pavčape pavčape komentáře u knih

Stíny nad zálivem Stíny nad zálivem Lucy Clarke

Knížka o tom, jak jedno dávné tajemství změní osudy několika lidí. Moc dobrá četba, trochu jinak vystavěný příběh hlavních hrdinek. Sáry, která v reálném čase pátrá po synovi Jacobovi, který zmizel jedné noci z poloostrova, a Isly, která ve vzpomínkách pátrá po tom, co se mohlo stát před sedmi lety, kdy se v moři utopil její syn Marley... Jak moc zasáhly události před sedmi lety do vztahu nejlepších kamarádek a jejich blízkých? Jak moc ovlivnilo Sářino trauma z dětství to co se stalo potom? Nelze více rozvádět děj příběhu, je nutno jej přečíst!

13.08.2018 5 z 5

Vánoční koleda Vánoční koleda Charles Dickens

Nevím, jak knihu hodnotit. Samozřejmě je psána stylem, který se dnes už nevidí, ale odkaz povídky je stále aktuální. Na posledních stránkách jsem měla slzu na krajíčku. Kéž by život byl takový, jak je zde popsáno...

25.03.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Musím uznat, že Liane to umí. Alespoň v této knize se mi její styl líbil. Má skvěle propracované postavy, jejich charaktery. Umí uchovávat jejich tajemství do té doby, dokud nepřijde čas je odhalit. Je to teprve moje druhá knížka autorky po Manželově tajemství, a vím, že si přečtu i další. Jestli s nimi budu spokojená jako s touhle, uvidím.
V Sedmilhářkách se mi líbil styl vyprávění, to jak nás autorka nutí číst, abychom se dozvěděli, co že se přihodí na připravovaném kvízovém večírku, líbily se mi komentáře vyslýchaných i detektiva. Při událostech, které se strhly na onom večírku, jsem se dokonce i nahlas zasmála. Úplně jsem ten chaos a povyk viděla! :-) Těším se, až se podívám i na filmovou podobu. Nicméně kniha byla napsána i z jiného důvodu. Aby dala popud k zamyšlení nad tím, co se kolem nás neustále děje a před čím třeba i zavíráme oči - šikana a domácí násilí.
Dávám s klidným svědomím 5 *

09.01.2018 5 z 5

Jeden za druhým Jeden za druhým Chris Carter

Co dodat? ... Jedním slovem skvělé! Kdybych měla vybrat nejlepší "Carteryovku", nevěděla bych, které dát hlas! Tahle by se ale jistě umístila velmi vysoko!
Děj byl opět napínavý od první stránky po poslední, každá věta byla důležitá a měla své opodstatnění. Jednoduše doporučuji!

04.09.2017 5 z 5

Zavři oči Zavři oči Michael Robotham

A sakra! Tohle přece ne... A přece nám to udělal!
Joe O'Loughlin je přizván k dalšímu případu. Řeší se vražda matky a dcery. Podezřelých je spousta, motiv jasný. Proč jsou obě vraždy spáchaný naprosto odlišným způsobem? Psycholog opět požádá o pomoc svého přítele Ruize, který je jakoby v pozadí. Joe se dostane do konfliktu s dcerou Charlie, která chce studovat stejný obor jako její otec. Opět se začíná sbližovat se svojí ženou Julianne. Než se k rozuzlení dostaneme, autor nás navede na pár falešných stop. Odhalení pachatele bylo překvapující. Happy end se nekoná.
Těším se na další díl.

24.08.2023 5 z 5

Hriech náš každodenný Hriech náš každodenný Dominik Dán

Jednoznačně skvělá kniha, čtivá, syrová... Příběh třináctiletého chlapce, který to ve svém krátkém životě neměl jednoduché. Pokazilo se vše co se pokazit dalo a lidi, kteří ho minuli v posledních chvílích jeho života by všichni zasloužili pár facek.

