Ultramaratonec

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kvůli drogám se postupně propadl až na dno společnosti a zdálo se, že tragický konec je neodvratný. Pak mu do života náhle vstoupila jiná vášeň. Vášeň, která mu zachránila život - běhání. Dokázal mnohé a dostal se mezi světovou špičku extrémních běžců, běhal nejtěžší světové závody a jako první přeběhl se dvěma kolegy Saharu. Ale ani pak se jeho život neubíral klidně a přišel další zvrat - vězení. Naštěstí tu bylo ale běhání, které mu pomohlo překonat i nespravedlivý trest. V této knize vypráví svůj vlastní životní příběh, příběh muže, který svou neuvěřitelnou vůlí a díky pomoci dobrých přátel a rodiny dokázal to, co se na počátku zdálo nemožné. CHARLIE ENGLE je světově proslulý ultramaratonský běžec, který vyhrál některé z nejnáročnějších vytrvalostních závodů na světě, nebo se umístil na předních příčkách. V roce 2007 Matt Damon produkoval a vyprávěl film Přeběhnout Saharu - příběh o tom, jak se Engleovi a jeho týmu jako prvním úspěšně podařilo zdolat 7 240 kilometrů napříč Saharou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/337541/big_ultramaratonec-noL-337541.jpg 4.253
Žánr:
Dobrodružné, Biografie a memoáry, Sport

Vydáno: , Práh
Originální název:

The Running Man


více info...
Nahrávám...

Komentáře (11)

Kniha Ultramaratonec

PavlaTr
09.02.2021

Moc pěkná kniha ,která není jen o běhání . Vypráví zajímavý životní příběh a neskutečný boj nejen po sportovní stránce . Opravdu nechápu , jak může člověk najít hluboko ve svém nitru tak obrovskou vnitřní sílu . OBDIVUHODNÉ....doporučuji přečíst

Bolomsson
18.07.2020

Pár knih na téma běhání už jsem přečetl, takže při hodnocení jsem se, chtě nechtě, určitému srovnávání s jinými tituly podobných knih nevyhnul a musím říci, že tato kniha mě nijak zvlášť nezaujala. Ani jako osobnost mi tato trochu kontroverzní a ultramaratonská ikona zrovna dvakrát sympatická nebyla, a proto to na více než tři hvězdičky z mojí strany není.
Celkově toho v knize zase tolik o běhu není, z čehož možná pramení i mé mírné zklamání, že se toho o tomto vytrvalostním sportu zase tolik nedozvíte, ale i přesto je v ní spousta kapitol, které jsou napínavé a dokáží čtenáře pohltit.
Běhání je příjemná a prospěšná záležitost a pokud někoho tato kniha inspiruje k tomu, nazout tenisky, změnit svůj postoj k životu a vytvořit si zdravý návyk, jenom dobře. Na mě však tento efekt neměla a svým způsobem ho ani nepotřebuji, jelikož jsem již dlouhé roky spokojeným hobby běžcem;-):-).


Karborund
15.05.2020

Jako běžec veliká ikona ultramaratonu, smekám. Jako člověka těžko soudit, neměl to lehké, ale moje krevní skupina asi nebude.

Peleus
10.05.2020

Další dílko od dalšího napraveného feťáka alkoholika o tom, kterak našel "Ježíše", tedy spasení skrze běhání. A protože jen lidé, kteří si sáhli na dno, dokážou provozovat sport, jenž skutečně bolí a navíc být v něm úspěšní, skončil autor u disciplíny z nejtěžších - ultramartonu.

Kniha se dá rozdělit na část ohledně života osobního a toho sportovního, přičemž v závěru se obě linky spojují. Výtvor je to čtivý, který se nevyhýbá popisování uvažování člověka závislého na návykových látkách a toho, jak umějí zatočit s rodinnými vztahy. Na palici je, kolikrát se autor po slibném začátku a změně opět vrátil do morálního bahna, a to zcela bezdůvodně, řekl bych. Jednoduše chtivost byla silnější než rozum. Smutné.

Závěr je veskrze pozitivní a pro někoho možná i motivační, nejen co se běhání týče. Na druhou stranu Ultramaratonec není knihou pro každého, osobně jsem měl nejednou chuť ji odložit. Jen to, že mám ve zvyku dočítat, mě u ní udrželo. Je mi líto, nejsem schopen jednoznačně doporučit, nebo nedoporučit. Sám z ní mám pocity, které vystihuje 3* hodnocení, tj. ne vyloženě dobrá, ne vyloženě špatná.

Crozz
08.05.2020

Zábavné čtení nejen o běhání.

Analady
10.10.2019

Tuto knihu jsem si vybrala podle názvu a čekala jsem, že bude jen o běhání. Ale ona je ve skutečnosti o životě autora a jeho životním boji. Na to, jak je kniha čtivá, jsem ji četla nečekaně dlouho. To proto, že je opravdu "výživná". Charlie je muž mnoha talentů a rozhodně si nenadělil nijak lehký život. Je smutné, jak snadno lidé spadnou do drog a je neskutečné, že svou závislost přežil a dokázal se z ní dostat. Moc nechápu jeho až fanatický přístup k běhu a záměrné sebetrýznění v náročných podmínkách. Každopádně kniha byla čtivá, autor v ní byl naprosto otevřený. A po přečtení krásného poděkování nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček.

JitkaJak
22.05.2019

Knížka má jednu velkou nevýhodu. Je tak čtivá, zajímavá a v audio podobě tak úžasně namluvená, že se mi vůbec nepodařilo si ji nechat jen na běhání, ale zhltla jsem ji prostě nejrychleji, jak to šlo.

postoran-CZ
18.12.2018

Kniha o "běžci", která není o běhání. Za mě dobrý. Přečteno během víkendu a nelituji, že jsem to otevřel a přečetl. Charlie Engel má jistě co říct a to, co v běhání dokázal je obdivuhodné.

1