pavčape pavčape komentáře u knih

Tři přání Tři přání Liane Moriarty

Myslela jsem, že ta tři přání budou nějakou fatální příčinou toho, co se stalo na oslavě narozenin. Byla to jen taková fantazie čtrnáctiletých dívek. Ač trojčata, každá jiná.. V dětství i dospělosti. Knížka nebyla nejlepší co jsem od Moriarty četla, ale bavila mě. Taková "normální" rodinka.

20.03.2018 3 z 5

Hon se smrtí Hon se smrtí Peter James

Čtivá kniha, citlivé téma, sympatický detektiv. Příběh hlavního hrdiny se od prvního dílu vyvíjí, vyvíjí se jeho postava i vztah s Cleo a záhada ohledně zmizelé manželky. Všechny díly série, které jsem zatím přečetla, stojí za to. Každá jiné téma a vždy aktuální . Určitě si postupně přečtu celou sérii.

20.02.2018 4 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

Knížka přečtená za dvě odpoledne, ale bohužel mě moc nenadchla. Pachatele jsem tušila od začátku a nespletla jsem se . Takový trochu kostrbatý příběh, ale bez velkého krveprolití. Četba tak akorát na ta dvě klidná odpoledne :-)

01.01.2018 3 z 5

Kroky vraha Kroky vraha Michaela Klevisová

Takový průměr. Počkám si na další případ Josefa Bergmana a uvidím

11.10.2017 3 z 5

Velký průšvih Velký průšvih Dave Barry

Tak jako pan King jsem ze židle nespadla, ale pobavila jsem se velmi! Děj byl opravdu spletitý a zápletky neuvěřitelně uvěřitelné. Nadsázka, ale dobrá. A kdo má skvělou představivost, užije si to. Proč ne? Po thrilleru skvělá oddychovka!

13.04.2017 3 z 5

Bojíš se tmy? Bojíš se tmy? Sidney Sheldon

Knížka se četla dobře, rychlý spád a napínavý děj nutily knihu neodkládat. Zápletka zajímavá a nutící k zamyšlení. Co kdyby? Funguje to opravdu? Mnohé by to vysvětlovalo... Ovšem jak již bylo řečeno níže, trochu méně uvěřitelné, že se hlavní hrdinky vždy a ze všeho dostaly se zdravou kůží! Tak trochu "americké klišé" :-) Ale jako napínavá oddechovka dobré! Klidně si knihu přečtěte. Je to prece S. Sheldon a ten nemůže zklamat. Já nelituji.

11.03.2017 4 z 5

Smoliar Smoliar Camilla Läckberg

Knihu jsem četla pod názvem Vlastní spravedlnost. Všechny knihy ze série Erika a Patrik se mi líbily, četly se jedním dechem a nerado se od nich odcházelo. Jen pokud mohu doporučit, čtěte chronologicky. Děj všech příběhů se vyvíjí s tím, jak se vyvíjí vztah Patrika a Eriky. Já vím, není to snadné, pokud si knihy půjčujete v knihovně jako já. Též jsem přeskakovala v čase.
Líbí se mi styl, který spisovatelka používá, tedy prolínání současnosti s minulostí, někdy dosti dávnou minulostí. Vždy jsem s napětím očekávala, kdy a při jak se obě časové linie protnou a jak minulost ovlivní současný příběh. Pokud Camillu neznáte, doporučuji přečíst si .

20.02.2017 5 z 5

Šaty z duhy Šaty z duhy Jarmila Pospíšilová

Přečteno za jedno dovolenkové odpoledne. Moc se mi líbilo!

08.02.2017 5 z 5

Odvrácená strana půlnoci Odvrácená strana půlnoci Sidney Sheldon

Knihu jsem četla již velmi dávno a díky ní a knize Vzpomínky na půlnoc jsem začala vyhledávat i další díla pana Sheldona... Tuhle mohu vřele doporučit, jelikož i po mnoha letech na ni vzpomínám.

