pavčape pavčape komentáře u knih

Amnézie Amnézie Michael Robotham

Tato série se stává moji oblíbenou. Po první knize, kde vypravěčem je Joe, se nyní do popředí dostává detektiv Vincent Ruiz. Pátrá po pohřešované dívce, která zmizela již před třemi roky. Svou nezdolnou pílí a tvrdohlavostí tento případ vyřeší. I přes skutečnost, že si vlastně nepamatuje nic z toho, co se stalo.

18.01.2020 4 z 5

Vykrvácet Vykrvácet Michael Robotham

Moje první kniha tohoto autora jen tak namátkově vybraná z e-knih v knihovně. Musím uznat, že to byl dobrý tah a kouknu se i po dalších z této série.
Příběh začíná jako "obyčejná" vražda bývalého policisty, kdy hlavní podezřelou je jeho čtrnáctiletá dcera. Čtenáři se tohle jednoduché vysvětlení ale nezdá, stejně tak jako psychologovi Josephu O'Loughlinovi. Příběh pomalu rozkrývá další dějové linky a zápletky a nakonec se ukáže mnohem složitějším, než se na počátku zdá. A pachatele bych tedy opravdu netipovala...
Doporučuju jednoznačně!

10.10.2019 5 z 5

O mé rodině a jiné zvířeně O mé rodině a jiné zvířeně Gerald Durrell

Vždycky když toužím zlepšit si náladu, sáhnu po některé z knížek G. Durrela. Díky Čtenářské výzvě jsem se opět podívala na idilické Korfu za rodinou Durrelových a četným Gerryho zvířectvem. Zejména pasáže, kdy vytáčí své příbuzné neustálými novými přírůstky v domě mě hlasitě rozesmály :-)

18.07.2019 5 z 5

Dopis ze záhrobí Dopis ze záhrobí Dominik Dán

Skvělé počtení, no skvělé by bylo, kdyby se nezakládalo na pravdě. Vzhledem k tomu, že většina případů detektivů od Dvou lvů čerpá ze skutečných událostí, nebylo by to nepravděpodobné. Nicméně i kdyby ne... Kolik takových se po vydařené amnestii mohlo odehrát?

"V další vraždě? Tu taky spáchal on? Ne, to není možný, vzdyť sedí! Už ne, minulej tejden ho propustili na amnestii. To nemyslíte vážně! Který idiot může pustit na svobodu takovou zrůdu, co zabíjí lidi!? No..."

No to asi všichni tušíme, že?

29.12.2018 5 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Knihu jsem právě dočetla a okamžitě si stáhla film a podívala se i na něj. Obě díla považuju za skvělá! Kniha, ač psaná poněkud neobvykle, mě nadchla. A film? Ten mě vzápětí vtáhl do děje natolik, že ani nevadilo, že jsem knihu právě odložila. Přiznávám se i k slze na konci příběhu... Doporučuji k přečtení i ke zhlédnutí.

25.01.2017 5 z 5

Pavouk Pavouk Lars Kepler

Děj napínavý, mám ráda kratší kapitoly, takže taky dobrý. Ale jako mnoha čtenářům přede mnou mi vadí donekonečna se objevující démon Jurek. Chápu, že obrátil našim hrdinům život naruby, semtam nějaká zmínka o něm by byla v pořádku, ale on je přece po smrti, tak už ho nechte spát! A taky dopřejte Joonovi i Saze trochu pohody. Jejich život je víceméně utrpení.

03.09.2023 4 z 5

Když se vosy vyrojí Když se vosy vyrojí Marie Rejfová

Opět super. Knížka mi dala přesně to, co jsem od ní očekávala. Josefína jako vždy všetečná tam, kde by neměla, ale ona už taková prostě je. A co jako? Těším se na další pokračování :-)

21.11.2021 5 z 5

Zvěrolékař a jeho přátelé Zvěrolékař a jeho přátelé James Herriot (p)

Panebože, po tolika letech a stále skvělé. Pokud si chcete v jedné knížce užít smích i slzy, je tohle ta nejlepší volba. Dojemné i veselé příhody jednoho zvěrolékaře, který žije pro své povolání, pro své pacienty a pro své blízké. Skvělé, doporučuju všemi deseti!

20.04.2021 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Takové dojemné čtení na jedno odpoledne .

