PavkaHu PavkaHu komentáře u knih

Myslete na děti! Myslete na děti! Ian McEwan

Překvapivě jednoduché čtení

13.06.2019 4 z 5

Útěk do divočiny Útěk do divočiny Jon Krakauer

Moc pěkné. Přečteno za 3 dny. Nemohla jsem se odtrhnout.
Přitom se nejedná o beletrii v pravém smyslu slova, spíš o dokument. Ale čte se pěkně a zanechá po sobě množství otázek a zamyšlení.

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Ve válce nejsou žádní vítězové, zato spousta tragických příběhů. Žádné krutosti, přesto velmi dojemná kniha, která mi dlouho zůstane v hlavě. Stačil by mi příběh chlapce a dívky, ostatní bylo tak trochu navíc.

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Vynikající, nemohla jsem se odtrhnout. Tři časové linie mě nenechaly oddechnout, nebyl čas se nudit. Jsem nadšená.

Vědomí konce Vědomí konce Julian Barnes

První půlka se četla velmi zlehka - popis života od školních let až po zralý "rozvedený" věk. Druhá část byla pro mne jedna velká otázka. Samé náznaky, nejistoty. Vzpomínání a listování do první části: "jak že to vlastně bylo?". Bohužel, jak hlavní postava říká, na paměť není spolehnutí. A tak to, bylo jasné v první části, může být v druhé úplně naopak. A nebo taky jinak. A nebo že by se to vůbec nestalo? A kdo je vlastně Tony?
Myslím, že si budu muset knihu přečíst ještě jednou - s vědomím konce snad budu mít šanci postřehnout důležité detaily :)

Silo Silo Hugh Howey

Pár příjemných zvratů udělalo ze slušného sci-fi velmi dobré.

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Dlouho jsem už nečetla tak zajímavou knihu! I jsem si na konci poplakala! DOPORUČUJI!
Určitě se podívám i na další autorovu knihu, která byla přeložena - Posel. Jestli ji tedy seženu!

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

V poslední době jsem krimi žánr trochu zanedbavala, ale tohle opravdu stalo za to. Žádná z dejovych linií nebyla nezajímavá.

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Napínavá krimi s okultními prvky. Příjemné mrazení v zádech.

23.05.2019 3 z 5

Pád titánů Pád titánů Ken Follett

Zas taková sláva to tedy není, postavy jsou dost černobílé. Ale po předchozí knize i tak balzám. Jen si teď nejsem jistá, že budu neklidně čekat na pokračování. Snad kdyby mi na ně náhodou padl zrak, jinak to asi bez toho přežiju. - - - - - Druhé čtení. Jdu do dalšího dílu.

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Přečteno za dva dny, takže pohoda. Základní myšlenka dobrá, ale "Stmívání" mě nazaujalo.

23.05.2019 3 z 5

Jana Seymourová: Laskavá královna Jana Seymourová: Laskavá královna Alison Weir

příjemný historický román.

Carrie Carrie Stephen King

Staré, ale dobré. Tohle by nevydržel ani kůň.

23.05.2019

Pianista Pianista Władysław Szpilman

Pokolikáté už a stále šokující! Dobro a zlo v krystalické podobě. Děkuji za syrový, nezaujatý výklad, pomáhá překonat vše odporné.

01.05.2019 5 z 5

Miluju tento typ historických románů.

17.04.2019 5 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Skoro jako povidková kniha - hodně postav, hodně osudů, malé i velké životní bitvy. Dost dlouho se čeká na nějaký katalyzátor, a když přijde, nebyl pro mě dost silný (ačkoli samotný čin samozřejmě vážný je). Taky mě trochu iritovaly opakované povzdechy ve stylu "kdyby tenkrát věděl" a "to bylo naposledy, co...". Naopak milá moudra trousí autor téměř na každé stránce.

Silo Silo Hugh Howey

Pár příjemných zvratů udělalo ze slušného sci-fi velmi dobré.

Pražské jaro Pražské jaro Simon Mawer

Jako vždy skvělé reálie a chytlavý příběh. Pěkný vánoční dárek.

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Příběh trochu jako z rychlíku, ale příjemně se čte a postavy jsou v situacích, které jsou zajímavé.
Líbilo by se mi víc vnitřního života postav, ale autorka si zvolila raději průlet novodobými dějinami ČR.