Krev v ráji

Krev v ráji https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/514823/bmid_krev-v-raji-EkN-514823.jpg 5 20 10

Sestra Fidelma série

Fidelma s Eadulfem se v chladném únorovém dni roku 671 vracejí do Cashelu. Na noc chtějí zastavit ve známém hostinci v horách, ten je ale do základů vypálený. Zamíří tedy k vísce Cloichín, ležící v údolí pod horami, kterou si Fidelma pamatuje jako krásné a blahobytné místo, pravý ráj na zemi. Zde se ale stanou svědky pokusu o oběšení neznámého cizince, bez soudu obviněného z vraždy místní rodiny. Fidelma s Eadulfem mají nelehký úkol nalézt příslovečného hada ve středu tamního společenství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Vyšehrad

Blood in Eden , 2019

wooloong
05.02.2024 5 z 5

Hodně historických informací, ale i celkem dobrá detektivní zápletka. Autora už od prvního dílu podezírám, že si všechny ty detektivní kauzy a Fidelmu s Eadulfem vymyslel jen proto, aby obecné veřejnosti podsunul historické reálie z Irska 7.století.

Ulala
18.09.2023 5 z 5

Podrobný popis dědického práva a majetkového vlastnictví je nosnou osou příběhu. Důležitý však je i náboženský fanatismus a neúprosné prosazování nových zákonů, které nemají opodstatnění v právu, ale ve víře. Na autorových knihách si neustále potvrzuji násilí (ve všech smyslech pojetí tohoto slova), které bylo uplatňováno stoupenci nové víry při jejím prosazování. Čef má pravdu, není to jednoduché čtení, ale ani jeden díl mně "nenakopnul" tak, že jsem ho přečetla na jeden zátah. Tento ano. Velmi zajímavé a velmi poučné.

čef
06.08.2023 5 z 5

Autor na pěkně propleteném kriminálním příběhu z dávné doby ukazuje, jaké zákony platily v Irsku v oblasti dědického práva a hrdelních zločinů. Také je zajímavé, jak se v dobách ještě před Kristem dokumentovaly rodové posloupnosti, alespoň u těch hoch rodin. Čtení to není jednoduché a doporučuji jen pro zájemce o historii Irska.

Trpaslici-zena1
20.07.2023 5 z 5

Další úžasné dobrodružství. Popis toho, jak se křesťanství proměňovalo a jaký vliv mělo na všechny oblasti života je fascinující.

MirrorIsis
19.07.2023 5 z 5

Kniha nezklamala, začetla jsem se do děje a dočetla v noci. Báječný příběh. Nejlepší finta se spadlým kotlem...

Vojslava
13.07.2023 5 z 5

Pomalu doplňuji celou sadu, a tak jsem sáhla po poslední novince, i když jsem měla pocit, že bych možná potřebovala trochu i ten předchozí příběh. Všechna čest, ten malý ráj se topil v krvi rychleji, než bych čekala, a některé postavy bych nejradši prohodila skleněnou výplní, kdyby něco takového tehdy existovalo. Ale Fidelma si poradila opět brilantně (a v tomto případě bylo té právničiny i na mne docela dost) - takže budu muset asi velmi rychle sáhnout po dalším dílu.

kolacky
09.07.2023 4 z 5

Fidelma opět nezklamala... ale bohužel ty příznaky nesnášenlivosti křesťanství jsou tady dobře popsané.

iška
29.06.2023 5 z 5

Tak to bylo po roce opět příjemné setkání. Fidelma patří prostě mezi mé srdcovky a jenom to zase potvrdila.

Egertová
18.06.2023 5 z 5

Jeden z nejlepších dílů.

Luigi1
06.06.2023 5 z 5

Fidelma se stane svědkem pokusu o oběšení.Podaří se jí najít pravěho viníka?

Peter Tremayne (p)
anglická, 1943