29.12.2020 4 z 5

Nejhorší obavy Nejhorší obavy Michal Sýkora

Ani povídky s Marií Výrovou, vrchní komisařko v.v. mě nezklamaly. Líbí se mi, že autor poukazuje na minulé případy, které tým detektivů od Nejsvětější Trojice vyšetřoval, vrací se i v nových případech k osobám, které vystupovaly, byť i třeba letmo v minulých dílech... Teď ovšem k povídkám.

PŘED POTOPOU: Marie se podílí na odhalení takřka promlčeného zločinu. Že jde o zločin víme my, čtenáři hned z počátku příběhu, jde jen o to, zda pachatele bude možno odhalit. Bude a ani není tak velkým překvapením.

ŽIVOTNÍ DÍLO AKADEMIKA PLÍŠKA: Taková milá detektivní hříčka, ale fajn

SPOILER!!!
NEJHORŠÍ OBAVY: No tak tohle jsem asi neměla číst. Název přesně vystihuje to, oč nakonec jde. Nejhorší obavy se naplnily. Nešlo knihu odložit, měla jsem pocit, že když přestanu číst, čas, který dětem zbývá, bude ubíhat a já u toho nebudu. Sakra, jak já všechny ty pseudohrdiny, kteří se byť i minimálně na tom jak příběh skončil podíleli, nenávidím. Ne, pane Sýkoro, tohle jste neměl dopustit... Jdu si poplakat

26.09.2020 5 z 5

Nevíš dne, nevíš hodiny Nevíš dne, nevíš hodiny Dominik Dán

Nemám ráda větu "...nemohl/a jsem se odtrhnout..." Ale tentokrát bych to klidně i sama napsala, Knížku jsem odložila jen na tak dlouhou dobu, co jsem musela jít spát a do práce :-)
Bylo to skvělé, tak trochu záhadné, tak trochu děsivé. Záhadné objevem na hřbitově, což se samozřejmě v závěru vysvětlí zcela prozaicky (tak trochu jsem to předvídala) a děsivé tím, co se může stát, když se sejde nad flaškou několik puberťáků. Čtivé, klasické a typicky "dánovské" počteníčko. Doporučuju

29.08.2020 5 z 5

Lazar Lazar Lars Kepler

Možná lze očekávat nějaký SPOILER:

Kniha čtivá jako všechny "keplerovky", děj má spád, krátké kapitoly jsou pro mě plus, napětí tam taky je. Ale teda jako dost přitažené za vlasy. Jurek je Jurek sám o sobě, takového nadlidsky vybaveného dědulu nestvořil ani sám Frankenstein… Ač nemám problém s mrtvolama a zvrácenýma vraždama, tady to jaksi nepasovalo. Těch mrtvých bylo zbytečně moc a tak nějak nadbytečných. Někteří to klidně mohli přežít. Jen díky tomu, že se do děje tak nějak omylem připleti, stálo je to život (např. skupinka pornoherců) . Fakt je někdy méně více. A když se dvoumetrový habán Bobr, který uměl předvídat, kdo v místnosti zemře jako první, dostal v převleku za sestřičku do nemocnice, to už mě docela pobavilo. No a to, že Joona v tom nechal Sagu na dost dlouho samu, to mě pro změnu zas naštvalo. Tak asi budu tuto knížku hodnotit jako průměr. Doufám, že se manželé s Jurkem zbavili i toho škodlivého a příští Joona Lina bude zase jako ty dřívější (Písečný muž, Svědkyně ohně nebo Hypnotizér)

16.05.2020 3 z 5

Smrtící tajnosti Smrtící tajnosti Robert Bryndza

Tak a je to... Za pár dní dočteno a opět skvělé! Trochu mě mrzí, že tato série skončila, protože se zdála díl od dílu lepší. Ale tak trochu se příběh uzavřel. Erika si dala život do hromady, snaží se udělat tečku za svými traumaty a přestat se utápět v minulosti. A co dodat k poslednímu případu Eriky Fosterové? Je dobře poskládán a pachatel bude pro některé čtenáře jistě překvapením. Měla jsem tip na někoho jiného, ale má to svoji logiku.

