pavlina9305 pavlina9305 komentáře u knih

Poslední hodina Poslední hodina Jeffery Deaver

Ale jóó, tak Amélie s Lincolnem jsou miláčkové, ale někde bych ubrala a přidala trochu víc tajemna a "špíny" a napětí.. trochu mi tam chybělo. Snad jen ze začátku, když se vše hlavně točilo kolem Skladatele , tam to bylo ok.. Deaver je můj oblíbenec, ale musím si po téhle lehce "slabší" rhymovce spravit chuť s Jo Nesbo. :)

22.01.2018 4 z 5

Ocelový polibek Ocelový polibek Jeffery Deaver

Super zápletka, závity se mi vařili ale zase jsem to neodhadla.. Jak píše níže uživatel soukroma, kdyby měla kniha o 200 stran méně, čtenář by si libově početl a proto dávám 4hvězdičky.
PS: Děkuji za Lona, už jsem se po Sběrateli kůží obávala, co s ním je :) tak jsem ráda, že je v rámci možností v pořádku.

11.01.2018 4 z 5

Sběratel kůží Sběratel kůží Jeffery Deaver

Super, Deaver nezklamal, opět čtivá kniha, za tři dny zhltnutá, nečekané zvraty. Doporučuji..

02.01.2018 5 z 5

Továrna na sny Továrna na sny Anie Songe

Milá slečna, milá kniha, pěkné čtení, motivační, výroky k zamyšlení- ano.Na její věk i vyspělé názory - ano- ale jak můžu dát této knize 5 hvězd a Jeffrey Deaverovi 5 hvězd za Sběratele kůží? To nejde přece.. i když se jedná o naprosto rozdílný žánr, a nechci tu srovnávat jablka a hrušky, tak prostě jinak nemůžu .
Co se mi líbilo: místa, která si člověk mohl dopsat sám, vybarvit si obrázky, to mě taky bavilo - dobrá odreagovačka.
Celkový názor - Anie, maluj, tvoř, vyráběj, foť a bloguj,..ale knížku, i když byla čtivá a milá, už nepiš..

29.12.2017 3 z 5

40 dní pěšky do Jeruzaléma 40 dní pěšky do Jeruzaléma Ladislav Zibura

Prostě Ladislav, drzej spratek se smyslem pro humor! Doporučuji, viz můj koment "Mezi buddhisty a komunisty"... :)

29.12.2017 5 z 5

:D on ten Ládin, je spratek, a drzej spratek a taky občas pěkně vzteklej.. a to je super.. Knížka (tento komentář by měl patřit pod všechny tři dosud vydané) je plná sarkasmu, ironie, cynismu.. Osobně mě někdy pěkně štve, že otáčím stránky zaplněné od shora dolů textem. U Láďových knih mi vyhovuje, že si můžu oddechnout, když otočím další stránku, dočtu kapitolu, konečně můžu zvednout oči, usrknout čaje, zakousnout se do jablka .. otočit stránku a číst dál. To mě strašně baví. Odlehčenost ilustracemi, kapitolami a hlavně! ty vsuvky vsazené do odlišného barevného pole. ("vysvětlivky" ) jsou super.
Jako bonus: zachráněná štěňátka, jednorožci, pandy,.. a objevování odlehlých míst. // Tamtudy nechoď, nic tam není... a právě proto, tam jde. Improvizace, spontánnost, někdy drzost, trocha štěstí, náhody..a štěňátka.. ach, ty štěňátka.. Ladislave, Ladislave!
Spoiler: :D - "Mnohokrát jsem si ověřil, že existuje vtip, který dokáže člověka rozesmát i v té nejzoufalejší situaci. Je to vtip o morčátku.
""Včera jsme pohřbili morčátko. // Ježíš, to je mi líto.A kdy umřelo? //Myslím, že někdy dneska nad ránem.// :D :D
Doufám, Ladislave, že už máš v hlavě další pouť, na kterou si vezmeš svůj deník.. ;)

29.12.2017 5 z 5

Nemesis Nemesis Jo Nesbø

Opět Nesbo nezklamal. ! :)

