pavčape pavčape komentáře u knih

Manželka mezi námi Manželka mezi námi Sarah Pekkanen

Co napsat? Další knížka na téma domácího násilí. Četla jsem jich v poslední době víc, tedy hodnotím dle toho, jak se mi líbily.
1) Sedmilhářky - líbily se mi nejvíc a ohodnotila je právem (samozřejmě dle mého soudu) pěti *
2) Poslední paní Parishová - o něco málo slabší, tedy *čtyři. Příběh měl cosi do sebe a hodnotím v komentářích
Tři *ode mě dostala B. A. Paris a její Za zavřenými dveřmi.
Ovšem po přečtení Manželky mezi námi jsem jí musela jeden bodík strhnout, protože se mi tahle kniha líbila víc. Byla více logická, lépe zpracovaná a více uvěřitelná. Pár výhrad by se našlo, ale první část dle mého soudu byla super, další o fous horší a třetí nejslabší. Nicméně si myslím, že 3*si právem zaslouží.

16.08.2018 3 z 5

Jepice Jepice James Hazel

Zajímavý nápad, trocha historických nepřesností, trochu přehnaný závěr knihy, ale jinak dobré čtení.

31.07.2018 3 z 5

Žena, po které se slehla zem Žena, po které se slehla zem Lone Theils

Podstatně lepší než první knížka Dívky z trajektu. Napínavý příběh, který odkrývá nelegální praktiky farmaceutické společnosti při výrobě "zázračného léku" snad na všechno. Trochu šmrncnuto politickým thrillerem, kdy Nora pátrá po zmizelé manželce íránského uprchlíka, až po Nořiny osobní problémy s přítelem Andreasem a jeho bývalkou.

21.07.2018 4 z 5

P.S. P.S. Aňa Geislerová (p)

Knížka mě velice mile překvapila, fejetony byly pohlazením po duši a lehkým důvodem k zamyšlení.

24.06.2018 4 z 5

Nakonec přijde smrt Nakonec přijde smrt Agatha Christie

Skvělá Christie. Mám přečtené všechny příběhy královny detektivek (tedy všechny asi ne, ale převážnou část :-) ) a musím říct, že tahle je jedna z těch lepších! Poprvé jsem ji četla na cestě autobusem z Prostějova do Popradu a za cestu ji dočetla. Mám několik favoritek mezi jejími detektivkami, ale tahle se svojí netradičností umístila hodně vysoko.

12.02.2018 5 z 5

Babičky: Mrtvý kuchař Babičky: Mrtvý kuchař Minna Lindgren

Tak zase až takový odpad to není. Kniha sice není zábavná, až se za břicho popadáte, ani extra detektivka, ale četla se dobře. Nebyl to boom, kdy od knihy neodejdete, ale není to ani umrtvujici nuda. Prostě příběh z domova pro seniory. Občas vyvolá úsměv na tváři, občas se zamyslite. Od babiček po devadesátce nelze očekávat ztřeštěné akce, ale poklidný děj. Obávala jsem se, že budu rozladěná a budu se přemlouvat ke čtení, ale nebylo tomu tak. Šlo to.

01.12.2017 2 z 5

Moje nejmilejší psí historky Moje nejmilejší psí historky James Herriot (p)

Krásné, milé a poetické, pohlazení na duši...

12.11.2017 5 z 5

Zlodějka příběhů Zlodějka příběhů Michaela Klevisová

O něco lepší než Kroky vraha.

09.11.2017 4 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Tak nevím. Knížka se mi zpočátku zdála velice zajímavá. Jako spousta čtenářů pode mnou jsem čekala a byla zvědavá, čím se Fiona s Chadem provinili. Očekávala jsem něco trochu jiného, ale díky tomu jsem byla překvapená. Do jaké míry jejich jednání ovlivnila válka můžeme jen hádat. Byla to zlá doba, ale oni už na jejím konci nebyli dětmi. Čin, kterým se provinili byl neodpustitelný. Dobrá tedy, v téhle linii byl příběh zajímavý a čtivý. Velice čtivý, těšila jsem se na další a další Fioniny maily... Ostatní pasáže však za moc nestály. Vypočítavý ztroskotanec Dave tam možná měl své místo. Kamarádka Leslie? Snad jen jako vnučka Fiony a osoba do počtu. A prázdninoví manželé? Proč ti? Jen proto, aby do děje v podstatě po celou dobu nezasáhli. Nakonec se ale dozvíme, že ona vše tušila od prvopočátku?! Bylo to divné. Tedy závěr vyzněl divně. Nicméně vraha jsem netipovala. PS: Kdo tedy zavraždil Amy????

23.10.2017 3 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Knížka se mi celkem líbila, četla se velmi dobře. Přesto mám několik výhrad. Jack byl příliš dokonale zvrácený, ale třeba je to možné, pokud se na svoji roli připravoval roky... Grace se mi zdála uvěřitelnější, je možné, že psychický teror tohle s člověkem dokáže,nevím.. Stále jsem čekala, kdy Ester zasáhne do děje, po přečtení komentářů jsem od ní čekala více. I tak dobrý, nakonec se projevila! No ale celkově byl příběh plný nelogičností. Zas tak moc hvězd si nezaslouží.

