Velké africké dobrodružství

Velké africké dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/20024/velke-africke-dobrod-20024.jpg 5 7 2

Vše, co se o nich v muzeu psalo, působilo spíš jako legenda nebo mýtus. Petr Jahoda podnikl cestu přes území nejdivočejších afrických kmenů Surmů, Bumů a Dasanečů až k lidem, o kterých do té doby jen slyšel, ke kmeni Nyangátomů. O Nyangátomech se autor poprvé dozvěděl na jaře roku 2002 v Etnografickém muzeu v Addis Abebě: Měl jsem víc času, pozorně jsem si pročítal jednotlivé výstavní panely. Na jednom z nich se velmi zajímavě psalo právě o kmeni Nyangátomů. Vlastně vše, co jsem se o nich dozvěděl, pocházelo z tohoto panelu. Mělo to jedinou chybu. Chyběla tam jakákoli fotografie nebo kresba Nyangátomů. Jejich zvyky, tradice a způsob zdobení mi připadaly jako směs zvyků několika přírodních národů Keni a Etiopie, které jsem již znal. Autor již v MF vydal knihu Nazí a divocí.... celý text

PavlaTr
03.05.2021 5 z 5

Skvělá kniha ,pěkně psaná ,spousta fotek a neskutečný život naprosto necivilizovaných domorodých kmenů někde daleko v Etiopii . Člověk si to ani neumí představit ,že takhle ještě žijí lidé ve 21.století . Autor musí být tak trošku šílený ,ale kniha se podařila !!!

Dada077
27.07.2019 5 z 5

úžasná kniha, ktorá mi prišla do cesty presne v čase, kedy som potrebovala odložiť všetku beletriu, krimi a životopisy a zaviedla ma do nepoznaných krajín a končín fantastickým opisom a fotografiami.

Afrika cestopisné příběhy

Petr Jahoda
česká, 1963
2001  91%Nazí a divocí
2002  92%Kanibalové z hor
2003  100%Žijící lidé pravěku
2006  97%Velké africké dobrodružství
2003  82%S horským kolem na dno Afriky

Kniha Velké africké dobrodružství je v