01.05.2022 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Přečteno, hodnotím jednou hvězdou méně než Medvědín. Kdybych nečetla předchozí knihu, asi bych odložila a nedočetla, protože začátek mě dlouho nechytil. Nakonec jsem vydržela a nelituji, konec byl opět s nějakou tou slzou na krajíčku. Teď si ale dám chvíli od Backmana pauzu.

28.12.2020 4 z 5

Pátá oběť Pátá oběť Jonathan Dylan Barker

Cca po půl roce po přečtení Čtvrté opice jsem se pustila do další knihy této série. Poněkud se liší od běžných sérií, hlavně tedy v tom, že děj se po skončení dílu neuzavře, konec zůstává otevřen a našinec musí čekat na další pokračování. K Opici jsem nenapsala koment a když tak o tom přemýším, už si mnoho z knihy nepamatuju. Vzpomínám si hlavně na deník psaný pachatelem a na osobnost Sama Portera, spíše ale díky tomu, že se v druhé knize k tomu prvnímu příběhu autor stále vrací. Je to ovšem nevyhnutelné, protože děj pokračuje tam, kde minule skončil. A musím říct, že tentokráte to tedy byl mazec. Líbil se mi způsob, jakým je příběh vyprávěn. Autor píše z pohledu několika osob, ale velice přehledně a smysluplně. Normálně bych se v takovém množství postav ztrácela, tady jsem měla jasný přehled kdo je kdo a kdo právě vypráví. Líbilo se mi, že se každý vydal po stopě Opičáka jiným směrem, nakonec se samozřejmě střetli, ale aby mohli pokračovat, museli se spojit. Fajn čtení, doporučuju

31.07.2020 5 z 5

V temnotě V temnotě Cara Hunter

Hodně dobře vystavĕný příběh. Dobře vymyšlená zápletka. Hodně hustý celý. Teda takhle komplikované vyšetřování! Autorka nás čtenáře pěkně vodí za nos, než nám odhalí pachatele. Za mě super čtení.

03.10.2019 5 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Nevím, kterak knížku ohodnotit... Kdybych neznala předchozí autorčiny knihy, dala bych bez zaváhání pět *, ale po zkušenostech s Hanou, Hotýlkem a Slepou mapou musím ubrat. Kolik ale ubrat, když je příběh Bohdany a jejích blízkých tak čtivý? Paní Mornštajnová vážně umí! Je vynikající vypravěčka, její příběhy sahající do minulosti, jsou skvěle promyšlené. Možná proto, že tento až do tak daleké minulosti nezapadal, se mi líbil o něco méně. Možná proto, že se mi postavy nejevily tak propracované, se mi líbil o něco méně. Nevím. Na pět bych nehodnotila, čtyři jsou málo, škoda, že nelze dát půl hvězdičky. Za přečtení určitě stojí, paní autorka je opravdu skvělá a já se těším na její další román! :-)

10.07.2019 4 z 5

Žiješ iba dvakrát Žiješ iba dvakrát Dominik Dán

Mám rozporuplné pocity. Je mi úzko z poznání, co se může dít a děje v našem okolí. Palec nahoru za tenhle příběh. Řadím tuhle dánovku mezi top! A čekám jak se dál vyvine epizodka s ukradenou krví Kukyho matky. Prostě celá knížka jedna velká síla...

01.01.2019 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Spousta vět k zamyšlení. Tato kniha není jen pro děti...

17.08.2018 5 z 5

Dítě číslo 44 Dítě číslo 44 Tom Rob Smith

Myslím, že jsem od knihy čekala něco jiného, než mi nabídla. Čekala jsem románovou "rekonstrukci" bestiálního řádění Andreje Čikatila, ale tohle byla jen slabá náhražka. Začátek knihy popisující hladomor sliboval atmosféru hrůzy, utrpení a beznaděje. Popis života v tehdejším Rusku naznačoval, že se snad děj tímhle bude směrem ubírat. Ovšem v okamžiku, kdy se Lev rozhodl, že vraha zastaví stůj co stůj, se kniha změnila v romantickou četbu kdo z koho. Nakonec dobro přeci jen zvítězilo nad zlem a náš, na správnou stranu se obrátivší hrdina, triumfoval. Nicméně ten závěr a vysvětlení, proč Andrej vraždil ... No to snad ne.
Tři hvězdičky za čtivost si snad zaslouží.

