PavlaTr PavlaTr komentáře u knih

Nový Zéland - země protinožců Nový Zéland - země protinožců Jiří Mára

Pěkně napsaná kniha i když autor, jak uvádí , není spisovatel . Zajímavé postřehy a informace ,které se z cestovek člověk nedozví. Za tři měsíce pobytu toho autor stihl projet opravdu hodně , popsal dokonce i místní floru a faunu ,což se mi moc líbilo . Kromě místních zvyků autor popisuje i historii a hlavně přírodu, což je v kombinaci s fotkami dost povedené . Zajímavá kniha !!!

12.07.2021 5 z 5

V rytmu Afriky V rytmu Afriky Lucie Drbohlavová

Zajímavá výprava za obyčejným životem neobyčejných venkovanů + spousta povedených fotografií .

07.07.2021 5 z 5

Sí, vole! Sí, vole! Pavel Liška

Pěkná kniha ,až na to písmo ,velmi drobné , večer špatně čitelné . Jinak Liška nezklamal ,jeho postřehy byly plné humoru.

07.07.2021 5 z 5

Mé nepálské lásky Mé nepálské lásky Michaela Gautam

Zajímavý příběh , co dokázala mladá česká holka na druhém konci světa.......

Jakubův cestovní deník Jakubův cestovní deník Jakub Čech

Pěkně psaná kniha o PTC ...

Ti, kteří utíkají pěšky Ti, kteří utíkají pěšky Milan Daněk

Moc pěkná kniha . I český běžec se mezi skvělými Tarahumary neztratí .
Kniha popisuje nebo spíše vysvětluje mnoho nejasností z knihy Born to run.

Jak jsem nezemřel v Africe Jak jsem nezemřel v Africe Jiří Tomčík

Vtipně psaná kniha o už tak nepříliš vtipné záchraně života v daleké Africe.....

Moje Pacifická hřebenovka Moje Pacifická hřebenovka Monika Benešová

Pěkná kniha, spíše osobní zpověď ,ale o to zajímavější- klobouk dolů , co Monika i přes své zdravotní komplikace dokázala - inspirace pro spoustu z nás !!

Dopisy, které nikdo nečetl Dopisy, které nikdo nečetl Iona Grey

Krásný příběh !!!

12.06.2021 5 z 5

A tak tedy jdu... A tak tedy jdu... Jiří Dynybil

Úžasný výkon v tomto věku , ale když mám hodnotit knihu, tak pro mne zbytečně moc nezajímavých , nedůležitých informací : " Moje prádlo je již vyndané z košíku . Nesu ho k venkovním prádelním šňůrám , visí tam již také jiné prádlo a jen několik zbylých kolíčků . Mám v batohu vlastní a tak pro ně jdu a věším zbytek vypraného prádla "........ dlouho jsem se knihou prokousávala . Jako výživný cestopis by stačila polovina knihy, zbytečně moc nafouklý obsah stále opakujících se informací . Škoda černobílých fotografií ,moc na nich nevynikly ty krásy přírody .......ale je to jen můj názor .

04.06.2021 2 z 5

Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Smích a pláč Afriky: Cestou kolem jednoho kontinentu Martina Svobodová

Moc pěkná kniha !! Popsána realita dnešní Afriky - opravdu skvělé putování ,spoustu zajímavých fotek .

27.05.2021 5 z 5

Kolo, sny a dobrodružství - Výzva i pro Dominátora Kolo, sny a dobrodružství - Výzva i pro Dominátora Radim Jebavý

Moc pěkné putování nejen po Evropě .Zajímavá setkání s místními lidmi / mají toho sami málo a přesto se dokáží podělit a poskytnout přístřeší - to by se u nás stát nemohlo / , krásné fotky neuvěřitelné přírody a humorně psané, kluci jsou pohodáři .Kniha se mi moc líbila .

12.05.2021 5 z 5

Zachránila mě slza Zachránila mě slza Angele Lieby

Silný příběh ,u kterého ukápla i slzička ! Neuvěřitelné !!! Doporučuji si přečíst.

12.05.2021 5 z 5

Severní stezka – Českem od západu k východu Severní stezka – Českem od západu k východu Jan Hocek

Krásná kniha - průvodce nejkrásnějšími kouty naší malé zemičky od západu až k východu. Spousta zajímavých tipů k výletům ,a pro dobrodruhy návod jak projít kus země ČESKÉ .

05.05.2021 5 z 5

V jižní Indii V jižní Indii Pavla Jazairiová

Zajímavá kniha plná historie . Dlouho mi trvalo ,než jsem ji přelouskala, názvy měst a vesnic jsou jazykolamy . Bylo mi z celé Indie tak trochu smutno Tolik špíny , bolesti ,utrpení , bídy , hladových a žebrajících dětí . Památky musí být okouzlující ,ale jako turista " ze západu " bych si asi dovolenou neužila . Alespoň si více vážím obyčejných věcí u nás .

05.05.2021 4 z 5

Velké africké dobrodružství Velké africké dobrodružství Petr Jahoda

Skvělá kniha ,pěkně psaná ,spousta fotek a neskutečný život naprosto necivilizovaných domorodých kmenů někde daleko v Etiopii . Člověk si to ani neumí představit ,že takhle ještě žijí lidé ve 21.století . Autor musí být tak trošku šílený ,ale kniha se podařila !!!

03.05.2021 5 z 5

Už nikdy Už nikdy Reinhold Messner

Moc pěkně zpracovaná kniha plná historie - obdivuhodné, jako všechny knihy ,které Messner píše !! Myslím ,že jeho život je neskutečný !! Co všechno prožil a procestoval , na to by obyčejný smrtelník potřeboval aspoň pět životů .

03.05.2021 5 z 5

Můj dlouhý běh Můj dlouhý běh Luboš Brabec

Moc pěkná kniha !!!

24.04.2021 5 z 5

Pěkná kniha ,Lůca je prostě poděs !!! Divím se , že to všechno přežila. Dost jsem se nasmála !

Cesta slávy Cesta slávy Jeffrey Archer

Krásná kniha !!!Doporučuji !