23.09.2017 2 z 5

Dívky z trajektu Dívky z trajektu Lone Theils

Tak dočteno... Zpočátku se příběh rozjížděl slibně, poté delší úsek, u kterého se mi často stávalo, že se mi myšlenky toulaly všude jinde , jen ne kolem příběhu Nory... Závěr byl naopak hektický a veškeré napětí se zhustilo do posledních cca 10 kapitol. Rozuzlení bylo opravdu neočekávané. Knížka nebyla zas až tak marná, ale jak již bylo zmíněno dříve, nezanechá nezapomenutelnou stopu. Kdo má zájem, ať si ji klidně přečte, není to úplně ztracený čas, ale pecka za mě ne!

19.09.2017 3 z 5

Osm Osm Radka Třeštíková

Mně se kniha líbila, jak již bylo řečeno, příliš detektivky v ní není, ale vůbec mi to nevadilo. Děj a jednotlivé události do sebe postupně krásně zapadaly a byly logicky vysvětleny.Hlavní postavy byly každá nějakým způsobem "postižená". Chlapi zbabělci a ženy hysterky. Ale copak nejsou i tací mezi námi? ... :-) I chování dětí na mě působilo celkem reálně. Trochu mě rozčiloval natvrdlý major, ale fandila jsem outsiderovi "poručíkovi" :-) škoda, že ji nikdo neposlouchal. Rozuzlení překvapivé, pachatele jsem tipovala, ale ne až takhle. Nicméně hvězda navíc za to, že jsem se dozvěděla, proč se kniha jmenuje jak se jmenuje.. Dlouho jsem o tom dumala! :-)

31.08.2017 4 z 5

Zaříkávač koní Zaříkávač koní Nicholas Evans

Jedním slovem nádherné! Vrátila jsem se ke knize nyní podruhé a věřím, že se k ní vrátím i v budoucnosti. Krásný, dojemný příběh lidí a zvířat posazený do prostředí nedotčené přírody. Kdo nečetl, ať neotálí. Já jistě sáhnu po dalším Evansovi, už jen pro srovnání.

29.06.2017 5 z 5

Šmírák Šmírák Charlotte Link

Dobrá kniha, zpočátku velice napínavá a působivá atmosféra, kdy oběť čeká, kdože to přijede výtahem, kdože se jí to plíží po zahradě? Závěr příliš zdlouhavý, už jsem ho přeskákala a těšila se na konec. Šmírákovi jsem fandila. Lepší průměr, tedy tři * ;-)

19.05.2017 3 z 5

Tyrkysové oko Tyrkysové oko Lenka Chalupová

Kina mne příliš nenadchla, postav bylo příliš mnoho a propletence mezi nimi mne zpočátku mátly. Nicméně kniha se přečíst dala, ale pachatel byl zřejmý už záhy. Doporučila bych jen jako četbu pro zkrácení dlouhé chvíle za dlouhých zimních večerů.

15.05.2017 3 z 5

Marco Marco Jussi Adler-Olsen

Příliš mě kniha nenadchla, neusedala jsem k ní s pocitem, že se těším na další stránky. Těšila jsem se, až knihu dočtu. Po Složce 64 trochu zklamání, ale věřím, že další knihy budou lepší!

07.04.2017 3 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Detektivní příběhy mám ráda a nejraději čtu ty české. Michala Sýkoru jsem objevila nedávno a nelituju. Píše příběhy z prostředí Hané, okolí Olomouce, což je můj rodný kraj, nedaleko bydlím. Proto pro mě knížka byla o to atraktivnější. Dříve než jsem četla knihu, jsem viděla televizní zpracování této detektivky, ale vůbec mi to při četbě nepřekáželo. Do postav příběhu mi přesně zapadal hlas i vizáž představitelky Velké Sovy , představitele Edelwaisse, kterého tuším v televizi přejmenovali na Mráze, nešťastné Kristýnky i Viktora Vitouše .
Chystám se číst další knižku Ještě není konec, která má dle čtenářů ještě lepší hodnocení, tak jsem velmi zvědavá a těším se...

26.02.2017 4 z 5

Vina otců Vina otců Åsa Larsson

Všechny díly série jsem přečetla a všechny se mi líbily. Líbil se mi i poslední příběh Rebecky, přesto musím hvězdičky ubrat. Děj byl hodně rozvláčný, občas se mi stalo, že myšlenky při čtení bloudily jinde než v ději knihy... Obzvláště "výlety" do historie, které byly k pochopení nutné, mě příliš nebavily. Myslím ty, kde se boxovalo... Pro někoho jistě atraktivní čtení, mě nezaujalo. Pointa dobrá, pachatel padouch, Rebecka začíná novou kariéru. Ok

15.01.2024 3 z 5

Ještě že nejsem kat Ještě že nejsem kat Vlastimil Vondruška

Tak nějak jsem se nemohla začíst. Bylo to trochu jako červená knihovna, více jako historická detektivka, ale nakonec jsem byla ráda, že mám dočteno...

05.11.2023 2 z 5

Doktore, hlavu vzhůru! Doktore, hlavu vzhůru! Patrick Taylor

Příliš mě knížka nezaujala. Vybrala jsem si ji do Čtenářské výzvy, ale další už číst nebudu.

03.09.2019 3 z 5