30.06.2018 3 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Vynikající! Rozuzlení překvapivé, ale souhlasím s Dumicek, že konec byl tak trochu moc náhod najednou. Nicméně Robert stihl vše potřebné včas zařídit a to je dobře, ne? Kniha fakt dobrá!

11.05.2017 5 z 5

Knieža Smrť Knieža Smrť Dominik Dán

Dobře Dán! Opět skvělé čtení na pár hodin. Většinou nelze odložit. S partou od Dvou lvů se prostě nenudíte.

27.03.2023 5 z 5

Sladká pomsta Sladká pomsta Jonas Jonasson

Za mě skvělý. Já ty jeho postavy a absurdní situace prostě žeru!Pobavila jsem se, četla se hodně dobře a hlavním hrdinům jsem držela palce . Za pět

27.03.2023 5 z 5

Šesté dítě Šesté dítě Jonathan Dylan Barker

Po dočtení posledního dílu trilogie musím napsat "nevim"... Jako né že by to bylo špatné, to zas vůbec ne. Čte se moc dobře, nechce se vám knížka odkládat už jen díky krátkým kapitolám (které já sama upřednosňuju), má to napětí a děj graduje, ale... Bylo to zas celé nad hranou. Mrzí mě, že velká většina dost dobrých sérií jako by nevěděla, kdy si má autor říct "a dost!" Chce si udržet čtenáře, chce šokovat. Tady tomu dle mého názoru bylo taky tak. Těch nebožtíků...
Abych ale knížku neshazovala, je třeba podotknout, že patří k těm lepším, co jsem tak v průběhu posledních let četla. Líbila se mi, proto dávám hodnocení jaké dávám. Poučení pro ty, kteří se sérii chystají číst - čtěte nejlépe celou sérii zajednou, budete v tom mít víc jasno než já, která musela čekat, až vyjde další díl v pořadí. Opravdu knihy na sebe až nezvykle navazují v ději a předejdete tak tomu, že nebude tako já tušit, kde se v nemocnici vzala nákaza virem SARS. Až jednou dostanu chuť na pořádnou jízdu, knížky si přečtu znovu pěkně hezky za sebou , tak jak to má být. :-)

17.09.2020 4 z 5

Dokonalé stopy Dokonalé stopy Helen Fields

Po delší době zase čtivá detektivka. Luc i Ava mi byli od první kapitoly sympatičtí a těším se na vývoj jejich postav. Nabízí se zajímavý příběh a uvidíme a necháme se překvapit, kam je autorka zavede. Za mě doporučuji a jdu na další díl.

04.05.2019 4 z 5

Sára Sára Dominik Dán

Přečteno jako audiokniha. Tenhle příběh se trochu vymyká svou koncepcí. Takřka polovina knihy je věnována všem zúčastněným osobám. Sledujeme jejich příběh a jejich pohnutky, začátek knihy se otře i o události kolem války a deportace Židů. Možná se to vyprávění může zdát zdlouhavé, ale pro zločin samotný má svůj význam. Když se ale dostaneme k vraždě a k pozvolnému odtajnění jak to všechno bylo, už je to zase ten starý známý DD a jeho parta detektivů

01.03.2019 5 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Také nesdílím všeobecné nadšení a euforii z knížky. První část byla naprosto hloupá až naivní, červená knihovna pro náctileté. Druhá část knížky se začala ubírat trochu jiným směrem (naštěstí), což její reputaci trochu zachránilo. Ale na téma domácího násilí toho bylo v poslední době napsáno hodně a tahle se neřadí mezi mé top. Je to ovšem pouze můj názor, své čtenáře si jistě najde.

11.12.2018 2 z 5