PavlínaAlžběta PavlínaAlžběta komentáře u knih

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

Došlo i na mě a zapůjčila si knihu, která oblétla svět, rozpoutala vlnu názorů a já tuto jednohubku, přečtenou za pár hodin mohu konečně posoudit také. Námět knihy, děj, zápletky a popisy postav, které nebyly "normální" nebyly špatné . Líčení osudů dvou žen, žijící v noblesním bytě, každá v jiném časovém období, plný zákazů, zároveň až hrůzy, s prvky psychothrilleru. Čtivé, napínavé. Kniha si našla své čtenáře i odpůrce. Věřím ,že si knihu jistě zase po čase přečtu. Styl psaní se mě líbil.

27.12.2017 4 z 5

Lady Susan Lady Susan Jane Austen

Jako milovnice Jane Austenové jsem si konečně přečetla i Lady Susan. Troch překvapení hned z počátku knihy, kdy jsem se nějak nemohla do čtení přenést. Něco chybělo, ale neumím říct co, možná styl, kterým je kniha psaná. Každopádně do knihy jsem se dostala a překvapila mě autorka originalitou. Hrdinka se mě zalíbila, jelikož byla naprosto odlišná než hrdinky v jiných románech. Forma dopisů vykresluje život i zápletky koketní Susan. Austenová byla neobvykle nadaná spisovatelka, což je vidět v každém díle na tehdejší dobu, bomba.

Vídeňské nokturno Vídeňské nokturno Vivien Shotwell

Konečně román, kde jsem si užila čtení od počátku do konce a žánr patří do mé krevní skupiny. Historický román, který líčí příběh operní pěvkyně, která svádí boj o slávu, viditelnost, prosazení se v opeře v 18. století, kdy ženy byly pouhé ozdoby pro muže, je velmi krásně i pravdivě s fakty popsán. Příběh hrdinky popsán od dětství, kde je vylíčen celý její osud. Děj je vykreslen velmi pěkně, čtivě, nechybí romantická milostná zápletka, dokázala jsem se do románu vžít a octnout se v Benátkách či ve Vídni. Tento žánr je můj oblíbený.

27.12.2017 5 z 5

pro 30 letou čtenářku, která se nechala unést obalem a doporučením mladší čtenářky tato kniha rozhodně není. Opět čtení pro mladistvé, i když obálka ve vzbuzovala pocit, že se bude jednat o duchařinu či nějaké tajemno, knihu jsem nemohla za Boha dočíst, i když je děj lehce čtivý, zjistila jsem, že toto opravdu není pro mě. Námět je skvělý, fantazie sama, ale nevím pro jakého čtenáře kniha určena je. Duchařina pro mladistvé a dospělé co rádi pohádky, fantazii a nadpřirozeno.

Mléko a med Mléko a med Rupi Kaur

Pod stromečkem se mě ukázala i kniha, o kterou jsem ani Ježíškovi nepsala, ale věděla jsem o ni, takže s neváháním se pustila do poezie. Smíšené pocity z této sbírky básní mám dodnes a některé jsem asi ani číst neměla. Dojemné básně, střídaly básně emočně silné, které nutí přemýšlet či znovu si ji přečíst. Autorka, kterou neznám doslova sebe vypsala básněmi. Bohužel já nemohu hodnotit tuto knihu velmi kladně. Dojem udělá, obálka se povedla fantasticky. Tento styl mě neoslovil a to mám poezii i ráda, ale a mám obavy, že knihu už číst nebudu.

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Závěrečné finále a já se cítím tak na 17. :) Nakonec jsem ráda za tuto trilogii, protože nic podobného jsem dosud nečetla. Zdařený i třetí díl Drahokamů, mě nadchl, nejlepší díl pravděpodobně ze všech. Autorka si dala záležet na napínavosti, každopádně konec už jsem si pak lehce domyslela a trefila se. Její styl psaní je opravdu skvělý a čte se lehce, vykreslení postav, popisy, vtipné scény, romantika, která se zalíbila. Hrdinové se v trilogii měnili, alespoň mě to tak přišlo. Chyběli mi tam malá vysvětlení, které se v ději odehráli, ale to neovlivňuje to, že tato kniha i celá série je skvělým počtením, nejen pro mladistvé čtenáře.

Modrá jako safír Modrá jako safír Kerstin Gier

Nejsem fanda typu této literatury, ale po přečtení prvního dílu, který se mě velmi líbil jsem se i do druhého. Bála jsem se, že už to nebude ono, ale recenze ostatních mě přesvědčily a jsem moc spokojená, autorka nezklamala ani nepolevila. Nejsem jediná co bych hrdinku drapla za prdku a namlátila ji, byla mě čím dál tím více nesympatická, hrdina naopak překvapil. Kniha doslova utíká před očima, jednoduché čtení, nechybí zápletka i ta romance, tajemství a humor. Musím uznat, že kniha pro hodně mladé čtenářky, oslovila i mě a těším se na závěrečný díl.

