PavlenaT PavlenaT komentáře u knih

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Souhlasím s komentářem pode mnou a chtěl jsem napsat úplně to samé. Je to svižné, pěkně se to čte, se sympatickým šéfinspektorem Robertem musí sympatizovat všichni čtenáři. Detektivní linka je hezky odvyprávěna, zamotané je to tak akorát. Autor vás nejdřív donutí knihu rychle přečíst a pak vás donutí se hned začíst do dalšího dílu série.

14.06.2024 4 z 5

Ocelová křídla motýla Ocelová křídla motýla Petra Kubašková

Měl jsem obavy, že se pouštím do čtení /poslechu mimo mojí komfortní zónu, ale opak byl pravdou. Byl jsem příjemně překvapený, jaký příběh autorka vytvořila a jak hezky ho odvyprávěla.

12.06.2024 4 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

(SPOILER) Tak tohle sice jízda byla, ale akorát dolů z kopce.
Nejlepší na této knize je totiž jenom anotace. A o domácim nasilí nepojednává  ani omylem.
Autorka to totiž totálně odflákla. I tuto knihu začala obvyklým klišé, kdy se ráno probudila jedna z postav. A pak dalších 250 stran vás autorka nechá číst jen jalové konverzace členů široké rodiny. O ničem.
A závěr? Ten autorka korunovala pár kapitolami, nastavovanými jako kaše, ale z jiného příběhu.
Hm. Autorka tímto jen znovu sebevědomě demonstruje,  že ke čtenářům nemá ani sebemenší respekt.
České autory podporuji a mám rád, ale při nejlepší vůli jsem na knize nenašel žádné pozitivum.
Kromě lákavé, byť poněkud klamavé anotace.

04.06.2024 1 z 5

Noční dům Noční dům Jo Nesbø

Nesbo říznutý Kingem?
Ano, takový je duch této knihy a povedlo se to skvěle.
A je to skvělé čtení. Skvělé, skvělé.
Po přečtení knihy stejného žánru české autorky K. Surmanové, rovněž inspirované Kingem, vás její mdlý vítr vezme z bahna moravské povodně rovnou do pravého hororově thrillerového nebe vytvořeného Nesbem a spraví vám chuť.
Nesbo totiž psát umí, v každé poloze. A toto je další lahůdka.
Přečtěte si to, je to výborné.

30.05.2024 5 z 5

Vnitřní hlas Vnitřní hlas Brian Freeman

Další výborný díl série s Eastonem Frostem. Skvěle se to četlo. Bylo to napínavé, chytře vymyšlené a dobře napsané, zamotané a ke konci všechno vysvětlené. Čtivé tak, že to klidně mohlo pokračovat o dalších tři sta stran. Doporučuji.

30.05.2024 5 z 5

Zvedá se vítr Zvedá se vítr Kateřina Surmanová

Předpokládal jsem, že druhá kniha autorky bude povedenější. Ale ouha.
Na menším počtu stránek jsem našel nemlich to samé.
Rozvleklý děj a vybarvování krajiny s rozvleklými popisy všeho možného a nemožného. Přeskakování v čase a od jedné postavy ke druhé.
Zamýšlený účel to však nesplnilo. Bylo to rozplizlé, chaotické, ale vůbec ne napínavé, ani strašidelné, jak by se na horor slušelo.
Opět i zde postava s profesí novinář, ale pravidla své původní profese autorka při psaní ke své škodě bohužel nevyužila a pracovala s tak květnatým jazykem a kostrbatým stylem, který působil až kontraproduktivně. K žánru se podle mě vůbec nehodil.

S největším přemáháním dočteno a suma sumárum žádné mrazení, spíš pocit, že ani u této knihy nebyla vůbec zvládnutá redakce nakladatelstvím.
Z autorčina potenciálu mohla vykřesat něco víc.

28.05.2024 1 z 5

Pomocnice Pomocnice Freida McFadden

Přečetl jsem obě autorčiny knihy. I toto byl skvělý psychothriller, i když druhá autorčina kniha mě vtáhla ihned a taky se mi i o něco víc líbila.
I tak doporučuji obě dvě, je to skvělé čtení.

28.05.2024

Hra na kočku a myš Hra na kočku a myš Michele Campbell

Skvělý, napínavý psychothriller, ze zajímavého prostředí.
Strhující až do konce.

26.05.2024 5 z 5

Krev v ráji Krev v ráji Peter Tremayne (p)

Zatím poslední díl mé oblíbené série od mého oblíbeného autora.
Zajímavé, napínavé, čtivé, suma sumárum, skvělé. Doporučuji.

26.05.2024 5 z 5

Případy c.k. policejního komisaře Pobudy Případy c.k. policejního komisaře Pobudy Jiří Slavíček

Mám rád historické detektivky a na této se mi líbila velmi dobře vytvořená atmosféra. Za to dávám o bod víc, i když příběh a způsob vyprávění měly nějaké mouchy. Je to první díl a tak dám autorovi ještě šanci.

26.05.2024 3 z 5

Zločiny Velké Prahy Zločiny Velké Prahy Petr Zikmund

Jo! Moc bavilo. Jak kniha, tak výborný televizní seriál.

26.05.2024 4 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Další přečtená Dánovka a zase výborné čtení.
Knihy autora nečtu po sobě, jen jak se mi dostanou do ruky, ale to ničemu nevadí.
Klidně začněte kterýmkoliv dílem, určitě vás bude tato série bavit.

Pohřbená tajemství Pohřbená tajemství Linda Castillo

Moc povedená série. Jen už si mi zdá, jak tady už někdo níže napsal, že se autorka trošku opakuje a vykrádá sama sebe.
I tak je to pořád moc dobré čtení.

Letovisko Letovisko Sarah Pearse

Tak za mě zklamání.
Přečetl jsem první díl, který mě sice moc nenadchnul, ale i přesto jsem zkusil ještě druhý díl. Ale bohužel, další zklamání. Chaotické, neuvěřitelné, zmatečné.

24.05.2024 3 z 5

Sokolník Sokolník Isabella Maldonado

Skvela serie.

22.05.2024 5 z 5

Tiché hlasy Tiché hlasy Patricia Gibney

Jedna z tech skvelych detektivnich serii, co by mohly mit i dve ste dilu.
Jednim slovem,vynikajici.

20.05.2024 5 z 5

Děsivé radosti Děsivé radosti Ondřej Neff

Pan Neff psát umí. Přečtu si všechno, co napíše.

09.05.2024 4 z 5

Záchrana Záchrana Dmitry Glukhovsky

Až tak mě to nebavilo. Přečetl jsem dva díly, ale ani druhý díl mě nenavnadil o nic víc, než první. Bohužel.

09.05.2024 3 z 5

V pasti V pasti Lilja Sigurðardóttir