pavlinka0250 pavlinka0250 komentáře u knih

Dopis ze zahrobi Dopis ze zahrobi Dominik Dán

Opět naprosto perfektní. Poslechnuto jako audiokniha, tentokrát v podání Mariána Geišberga.
Ovšem musím podotknout, že má představivost u scén s vrtačkou jela na plné obrátky a skoro to bolelo i mě.

11.06.2020 5 z 5

Zloba Zloba Chris Carter

Knihy Chrise Cartera jsou pro mě zárukou skvělého čtení, zatím to byla vždycky sázka na jistotu a nikdy čas strávený s jeho knihami nebyl čas ztracený.
Také si jeho knihy dávkuji pomaloučku, polehoučku, jinak bych už neměla nic před sebou.
Nemám co vytknout, byla to super jízda.

21.10.2019 5 z 5

Před pikolou za pikolou Před pikolou za pikolou Linda Green

Poslechnuto jako audiokniha a opravdu dokonale načtená třemi protagonisty.
Už od prvních slov mě to vtáhlo do děje.
Výborně rozehraný příběh s perfektně zpracovanou psychologií postav.
Závěr nás odzbrojí, díky nečekanému propojení.
Já mohu jen doporučit.

25.06.2020 5 z 5

Hovor se smrtí Hovor se smrtí Chris Carter

Opět dokonalost. Chris Carter je opravdu sázka na jistotu, hlavně ať píše dál, protože by byla škoda přijít o tak skvěle napsané knihy.
Nechápu kam chodí na ty zápletky.
A divím se, že na motivy jeho knih, ještě nejsou natočeny filmy.

13.02.2020 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Každá z knih paní Mornštajnové je jedinečná a proto nebudu srovnávat, která z nich je nejlepší. Já je mám ráda všechny.
Tiché roky jsou dalším velice podařeným dílem.
Jako vždy skvěle napsané, čtivé a člověku je líto, že je na konci.

08.08.2019 5 z 5

Beštia Beštia Dominik Dán

Po delší době jsem opět zavítala k mému oblíbenému panu Dánovi a volba padla na Bestii v podobě audioknihy, dokonale namluvenou Jozefem Vajdou.
Hodně drsná detektivka podle skutečného případu, odlehčená o skvělý humor party policistů.
Já mohu jen doporučit.

08.05.2020 5 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Tak jsem si naivně myslela, že se po přečtení Páté oběti všechno vyřeší a já budu vědět, jak to všechno bylo. Komentáře jsem schválně nečetla, takže otevřený konec byl pro mě trochu šok. Každopádně kniha je opět skvělá a další díl by měl už být na trhu.
Včera bylo pozdě :-)

28.08.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Chodila jsem okolo této knihy v knihkupectví hodně dlouho a stále se rozmýšlela, zda ji koupit či ne. Velmi mě lákala a já jí nakonec koupila. Bylo to dobré rozhodnutí, od čtení jsem se nemohla odtrhnout. Byla to moje první četba o holokaustu a odstartovala další etapu mé četby na toto téma a o druhé světové válce.
Je to již delší čas co jsem ji přečetla, ale stále jí mám v hlavě.
Jednoznačně doporučuji *****

25.08.2019 5 z 5

Dva proti Říši Dva proti Říši Jiří Šulc

Měli bychom si vážit toho,že žijeme v míru a v této době a ne se zabývat hloupostmi. Za to,že tu vůbec jsme a jak si žijeme ,vděčíme všem ,kteří položili své životy za naši vlast.
Strhující čtení,velice dobře zpracováno. Vtáhne vás to do děje a vypustí na konci knihy totálně zdecimované i když tento skutečný příběh znáte a víte jak dopadne.
Děkuji panu Šulcovi za nádhernou knihu.
Doporučuji k přečtení a dávám jasných *****

15.07.2019 5 z 5

Čachtická paní Čachtická paní Jožo Nižnánsky

Úžasná kniha.
Chytne hned na začátku a nepustí.
Atmosféra je skutečně syrová a drsná. Klasika, ke které se mnoho z nás rád vrací.

14.03.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Výborná kniha, opravdu !!
Čtivé, napínavé, zvrácené a geniální zároveň.
A otevřený konec slibuje další, doufám že skvělou jízdu.

25.08.2019 5 z 5

Hana Hana Alena Mornštajnová

No, tak jste mě paní Mornštajnová rozbrečela.
Hana je kniha, ke které se znovu vrátím.
Ano, je v ní mnoho bolesti a smutku, ale přesto z ní dýchá naděje.
Tenhle příběh ve mě bude ještě dlouho doznívat.
Výborně napsáno !
Navíc žloutkové věnečky, které mám ráda, mi už napořád budou připomínat pouze jedno - Vaši knihu Hana.

15.07.2017 5 z 5

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Výborný námět a výborné zpracování.
Děj plyne opravdu rychle díky krátkým, výstižným kapitolám.
Tato kniha mě opravdu nenudila.
****

19.06.2020 4 z 5

Jestli se probudí Jestli se probudí Zoe Lea

Nooooo páni, tak tohle bylo velice zdařilé.
Kniha se těžko odkládá, protože už chcete vědět jak vše dopadne.
A když vám je vše jasné, zjistíte že to je úplně jinak.
Skvělé, skvělé, skvělé.

06.06.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Lahůdka na jeden den, která vás k sobě připoutá od prvního písmenka až po to poslední.
Zamotané, napínavé, skvělé.
Tohle se opravdu moc povedlo a já můžu jen doporučit.

14.05.2020 5 z 5

Na dně Na dně Rachel Caine (p)

Kniha mě chytla hned od začátku a bylo to opravdu výborně podáno.
Žít v takovém napětí, bát se všeho a všech, jakékoliv situace, nevěřit nikomu a ničemu.....
Skvělý thriller, který vás chytne a nepustí.
*****
Jdu hned na druhý díl. :-)

29.02.2020 5 z 5

Robinson Crusoe Robinson Crusoe Daniel Defoe

Jak ráda jsem se nyní vrátila ke knize, která mě hodně často provázela v dětských letech.
Na tu se prostě zapomenout nedá.

19.06.2020 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Ze začátku jsem si myslela, že budu patřit k těm co se jim kniha moc nebo vůbec nelíbila. Přišlo mi to rozvláčné a nudné, pořád se z mého pohledu nic nedělo, jenže pak jakoby mávnutím kouzelného proutku jsem byla vtažena do děje a už mě to nepustilo.
Jedním slovem - výborné.

16.06.2020 5 z 5

Dům na samotě Dům na samotě Michaela Klevisová

Opět výborně rozehraný detektivní příběh z českého prostředí. Kniha mě pohltila svou čtivostí hned od začátku, těžko se mi od ní odcházelo.
Michaela Klevisová mě prostě baví.

30.05.2020 5 z 5

Na útěku Na útěku Harlan Coben

Za mě perfektní kniha. Zamotané, nepředvídatelné a s překvapivým závěrem, kde do sebe vše zapadlo a dávalo smysl.
Prostě skvělá jízda plná napětí od začátku až do konce.

20.02.2020 5 z 5