pavel9410 pavel9410 komentáře u knih

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Nejak se nam ta detektivni serie zvrtava v cervenou knihovnu. Urcite si to svoje ctenare, nebo ctenarky najde, ale muj salek kavy tento dil zrovna neni. Schazi tomu tah na branku a nejvic zvratu se vlastne udeje az na poslednich strankach.

10.12.2020 2 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Precetl jsem to diky ctenarske vyzve jako e-book (diky Mestska Knihovno!). Prekvapilo mne jak je to slozite na cteni. Znal jsem jenom zacatek, to mi vzdycky prisla jako nejaka sladka romantarna, ale nakonec ze z toho vyvine vlastne docela dobry drastak. Koho ten Vilem vlastne zabil a proc byl lesu pan? Tot otazka!

18.12.2019 3 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Tohle se mi asi bude dlouho motat v hlave. Styl uplne supr, ten protiklad popisu s nadhledem, temer optimismes a celkove hruznosti a nejspis i beznadeje... Vubec si nedokazu predstavit, jak to nekdo mohl vydrzet.

21.01.2019 5 z 5

Slovenské století Slovenské století Pavel Kosatík

Skvele napsane. Zajimava fakta, nektera mne dost prekvapila.

09.12.2022 5 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Dobre propracovana zapletka. Precteno ve dni, kdy nam nesla elektrina.

24.10.2022 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Za mne zatim nejlepsi dil z cele serie a tesim se na dalsi.

23.08.2022 5 z 5

Čekání na spoušť Čekání na spoušť Lidmila Kábrtová

Ze vsech tri knizek, ktere jsem od Kabrtove precetl mi prisla nejvic depkoidni. Precteno na jeden zatah v parnem odpoledni. Knizka, co by sla cist i o dovolene na plazi, jen by pak clovek nemel chut si jit zaplavat. A nebo jo, ale proc se jeste vracet zpatky na deku?

04.08.2022 5 z 5

Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakubův cestovní deník 3 - Pěšky po hranici ČR Jakub Čech

Dost mne to nadchlo. Na rozdil od zahranicnich tur, tady si clovek nemuze rikat, ze vyrazit je preci jen prlisi slozite.

01.01.2022 5 z 5

Noční rozhovor Noční rozhovor Ladislav Mňačko

Jedna z nejsilnejsich knizek o valce, kterou jsem za posledni dobu cetl. Ne, neni to o frontovych hrdinech. Jenom obycejny rozhovor, ktery odkryva propasti mezi lidmi.

04.11.2021 5 z 5

Na volné noze Na volné noze Robert Vlach

Na volne noze sice nejsem, ale po precteni tehle knizky to mam o to vetsi chut zkusit. Neni to zadne okecavani jedne myslenky porad dokola, aby to tupec ctenar konecne pochopil, ani “ten jediny mozny navod jak to delat”. Ani vykradeny compilat ze zahranicnich zdroju. Je tam spousta (a ted myslim opravdu hodne) konkretnich prikladu z autorova zivota, odkazu na dalsi uspesne lidi z CZ a jak na to sli, pripadne kde si precist jejich konkretni tipy. Je to nejen inspirativni, ale i hodne prakticky navod a to pro ruzne faze podnikani. Za mne 5 hvezd a velke diky autorovi!

17.07.2021 5 z 5

Precetl jsem na 2 zatahy. Velice ctive, na nic si to nehraje. Clovek Lucce drzi palce celou dobu.

27.06.2021 5 z 5

Cesta na jih Cesta na jih Michal Ajvaz

Nebyt databazeknih a eknih zdarma, tak bych neobjevil tuhle zajimavost. Neni to uplne jednoduche cteni, neco co se da zhltnout na jeden zatah, souveti jsou dlouha, kvetnata a dej se vetvi a vrstvi, jak postupne prichazeji vypraveci, aby vypraveli pribeh, ve kterem je pribeh, nebo socha, ale pritom je tam ta cesta, ktera ale asi neni cil, nebo je?
Kdyz vas tyhle roviny a kopce vypraveni chytnou a objevite v nich skrytou, lehce skodolibou radost, tak uz z toho neni uniku.

10.01.2021 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Pro mne zatim nejlepsi knizka od Soukupove. Jeji styl mi proste sedne, postavy nejsou zadne umelotiny, dialogy namichane s tim, co probiha cloveku v hlave, pribeh vypraveny z ruzneho pohledu (a ze v tom jsou rozdily, co?) - proste dokonale. Neni to zadna cervena knihovna, misty se clovek musi smat nahlas a jinde je to zas docela drsne.
Pet palcu nahoru a tesim se, co dalsiho napise.

01.01.2021 5 z 5

Klbko zmijí Klbko zmijí Dominik Dán

Pribeh jede jak po masle a ty kecy vysetrovatelu, zvlast ve slovenstine, proste miluju.

05.09.2020 5 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Uff, precteno na dva zatahy. Ma to spad a i kdyz si rikam, ze takhle to preci ve skutecnosti nikdy byt nemuze, ctu to rad.

18.11.2019 5 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Dost zajimave napsana knizka. Precetl jsem za nedelni dopoledne. Diky za eknihy zdarma!

28.07.2019 5 z 5

Druhý život pana Roose Druhý život pana Roose Håkan Nesser

Spis klasicky roman, nez detektivka. Dost mi to sedlo do nalady.

25.07.2023 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Precteno podruhe a bavilo mne to znovu. Dik za vyzvu!

15.03.2023 5 z 5

Klára a Slunce Klára a Slunce Kazuo Ishiguro

Uplne mne to pohltilo. Pribeh, styl vypraveni, postavy, realie I to, ze se dej nevysvetluje polopaticky, ale postupne se odkryvaji ruzne pohledy na vec.

04.03.2023 5 z 5

Macocha Macocha Petra Hůlová

Na zacatku mi delaly problemy ty ukrutne dlouhe vety pres cely odstavec, ale nakonec jsem si na ten rytmus zvykl a docela mne to vtahlo. Nakolik je to prozite a nakolik odkoukane?

25.01.2023 4 z 5