Pavlína2019 Pavlína2019 komentáře u knih

Hlas Hlas Arnaldur Indriðason

Není to první kniha od tohoto autora, kterou čtu, takže jména, postavy i tykání znám. Trochu zbytečně dlouhé, ale příjemně napsáno. Zajímavý děj, mám ráda pohledy do minulosti. Působí na mě dost smutně - příběh vyšetřovatele a hlavně také oběti. Na obálce je samozřejmě v textu chyba... Žádná bomba, ale přečíst si můžete. Možná lépe až po několika dřívějších knihách ze série kriminalisty Erlendura...

21.10.2020 2 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Knihu jsem odložila, nedovedu se začíst. Bohužel mě nebaví.

19.10.2020

Zlomení Zlomení Martina Cole

Kniha mě velmi bavila, je dobře napsaná, napínavá, děj rychle plyne. Zajímavé téma, doporučuji.

19.10.2020 4 z 5

Vyvrhel Vyvrhel Gilly Macmillan

Bohužel, nemohla jsem se začíst, takže knihu odkládám. Mě se komplikovaně četla a téma je pro mě nezáživné. Minulé dvě knihy od této autorky se mi ohromně líbily...

17.10.2020 1 z 5

Podivná holka Podivná holka Jenny Blackhurst

Mě se kniha moc líbila. Řešení mě nenapadlo, takže jsem byla překvapená. Čte se velmi lehce, téměř sama. Baví mě i krátké kapitoly a proložení děje zamyšlením jedné z postav. Knih s tímto zaměřením jsem četla málo, nevyhledávám je, proto příjemná změna. Autorku jsem si velmi oblíbila. Doporučuji!

16.10.2020 4 z 5

Ztichlý dům Ztichlý dům Jenny Blackhurst

Naprostá bomba. Perfektně napsané. Extrémně napínavé. Přečetla jsem ji za jeden den, nedalo se přestat. Výborné vykreslení postav, situací, příběhu. Ohromně zajímavý děj. Závěr perfektně vypracovaný. Rozhodně doporučuji!!!

13.10.2020 5 z 5

Vždycky je to manžel Vždycky je to manžel Michele Campbell

Výborná, napínavá a zajímavá kniha. Krásně se četla. Velmi doporučuji!!

11.10.2020 4 z 5

Ďáblovo dílo Ďáblovo dílo Lotte Petri

Zajímavá, příjemně psaná kniha. Napínavá. Líbila se mi. Pro mě nezvyklé téma, mockrát jsem se k němu nedostala, ale knihu doporučuji.

07.10.2020 2 z 5

Všechno mi řekni Všechno mi řekni Lisa Jackson

Vždycky si půjčím další knihu od L. Jackson... Pěkné obálky, zvláštní názvy. Ale velké množství zbytečných slov i postav, i když dobrá a zajímavá témata... Takže jsem přečetla začátek a konec, co se dá dělat... Bohužel, když člověk četl spoustu skvělých knih, má srovnání... Ovšem některé její knihy mě v minulosti velmi bavily...

05.10.2020 1 z 5

Milé dítě Milé dítě Romy Hausmann

Zajímavé. Napínavé. Hltala jsem stránky, děj rychle plyne, kniha má spád. Citlivě podáno. Bavilo mě to a knihu doporučuji.

03.10.2020 3 z 5

18 18 Jan Burke

Moc pěkné čtení. Zajímavé a nápadité povídky. Všem doporučuji!

30.09.2020 3 z 5

Žena v černém Žena v černém Susan Hill

Opravdu mě nebavila. Děj zase nijak moc extra. Pravda, konec špatný, smutný a asi jen ten zajímavý. Bát se mě u knihy ani nenapadlo. Samozřejmě, pokud bych byla přímo v onom domě sama, tak ano. Škoda...

26.09.2020 1 z 5

Skládačka Skládačka John Lutz

Naprosto nemožný konec, který ani nechápu! Což mě mrzí. Poměrně dobrý námět, zajímalo mě, co bude dál a jak to dopadne - návraty do minulosti mám velmi ráda, ale velmi useknutý nepromyšlený závěr, který knihu úplně zabil.

25.09.2020 2 z 5

Co Alice neřekla Co Alice neřekla T. A. Cotterell

Bohužel. Dlouho jsem na knihu v knihovně čekala. Pak jsem myslela, že špatné komentáře prolomím, ale ne. Odkládám. Nezáživné. Nudné. Zdlouhavé čtení.

21.09.2020 odpad!

Na špatném místě Na špatném místě Joy Fielding

Moc jsem se na knihu těšila, autorku mám ráda - bohužel mě zklamala. Nic zvláštního se nedělo. Poměrně běžný vhled do života několika žen. Vrah - taky nic moc a konec neslaný nemastný. Trochu ztráta času.

20.09.2020 1 z 5

Sklenice srdíček Sklenice srdíček Jennifer Hillier

Od knihy se mi nechtělo odejít. Do konce jsem netušila vraha. Velice dobře se četla, je napínavá, moderní, skvěle akčně i psychologicky psaná. Nutila mě uvažovat. Rozhodně doporučuji.

16.09.2020 4 z 5

Dívka v červeném kabátku Dívka v červeném kabátku Kate Hamer

Nemohu přijít na to, proč knihu hodnotíte tak špatně - ale každý má jiný vkus, takže chápu. Mě kniha dojala. Konec bych naopak naprotahovala, je dobrý takto, jen by mě příliš rozlítostnil. Každý si shledání dovedeme přece představit a vcítit se... Krásný, pravdivý, citlivý náhled z obou stran do takovéto těžké situace. Kniha se mi četla rychle, dobře a sama. Je dobře napsána. Přesvědčivá. Věřím, že se příběh může stát. Pokud nečekáte zbytečnou krev apod., ale citlivý román - doporučuji...

13.09.2020 4 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Rachel Abbott

Výborná napínavá kniha. Čte se jedním dechem, dobře napsaná. Člověk závěr netuší. Doporučuji!

10.09.2020 4 z 5

Byla to tichá dívka Byla to tichá dívka Michele Campbell

Perfektní čtení!!! Velice dobře napsané, děj utíká velmi rychle - klidně bych četla dál... Do posledních stránek nevíte co a jak. Skutečně napínavé zajímavé téma. Rozhodně doporučuji!!

05.09.2020 5 z 5

Rašeliniště Rašeliniště Susanne Jansson

Dobrá kniha. Zajímavé téma. Neřekla bych thriller, ale napínavá kniha to je. Mohu souhlasit, že pár stránek mě moc nebavilo, jenže to záleží na čtenáři. Ovšem četla se lehce, rychle. Konec bych nečekala. Ale takhle to paní autorka vymyslela.

30.08.2020 2 z 5