Mariana Mariana Susanna Kearsley

První seznámení s autorkou a knihou mě čekalo hned na štědrý večer. Důvod proč zrovna tato kniha je jasná. Proplétání minulosti s přítomností s nádech duchařiny, napínavosti, romance a lásky...ideální kniha pro mě. Kniha s více jak 350 stránek byla přečtena tak rychle, až mi to zamrzelo. Poutavý příběh, velmi čtivý, kde nechybí zápletka a přesto jednoduché čtivo na dovolenu nebo zimní večery. Ano přikláním se k tomu, že je to jakási pohádka pro dospělé, ale i dospělí občas potřebují nějakou takovou pohádku si přečíst. Kniha je samozřejmě pro ženy. Mohu doporučit

Vražda v Orient-expresu Vražda v Orient-expresu Agatha Christie

Stará klasická detektivka v novém šálu, myslím tím obálku knihy a naprosto zprzněný film v kinech mě lehce popíchnul, vyndat z knihovny dvacet let starou knihu od A. Christie. Tento případ H. Poirota a celý děj s jedinečnou zápletkou řadím mezi nejlepší díla mé oblíbené spisovatelky. Poměrně velký počet osob různých společenských vrstev v nejznámějším vlaku světa, mrtvola a uvízlý vlak v závěji, kde se čeká na místní policii. Vrah může být kdokoliv... třeba i... Konec této skvělé detektivky čtenáře zvedne ze židle a čin uspořádaného detektiva, který vždy stojí na straně pravdy a potrestání viníka... doporučuji!

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

První zkušenost s touto spisovatelkou a z knihy mám smíšené pocity. Recenze byly rozporuplné, přesto jsem knihu si koupila k Vánocům. Začátek byl pro mě úmorný, zapletený a bála jsem se, že se kniha ponese v tomto zmatečném duchu. Později jsem se dokázala začíst a konec podařený. Tři hrdinky jejich strasti, radosti a hlavně tajnosti. Problematika dnešního života podaná formou, kdy se sám čtenář zamyslí. Postavy se mě líbily, kniha se pak četla sama. Seriál neznám a dívat se nebudu. Doporučuji, autorku teprve poznávám.

27.12.2017 3 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Knihu jsem sice koupila otci k Vánocům, ale začetla jsem se do ni dřív než on a vím už teď ,že si ji chci pořídit. Pan Boček má skvělý talent nap saní, což z různých recenzí nesedne každému. Já jsem se začetla i lehce pobavila, dozvěděla zajímavosti , občas padl pocit smutku, zároveň se dočítáte o nadpřirozenu. Byla jsem mile překvapena. Musím uznat, že Poslední Aristokratka se mě líbila více. Kniha je oddychová, nápaditá, občas nějaký vulgarismus, který není tak hrozný, mluvíme tak občas všichni. Pobavila jsem se, chystám se koupit zbylé knihy ze série Aristokratky.

Dům ozvěn Dům ozvěn Barbara Erskine

Kniha se mě četla velmi dobře jedním dechem, styl psaní autorky mám ráda, je to již několikátá kniha od ní a stále jsem spokojená. Příběhu nechybí správné duchařské téma, napětí, až lehké mrazení, nemohla jsem se dočkat konce. Někomu příběh nemusí sednout, postavy jsou popsány věrohodně a mě sedly. Autorka vykreslila skvěle atmosféru, což umí u každé své knihy. Jako vždy se v ději prolíná minulost se současností a toto téma zbožňuji. Doporučuji

Zavřená truhla Zavřená truhla Sophie Hannah

Pane Bože co je to za recenze, že to není stará Agatha? Samozřejmě, že není a nikdy nikdo nenapodobí její styl psaní důvěryhodněji. Autorka se pustila do pořádného sousta a zvládla to velmi dobře. Její styl je velmi čtivý, záživný, postavy, děj, zápletka... chvílemi jsem cítila styl psaní Agathy. Knihu jsem si koupila s tím ,že ji napsal někdo jiný, s jiným stylem psaním a tak i hodnotím. Autorce fandím, poprala se s tím velice dobře.

26.12.2017 5 z 5

Falešný román Falešný román Magdalena Mintová

Měním recenzi a to jsem udělala doposud pouze třikrát. Původně jsem brala román a hrdinku negativně, ALE!!Ano chvalozpěvy, jak se člověk pořádně zasměje, to bylo přehnané...trocha vtipnosti knize nechybí, sarkasmus také ne, ale rozhodně jsem se nepopadala za břicho. Když kouknu na věk autorky a její vydanou prvotinu , tak to není špatné AŽ NA TO, ŽE SPISOVATELKA JE PLAGIÁTOR PANA EVŽENA BOČKA A JEHO KNIH ARISTOKRATKY! Hrdinka je vykreslena tak, aby lezla na nervy každému čtenáři, což se autorce povedlo. Děj neděj nemastný neslaný, bohužel takových dam jako hlavní hrdinka existuje v dnešní době MNOHO. Jednoduché čtení, které odkazuje na další díl, který může i nemusí vyjít.

