PavlaTr PavlaTr komentáře u knih

Na kole přes Afriku Na kole přes Afriku Tadeáš Šíma

Tádo !!! Opravdu povedená kniha plná humoru !! Škoda,že jsi nepřidal pár fotek .Klobouk dolů před tímto výkonem !!!

24.04.2021 5 z 5

Gobi - tajemství ztraceného města Gobi - tajemství ztraceného města Bruno Baumann

Zajímavé vyprávění o poušti a drsném životě místních lidí , při kterém mi doslova vyschlo v krku . Spousta historie z této zajímavé oblasti . Opravdu ucelená kniha nejen pro dobrodruhy.....

04.04.2021 5 z 5

Everest sólo. Průzračný horizont. Everest sólo. Průzračný horizont. Reinhold Messner

Messner je PAN horolezec . Narozdíl od komerčních výprav ,které mají vše na zlatém podnosu, od nošení zavazadel a prošlapávání cesty, přes " tlačení "klientů nahoru a potom spouštění klientů na lanech dolů , jen , aby si majetní rádobylezci udělali foto na nejvyšší hoře . Kolikrát zbytečně zahynou šerpové a vůdci ,kteří se je snaží za každou cenu dostat nahoru........Messner leze sám ,dokonce bez použití kyslíku a vše ,co potřebuje si nese..........opravdu obdivuhodné !! Líbí se mi , s jakou láskou popisuje krajinu , hory má v srdci od svých 5ti let a je to znát na jeho vyprávění.......moc pěkná kniha !!!

14.03.2021 5 z 5

Život bez peněz Život bez peněz Mark Sundeen

První kniha ,kterou jsem nedočetla .

27.02.2021 1 z 5

Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Vzhůru - Pozoruhodná cesta k vrcholu Mount Everestu Bear Grylls (p)

Nádherný a napínavý příběh !!! Moje první kniha o horolezcích : čekala jsem ,že to bude nuda ,prostě polezou nahoru ,ale jsem mile překvapená !!! Škoda ,že člověk dopředu ví z přebalu knihy ,jak to dopadne . Jinak moc pěkná kniha .

27.02.2021 5 z 5

Zajímavé dech beroucí příběhy . Kniha je čtivá , řekla bych až vtipně psaná , navzdory všem hrůzám , které musí ti chudáci v Africe prožívat . Velké DÍKY všem , kteří se podílí na misích LÉKAŘŮ BEZ HRANIC , obdivuji hlavně logistiku !!!

21.02.2021 5 z 5

Divoká pustina Divoká pustina Gary Paulsen

Pěkná kniha pro milovníky drsné Aljašky , sněhu a psíků.......

Poustevník Poustevník Michael Finkel

Zajímavý příběh........chvilkama jsem mu záviděla tu samotu a klid .

Tichý dech Tichý dech Jan Trachta

Neuvěřitelná kniha !! Klobouk dolů před všemi , kteří takto pomáhají lidem v nouzi . Až je mi trapně , jen tak sedět doma s hrnkem kafe , s nohama na stole , obklopena všemi těmi zbytečnostmi , které člověk nepotřebuje a číst tyto dojemné stránky .........Tuto knihu by si měli přečíst všichni ti , kteří si stále na něco stěžují......hlavně na zdravotnickou péči v ČR . Přeji hodně sil a zdaru LÉKAŘŮM BEZ HRANIC !!!!

Ultramaratonec Ultramaratonec Charlie Engle

Moc pěkná kniha ,která není jen o běhání . Vypráví zajímavý životní příběh a neskutečný boj nejen po sportovní stránce . Opravdu nechápu , jak může člověk najít hluboko ve svém nitru tak obrovskou vnitřní sílu . OBDIVUHODNÉ....doporučuji přečíst

09.02.2021 5 z 5

Zlaté hroty - Dana Zátopková, Jan Železný, Barbora Špotáková, Vítězslav Veselý Zlaté hroty - Dana Zátopková, Jan Železný, Barbora Špotáková, Vítězslav Veselý Petr Feldstein

Opravdu povedená kniha o našich nej oštěpařích . Klobouk dolů !!!

Emil Běžec 00:10 Emil Běžec 00:10 Pavel Kosatík

Pěkná kniha . Emilek byl prostě běžecký bůh !!!

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Moudrá kniha .Pohyb je základní lidská vlastnost ,ale bohužel už se nám nějak vytrácí z našich životů........ !

Posilování s medicinbaly Posilování s medicinbaly Radim Jebavý

Spousta zajímavých cviků nejen pro mladé atlety . Často se jí inspiruji při sestavě tréninků pro moje malé atlety .

31.01.2021

Fascie - anatomie, poruchy a ošetření Fascie - anatomie, poruchy a ošetření Serge Paoletti

Zajímavá kniha , člověk vlastně ani neví ,co a jak v těle funguje a jak je všechno propojené.....

31.01.2021 5 z 5

Cvičení pro zdravá záda - anatomie Cvičení pro zdravá záda - anatomie Philip Striano

Každého z nás už určitě někdy bolela záda , toto je skvělá kniha ,jak jim ulevit bez pojídání pilulek a drahých zázračných léků .

Střed těla – core trénink Střed těla – core trénink Hollis Lance Liebman

Pěkný průvodce cvičením na doma . Nepotřebujete činky a posilovnu, stačí váha vašeho těla .

31.01.2021 5 z 5

Trigger Point- Spoušťové body a jejich odstraňování- návod k samoošetření Trigger Point- Spoušťové body a jejich odstraňování- návod k samoošetření Donna Finando

Pěkná kniha .Člověk si s její pomocí dokáže ulevit od bolesti sám doma .

31.01.2021 5 z 5

Strečink: 311 protahovacích cviků pro 41 sportů Strečink: 311 protahovacích cviků pro 41 sportů Michael Alter

Spousta protahovacích cviků ,dokonce rozdělených podle druhů sportů . Pěkná kniha ,doporučila bych hlavně trenérům malých dětí ,protože se na protahování často dost zapomíná. Mít pružné tělo je základ úspěchu bez zranění .

Kompenzační cvičení Kompenzační cvičení Marta Bursová

Jednoduché ,ale účinné cviky ,pěkně popsané . Často knihou listuji.