu dát hvězdiček víc, tak tedy alespoň řadím knihu mezi doporučené.....
Ze začátku jsem si říkala, že kniha asi nebude nic moc, ale po pár stránkách se to rozjelo. Jak už tu jednou bylo psáno, autorka se s ničím nemaže. Bavila jsem se a klidně bych četla dál, kdyby nebyl konec. :) Ráda bych napsala víc, víc o svých pocitech, názorech, (a jako že by bylo hodně co říct) ale neudělám to, pro budoucí čtenářky této knihy, ať si užijí tento příběh po svém, opravdu za to stojí.

11.03.2015 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Ze série Strašidelných domů, mi tento díl, přišel jako nejlepší.

31.08.2022 5 z 5