22.04.2020 5 z 5

Lišákova pravda Lišákova pravda Jarmila Pospíšilová

Poslední v sérii Marie Kovandová.
Tentokrát se Marie nijak vehementně nevměšuje do vyšetřování několik let staré vraždy. Spíše je jen takovým prostředníkem. Má totiž jiné starosti. Blíží se její svatba.
Knížky Jarmily Pospíšilové se čtou velice lehce, příběh je nenáročný a postavy přehledné. Ráda se k nim vracím a budu vracet.

24.01.2020 4 z 5

Kdo maže, ten jede Kdo maže, ten jede Marie Rejfová

Já prostě Josefínu miluju! Je fakt, že se nejedná o hlubokomyslné dílo, ale o knížku, která má za úkol pobavit čtenáře a to se jí v mém případě podařilo. Je fakt, že postav tady bylo spoustu, ještě teď nevím kdo všechno se tam mihnul a kdo ke komu patřil. Ale asi mělo svůj smysl, abychom pachatele neodhalili už v první kapitole! ???? Už se těším na další zločin v Brodu

28.08.2019 5 z 5

Na podpatcích Na podpatcích Dominik Dán

Smutný příběh... I když opět skvělá kniha. Jelikož jsem velký fanda DD a nedám na něj dopustit. Tenhle příběh časově předchází knížce Jednou nohou v hrobě, o čemž jsem pojala podezření hned na začátku při zmínce o Zoře Kowalské. Slibuju si, že si jednou všechny knížky přečtu chronologicky. Zde například vím, o čem v té předchozí šlo, ale už si bohužel nevzpomínám na podrobnosti jak to bylo s Chosém a Zorou.

19.08.2019 5 z 5

Venuše ze zátoky Venuše ze zátoky Dominik Dán

Proč se mi knížky DD tak líbí? Jsou čtivé. Jsou realistické. Jsou brutální. Jsou z reálného světa...
Nález torza zohaveného ženského těla. Posléze nález hlavy. A rozjíždí se pátrání. Tentokrát se protnou zájmy nejen oddělení vražd, ale i protidrogového a mravnostního. Jak vše dopadne? No není to veselá četba.

05.08.2019 5 z 5

Cela číslo 17 Cela číslo 17 Dominik Dán

První kniha, kterou jsem od DD přečetla. Díky Čtenářské výzvě jsem po ní sáhla podruhé a nutno podotknout, že se mi líbila stejně - jen už jsem při jejím čtení měla větší přehled o dění v partě "vraždárov". I podruhé můžu knihu doporučit

14.07.2019 5 z 5

Vila na Sadové Vila na Sadové Richard Sklář

Knihu jsem zvolila jako jedno z témat Čtenářské výzvy. Co k ní napsat? Četla se dobře, děj se valil rychlostí tornáda a přesto, že má skoro 500 stran, přečetla jsem ji za týden. Co mi ale vadilo, byla velká nepravděpodobnost . Jak už psali čtenáři níže, nedá se autorovi věřit, že zralá padesátnice skoli jednoho chlapa za druhým, vítězí v boji z blízka, ohání se chladnými i palnými zbraněmi a ač v těchto soubojích utrpí, přesto vítězí. Také se mi nezdálo pravděpodobné, že policie jen tak postává a neví kudy kam. A taky ty povalující se oči a hlavy mi trochu vadily.
Dějová linka odehrávající se za války byla více pravděpodobná, věřím, že mnoho toho, o čem autor píše, se mohlo ve skutečnosti odehrát. Jsem ráda, že jsem se na konci knihy dozvěděla, jak skončila rodina Johanna Proskeho. Líbilo se mi, jak se osudy protagonistů po více jak 70 letech protnuly, přestože zapracovala velmi neuvěřitelná náhoda.

V hledáčku mám i druhý příběh Anděl smrti, kde doufám, že se Bo už lehce zklidnila ;-)

10.03.2019 3 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

Krásný příběh, odehrávající se v několika časových obdobích. Předválečné období, válečná léta, začátek šedesátých let až po současnost. Ale všechno tohle dějové prolínání má svůj smysl, v každé kapitole se dozvídáme něco dalšího, co se na konci příběhu změní v naprostý soulad... Díky Čtenářské výzvě jsem objevila další autorku, kterou považuji za svoji oblíbenou!

09.09.2018 5 z 5