PavkaHu PavkaHu komentáře u knih

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Trochu doširoka, ale jinak příjemné čtení.

19.06.2020 4 z 5

Mrchožrout Mrchožrout Jack Heath

Úchylka hlavního hrdiny byla ke konci až k smíchu. Několik nejasností z děje. Četlo se dobře, ale nadšená nejsem a druhý díl číst nebudu.

06.04.2020 3 z 5

Neopouštěj mě Neopouštěj mě Kazuo Ishiguro

Trochu jsem měla od poloviny problém knihu dočíst. Bylo to od chvíle, kd yjsem si uvědomila, že jsem příběh viděla jako film. Ani nevím, proč mě to tak zabrzdilo. Jinak je téma opravdu zajímavé a smutné.

21.03.2020 4 z 5

Hračkář Hračkář Andrew Mayne

Lepší, mnohem lepší než první díl. Plynulo to krásně, a i když hlavní postava pořád nebyla extra sympatická, dalo se. A už bylo jeho jednání mnohem víc uvěřitelné.

07.03.2020 3 z 5

Deník Anne Frankové Deník Anne Frankové Anne Frank

Klasika...

18.02.2020 5 z 5

Propustka na svobodu Propustka na svobodu Ken Follett

Telenovela ????

18.02.2020 2 z 5

Borne Borne Jeff VanderMeer

Kouzelná kniha plná fantazie. Je třeba číst opravdu pozorně, aby neunikly detaily, které jsou osvěžující. Těším se na další díly.

18.01.2020 5 z 5

Katedrála moře Katedrála moře Ildefonso Falcones

Červená knihovna zasazena do historického rámce. Očekávala jsem víc historie a méně náhod, které dají dohromady postavy, které si mají něco vyřizovat.

02.01.2020 3 z 5

Sběratel motýlů Sběratel motýlů Dot Hutchison

Hodně dobré. Do poslední chvilky jsem byla napjatá.

08.11.2019 4 z 5

K otevřenému nebi K otevřenému nebi Antonio G. Iturbe

Nelíbil se mi odtažitý styl autora, téměř dokumentární. Přitom postavy mohly mít větší hloubku, pokud by nás autor pustil k nim blíž. A jeden odstavec o smrti jedné z hlavních postav? Vážně?
Bavilo mě hledat odkazy na Malého prince.

30.09.2019 3 z 5

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Četla jsem i lepší díly.

31.07.2019 3 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Trochu slabší, ale přesto jsem slupla jak malinu.

31.07.2019 3 z 5

Téma je naléhavé, o tom žádná. Ale to zpracování mělo opravdu daleko k dokonalosti. Historické informace z knihy trčely příliš okatě (vždy se našel někdo, kdo nevěděl, včetně samomluvy postavy pro návštěvě maminky v psychiatrické léčebně), milostný trojúhelník tak trochu směšný. Ne, opravdu jsem se nedokázala vžít do pocitů Leah, Janneka ani Aliho. Škoda, téma si jistě zasloužilo kvalitnější převyprávění.

18.07.2019 3 z 5

Smrt je mým řemeslem Smrt je mým řemeslem Robert Merle

Drsné.

10.07.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Jednohubka. Líbila se atmosféra strachu v první polovině, pak už bylo jasné, jaký bude konec. Škoda, žádné překvapení.

10.07.2019 3 z 5

Firewall Firewall Henning Mankell

Chvílemi jsem se i nudila. Tohle není typ knih pro mě.

10.07.2019 2 z 5

Hlas nože Hlas nože Patrick Ness

Velmi pěkné nápady, ale zdálo se mi, jako by se autor v úvodu trochu unavil (nebo přecenil své síly?), protože pak vše začalo upadat, dávat smysl a lekačky všudypřítomného padoucha byly až srandovní. Každopádně válka je svinstvo.

10.07.2019 3 z 5

Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct Trénink je rozhovor, ve kterém má i váš pes co říct František Šusta

Zábavné, poučné, příjemné čtení. Kolikrát se vám stane, že se při vzdělávací knize nahlas smějete?

10.07.2019 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Colleen Hoover

Z takových slzopudných románků jsem už vyrostla. Omyl ve výběru.

10.07.2019 2 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Líbilo. Nebylo to tak vtipné, jako Marťan, ale průšvih to také rozhodně nebyl.

10.07.2019 4 z 5