26.12.2017 2 z 5

Milostné dopisy slavných mužů 1 Milostné dopisy slavných mužů 1 kolektiv autorů

I ke mně se po mnoho let dostala kniha, která se stala fenoménem díky filmu Sexu ve městě, který už po letech nesnáším. Knihu jsem si zapůjčila, zda bude stát za to si ji i koupit a rozhodně ne. Pravděpodobně mé očekávání bylo veliké. Ano dopisy slavných mužů v knize naleznete, ale že by byly nějak velkolepě romantické? To nikoliv, mnohdy z dopisů jsem vycítila i ctižádost, žárlivost, zlost, čehož si některé čtenářky jaksi nevšimly. Některé dopisy se mě líbily, ovšem nic mě příliš nenadchlo, okouzlení z krásy romantiky a lásky velikánu dob minulých mě zklamalo. Druhá polovina s básněmi již romantická byla, ta se mě líbila nejvíce. Je to kniha zajímavá, ale kdyby nebylo Sexu ve městě, málokdo by po ni šáhl a pravděpodobně by u nás ani nevyšla. Pouze reklamní tah a šikovnost využití situace nakladatelství. Bestseller to není!

25.12.2017 3 z 5

Jak cestovat s lososem Jak cestovat s lososem Umberto Eco

Těšila jsem se na tuto knihu jako malá. Profesora Eca zbožňuji a mám již mnoho knih od něj doma. Chválím Argo za skvělý přebal. Čekala jsem opět silnější bichli jak to u Eca bývá, ale tato jednohubka o 195 stránek, vás s jemným filosofickým nadhledem zavede do všedního života a problematiky, každého z nás. Tato kniha je velmi jednoduché čtivo na rozdíl od některých děl, které Eco stvořil. Vtipně popsaná různá velmi krátká témata, na jednu stranu mě donutila se zamyslet, ale zasmát jak pravdivé to v samotném životě je. Témata jsou různá nevšední, po Jak se stát maltézským rytířem či jak se držet instrukcí, jak jíst zmrzlinu, jak nemluvit o fotbale, jak používat tři tečky, jak nepoužívat mobilní telefon. Čtěte, zamyslete se, zasmějte se. Je to opět skvělé dílko od skvělo mistra všech dob, úplně jiného charakteru, než jsem od profesora Umberta Eca zvyklí.

25.12.2017 5 z 5

Zimní moře Zimní moře Susanna Kearsley

Dárek k Vánocům, který jsem přelouskala za večer a noc. Kniha má něco přes 490 stran a přebal je okouzlující. Důvod proč tato kniha je u mě jasný. Putování do minulosti. Romanticky zasazený děj, hlavní hrdinka, která je velmi sympatická se vžívá do postavy z minulosti. Prolínání děje současnosti a minulosti, napětí i tajemství, které hrdinku tak silně přitahuje. Já jsem se do děje včetla velmi rychle a dokázala se přenést mezi postavy do děje , příběh je poutavý s nádechem historie, romantiky, tajemna, který vás pohltí. Oddechová kniha spíše pro ženy. Chystám se na Marianu. Spisovatelka píše velmi pěkně.

25.12.2017 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Dnes jsem dočetla knihu, kterou jsem dostala v celé sérii jménem Drahokamy aneb Láska nezná čas. Od počátku jsem věděla, že je to kniha pro dospívající a bála jsem se, že tato kniha i celá série nebude zrovna pro mě vhodné čtení. Ale jelikož miluji cestování v čase v knihách, jsem nadšená i tímto příběhem. Romantický příběh, kdy mladá hlavní hrdinka se dostane hluboko do minulosti. Fantazijní příběh je tak pěkně čtivý, že autorka má dar dostat čtenáře do příběhu a prožíváte celý ten zapletený děj společně s hrdiny. Napínavé, romantické, humorné. Jsem nadšená a těším se na další díly. Autorka se mě zalíbila, i když píše pro mladistvé čtenáře.

23.12.2017 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Oficiální pokračování Saturnin se vrací, tentokrát sepsáno Miroslavem Mackem. Knihu jsem vyhrála a hned se do ní pustila, je to jednohubka, kterou máte přečtenou za odpoledne či večer. Děj čtivý a myslím, že se panu Mackovi povedlo pokračovat v tomto mistrovské díle od pana Jirotky. Ano, některé vtipné glosy jsou opakovány, ale mě kniha pobavila, děj má spád, zasmála jsem se klasickému humoru a to je hlavní. Negativní recenze vidím spíš kvůli samotnému politikovi, který se nebál pustit do pokračování klasiky. Lidé se v recenzích spíše nechali unést ne knihou, ale předsudky. Nečekejte trhák, ale zá mě knihu hodnotím kladně

22.12.2017 4 z 5

To prší moře To prší moře Radka Třeštíková

Cokoliv jsem za poslední dobu od Radky Třeštíkové přečetla stálo s prominutím za prd. Co tohle bylo? Napínavé psychologické drama? Pro mě velmi depresivní kniha s dějem, který mě přímo ničil číst a na tuto literaturu v poslední době opravdu nemám náladu. Příběh, pojednává o vyrovnání se smrtí je velmi propletený, všude pouze smutek, některé pasáže zdlouhavé až moc. Nedočetla jsem, nešlo to a vrátila majitelce. Možná časem zkusím znovu.

22.12.2017 2 z 5