02.02.2017 5 z 5

Krev není voda Krev není voda Dominik Dán

Knížku jsem dočetla před chvílí. Líbila se mi, jako všechny, které jsem přečetla dosud. Škoda jen, že je nemůžu čist chronologicky, půjčuju si je v knihovně, jak se zadaří! :-) Tahle kniha se mi prozatím zdála nejslabší... Dlouho se nic nedělo, málo "akce". Především mi chyběly ty vtipné dialogy pronášené mezi kolegy detektivy. Snad se toho v příští knížce opět dočkám ;-) Dokonce jsem zjišťovala, zda překládal stejný člověk :-)

03.10.2016 4 z 5

Božidara Božidara Veronika Hájek Hurdová

Knížka se mi líbila. Samozřejmě tam bylo pár nepravděpodobností, pár věcí, které byly přitažené za vlasy (auto). Ale jinak opravdu fajn čtení . Hodně moudra k zamyšlení.
V podstatě jsem chápala všechny tři ženy. Dokonce k Miladě jsem měla asi nejblíž. Nepřipadala mi zase až tak strašná. Prostě chtěla pro své dítě to nejlepší, jen to moc neuměla prodat.
Od autorky mám další knížku o Agnes. Těším se, jestli bude také tak čtivá

11.05.2024 5 z 5

V dobrém i zlém V dobrém i zlém Michelle Sacks

Tak já nevím, asi si vybírám z podobných "škatulek", ale když začnu číst nějakou knížku v poslední době, mám pocit, že jsem něco někde podobného četla. Co se týče V dobrém i zlém, tak dokonalá rodinka, dokonalé manželství, dokonalá kamarádka na život a na smrt a... Několikrát v různých obměnách. Jen to týrání a vražda malého Conora bylo navíc. A také jsem měla okamžitě jasno v tom, kdo je pachatel. Celkové vyznění knížky bylo takové nějaké polovičaté.

15.12.2020 3 z 5

Pokrevní sestra Pokrevní sestra Jane Corry

Knížka se mi moc líbila
První část byla taková na rozjezd, kdy nás autorka chce navnadit na následující. Druhá část hodně dobrá a závěr překvapivý. Fajn čtení

15.07.2018 4 z 5

Bílá tma Bílá tma Zdenka Hamerová

Knížky Z. Hamerové jsou čtivé . Prostředí domova pro seniory, kde se děj Bílé tmy také odehrával, mohlo být pro detektivku atraktivní, ale zdálo se mi, že z něj autorka mnoho nevytěžila. Zápletka s dětským pláčem a podivnou postavou za plotem byla laciná a odhalení dávného tajemství rodičů Rity zbytečně romantické. Za čtivost a dobrý nápad si jistě tři hvězdičky zaslouží.

05.07.2018 3 z 5

Chyť mě Chyť mě Lisa Gardner

Zajímavý námět, ale nijak extra mě kniha nenadchla. Závěr už byl lehce napínavý, ale jak přišli na to, že má hlavní hrdinka sestru, nevím. To mi v ději nějak uniklo. Ale zase to, jak netuší, kdo je její budoucí vrah (a mohl to být kdokoliv) bylo napínavé

10.06.2018 3 z 5

Kdo má pod čepicí Kdo má pod čepicí Marie Rejfová

Kratičké, než jsem se nadála, je konec. Ale Josefína se mi líbí, tak budu číst dál. Čekám až konečně vyjde Komu straší ve věži! :-)

22.04.2018 3 z 5

Hranice zoufalství Hranice zoufalství Nicholas Evans

Na začátku se kniha jevila jako detektivní příběh. Do okamžiku, než jsem na ni přestala nahlížet jako na detektivku nebo nedej bože thriller, jsem byla knížkou víceméně zklamaná. Ve chvíli, kdy jsem ji pojala jako román o jedné rodině, jejiíž osud se shodou nešťastných náhod vydal nesprávným směrem, se mi knížka zalíbila a těšila jsem se na další a další stránky. Rozuzlení příběhu dalo celému smutnému příběhu laskavou tečku.

17.04.2018 3 z 5

Smrt ve vyšší společnosti Smrt ve vyšší společnosti Peter James

Knížka se čte dobře, je napínavá, konec jsem tušila, přestože už mi přišel už tak trochu moc - stačily by dvě (ale to už možná trochu "spoileruju"). Ale za to, že jsem se neztrácela v postavách, že děj měl spád a Roy Grace působí přirozeně má u mě 4*

03.02.2018 4 z 5

Opravdu mrtev? Opravdu mrtev? Peter James

Pěkně zamotaný příběh. Kniha čtivá a napínavá. Jakoby se zápletkou nechala inspirovat Ch. Linková v knížce V Údolí lišek. Obě doporučuji.

13.12.2017 4 z 5

Podvedená Podvedená Charlotte Link

Charlotte Linková se mi líbí, knížka měla spád a četla se dobře

19.09.2017 4 z 5