08.03.2016 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Před dvěma dny jsme byla v knihovně a vyzvedla si rezervované knihy. Mezi nimi - V šedých tónech- ach ta obálka, došla jsem na zastávku, čekala na autobus. Knížka na mě vykukovala z kabelky, vytahla jsem ji, ....mám deset minut čas.. přečtu pár prvních stránek. Otevřela jsem ji, začetla se, četla jsem v autobuse, četla jsem ve výtahu, četla jsem v MHD, u večeře, četla jsem ve vaně, četla jsem celou noc, u snídaně, cestou do práce...................... dočetla jsem ji.
Je nádherná, cítila jsem napětí, strach, naprosto jsem se na těch několik hodin co jsem knihu četla přenesla na Sibiř, ... ve mě tato kniha nechala hlubokou myšlenku. Jedna noc, jedny kapesní hodinky, pár deka chleba, hrstka zrní atd atd.. a jedno po druhém dokáže změnit někomu život, slovo, kresba, pohled.
Je to první kniha, která mě rozplakala.. Já asi ani nemám co víc k ní napsat, snad jen, že doporučuji. Mrzí mě teď jen jedna věc, že jsem ji přečetla tak rychle, ale díky krátkým kapitolám, se četla sama,.. jak tady někdo píše -"ještě jednu kapitolu,..je půlnoc,.. dobře, tak ještě poslední,...čtyři ráno - ještě dočtu odstavec.. atd atd"
Tuto knihu se chystám koupit, ta prostě musí být v mé knihovně. Jednou se k ní ráda vrátím, pro ten hluboký pocit co ve mě nechala... člověk se nesmí vzdávat!! ...
"V hlubinách zimy jsem konečně zjistil, že uvnitř mne tkví nezlomné léto".... Albert Camus

25.06.2014 5 z 5

Žena v kleci Žena v kleci Jussi Adler-Olsen

napínavé a čtivé a styl Adler-Olsena mě strašně baví... když něco popisuje, umím si to představit velmi živě. Miluju ho :D

06.06.2014 5 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Sněhulák se mi líbil moc, určitě patří mezi mé top. Jen některé pasáže mi nepřišli zrovna moc uvěřitelné.. zvlášť představa, žena sedící na sněhulákovi... no, když přimhouřim obě oči, tak si to možná i představím, ..to je jediné co bych tomu asi vytkla.. jména mi nevadili, Harryho miluju.. :D jeho postava se mi moc líbí. Poslední polovina knihy - nešlo mi neotáčet stránky... :)

26.05.2014 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Nedočetla jsem, přiznávám se... možná jí dám časem ještě šanci, ale podle mě, to není šálek kávy pro Rowlingovou - měla by zůstat u knih typu H.P. .... za mě, ne ne

26.05.2014 1 z 5

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Líbila se mi, .. mám ráda knihy které mě pohltí hned od prvních stránek.. přečetla jsem ji jedním dechem za dva dny. Být více času, přečtu ji na posezení :D - napínavé, drsné, strhující, lehce perverzní - Amma i Camille mi přirostli k srdci.. tahle kniha ve mě něco zanechala.. Flynnová překvapila, a neváhám a jdu do další její knihy... Zmizelá .... za mě: doporučuji.

26.05.2014 5 z 5

Vejce a já Vejce a já Betty MacDonald

Člověk musí být asi v určitém věku, aby ho kniha oslovila. Knihu jsem poprvé začala číst když mi bylo 22, a po pár stránkách jsem ji odložila, a říkala si, jak tohle někdo může číst. Je to pár dní, co jsem ji začala číst znovu, překonala obavy, že jí zase odložím, a jen si namlouvám, že mě něco takového bude bavit, a po pár stránkách jsem se poprvé usmála, :-) hi hihi, a najednou ani nevím jak jsem byla začtená, do krásného vyprávění paní Betty, při cestě do práce v MHD jsem se chechtala, cítila vůni lesa, spáleniště, ostružin, a jindy zase zabijačky, a slepičinců.. Výborné čtení, oddychovka, zasmála jsem se, a kdo má alespoň nějakou fantazii, a představí si Betty jak prchá před medvědem, tak se jistě bude chcechtat taky. Každopádně, bych řekla, že více osloví ženy, které už za sebou něco mají , než-li mladé teenegerky, které o životě ještě moc nevědí. :) Přečetla jsem ji jedním dechem, a věřím, že se k ní nejednou vrátím. Doporučuji .

11.04.2014 5 z 5