Trigger Point- Spoušťové body a jejich odstraňování- návod k samoošetření

Naše svaly mohou obsahovat ztuhlá místa vyznačující se zvýšeným napětím. Říkáme jim spoušťové body (angl. trigger points). Tyto body bývají zdrojem bolesti, omezení pohybu a dalších potíží.Tato kniha je průvodcem (se snadným vyhledáním konkrétních potíží podle obrazového rejstříku) na cestě k rozpoznání těchto bodů a pomocí manuálního tlaku k jejich odstranění. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54290/spoustove-body-a-jejich-odstranovani-54290.jpg 4.613
Literatura naučná, Zdraví

Vydáno: , Poznání (Václav Lukeš)

Trigger Point. Self- Care Manual. For Pain-Free Movement, 2005

Kniha Trigger Point- Spoušťové body a jejich odstraňování- návod k samoošetření

PavlaTr
31.01.2021

Pěkná kniha .Člověk si s její pomocí dokáže ulevit od bolesti sám doma .

konicekbily
19.11.2018

Konečně se mi dostala do rukou knížka zabývající se bolestmi pohybového aparátu. Jako amaterskému felčarovi-fyzioterapeutovi pro mé nejbližší okolí mi objasňuje postupy pro zásahy na mém těle a na tělech přátel. Aspoň někdy vypadám jako génius!

Laviedete
26.02.2018

Vynikající kniha se skvělým popisem bolestivých bodů na těle a jak si od bolesti pomoci. Osobně mi velmi pomohla s nalezením problému v pohybovém aparátu. Velmi doporučuji mít doma.

Ája27
15.11.2017

Kniha podnětná nejen pro laiky, ale i pro maséry či fyzioterapeuty. Kousek, který každý v knihovně jednou ocení.

AndyG
04.01.2015

Skutečně zajímavé čtení. Kniha je přehledná a i laik s její pomocí dokáže s trochou trpělivosti a hledání těch správných bodů na těle ulevit od bolesti. Lidské tělo je složité a bez hlubších znalostí anatomie se některé body hledají podle nákresů obtížněji, ale jde to a funguje to.

vesirena
04.11.2012

nádherná kniha...něco podobného jsem v naší literatuře ještě neviděla...perfektně upravené, rozdělené podle skupin svalů a přehledné hledání...nejen že popisuje proč bolest může vzniknout, ale jak ji odstranit...výborné jednoduché cviky na uvolnění...výborná pro profesionály, fyzioterapeuty a dokonce i pro laiky, jako forma rychlé pomoci....

Proč spíme
Proč spíme

péče o zdraví léčebná rehabilitace masáže

Donna Finando
americká
2004  Fundované doteky
2008  Trigger Point- Spoušťové body a jejich odstraňování- návod k samoošetření
2009  Léčba dětí masáží

Kniha Trigger Point- Spoušťové body a jejich odstraňování- návod k samoošetření je v

Právě čtených3x