Papik.21 Papik.21 komentáře u knih

Bez těla Bez těla Martin Goffa

Děj se odehrává v Praze. Kniha se četla hodně dobře, a to i přesto, že se mi nelíbilo uspořádání některých odstavců. Pokud autor píše ze svých zkušeností a moc nezveličuje či nezmenšuje, pak kromě zajímavého případu kniha poskytne náhled do práce české policie.

19.11.2020 4 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Některé zápletky mi přišly až moc neuvěřitelné, ale jinak jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Takže kniha splnila vlastně svůj účel - napínavá až do konce. Krásně se četla (čteno v originále).

05.07.2020 5 z 5

Kam zmizel zlatý poklad republiky Kam zmizel zlatý poklad republiky Stanislav Motl

Obdivuji neutuchající snahu pana Motla po faktech. V knize je popsán vznik, odcizení a navrácení našeho zlatého pokladu. V knize jsou zachycena fakta, která jsou někdy až k neuvěření. Tuto knihu jsem si koupila ze zvědavosti a také na základě komentářů zde uvedených. Byla to výborná koupě. Všem, kteří se o tuto či podobnou problematiku zajímají, doporučuji knihu k přečtení. U mě mj. ovlivnila pohled např. na ČNB.

10.01.2016 4 z 5

Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Promrhané dny - Myšlenky, které mi změnily život Tomáš Kosačík

Kniha se pěkně čte, ale občas mi přijde se si autor protiřečí a v některých věcech se opakuje. Kniha mi nic nového nedala. Četla jsem jiné knížky tohoto ladění a při porovnání s nimi je tato spíše podprůměrná.

15.12.2020 2 z 5

Nejděsivější československé zločiny Nejděsivější československé zločiny Jaromír Slušný

Jasně a stručně jsou představeni vrazi a jejich zločiny. Líbí se mi, jak se k dané problematice autor postavil - pokud policie odvedla kus práce, pochválil ji. V opačném případě, kdy byl případ předčasně a "chybně" uzavřen, neváhal zmínit, že to byla chyba policie, když se rozhodla přehlížet nějaké důkazy.

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Kniha je naprosto skvělá (pomineme-li titulek ;-). V teoretické části jsem sice občas plavala, ale způsob zpracování informací autorem se mi líbil. Občas si přečtu nějakou detektivku, takže mi chvíli trvalo, než jsem si uvědomila, že tato kniha je - bohužel - o skutečnosti. Pokud vás zajímá "kriminální" psychologie, tak vám tuto knihu vřele doporučuji. Závěrem lze napsat - kriminalisté to bohužel nemají jednoduché.

28.11.2018 5 z 5

Chirurg Chirurg Tess Gerritsen

Úžasná kniha. Toto je detektivka jak má být - chytnete knihu, začnete číst a už ji nechcete položit, dokud ji nedočtete. V rámci procvičení angličtiny jsem knihu četla také v originále. Ten také můžu vřele doporučit. Její způsob psaní (angličtina) se výborně čte. A i přesto jak jsem si myslela, že jsem špatný angličtinář, jsem se začetla a knihu nechtěla odložit. Doporučuji.

10.01.2016 5 z 5

Imámova dcera Imámova dcera Hannah Shah

Chvílemi se mi nechtělo věřit, že je to skutečný příběh. Nedokázala jsem pochopit, jak někdo může být schopen něčeho tak hrozného.

14.04.2019 5 z 5

Kniha se četla rychle, nicméně některé informace si protiřečily, kniha byla místy nezajímavá až nudná. Pokud si chcete přečíst knihu z kategorie osobní rozvoj, raději zvolte knihu jinou.

14.04.2019 2 z 5

Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Mým marodům – Jak vyrobit pacienta Jan Hnízdil

Kniha se četla jedním dechem. Mudr. Hnízdil na skutečných případech ukazuje, jak si lidé zbytečně huntují zdraví a někdy kvůli vlastní nedočkavosti "si zapříčiní" smrt.

28.11.2018 4 z 5

Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi Megalodon. Pátrání po nejstrašnějším mořském predátorovi Jan A. Novák

Výborná kniha. Autor zde předkládá informace, které buď potvrzují nebo naopak vyvracejí možnost existence megalodona v dnešní době. Informace jsou předkládány takovou formou, že čtenář si názor vytvoří sám. Já bych ráda věřila, že tam dole ještě plave, ale ... :-)

30.07.2016 5 z 5

Zkorumpovaná farmacie Zkorumpovaná farmacie Ben Goldacre

Autor ukazuje, že ve farmaceutickém průmyslu jsou peníze až na prvním místě. Doktoři, které si farmaceutické firmy "platí", pacientům předepisují léky dané firmy a to i přesto, že nejsou pro pacienta vhodné. Nicméně za to pak panu doktorovi farm. firma zaplatí drahou dovolenou. Jednu * strhávám za mnohdy zbytečně zdlouhavý a opakující se popis.

10.01.2016 4 z 5

Ze začátku se kniha čte dobře, konec se pak vleče. Když to shrnu - pokud se nechcete utopit v moři svých starostí, tak se prostě musíte vzchopit. V knize najdete pár zajímavých tipů, jak to udělat.

28.11.2018 4 z 5

Vykonavatel Vykonavatel Juan Gómez-Jurado

Knihu jsem koupila v akci ze zvědavosti. Neměla jsem žádná velká očekávání, proto mě mile překvapilo, jak mě kniha pohltila. Četla se dobře, občas mi vadily některé dialogy (přišly mi občas mimo realitu, že takhle se lidé asi vážně nebaví), nicméně děj byl napínavý a poměrně děsivý, když si uvědomím, že je inspirován skutečnými osobami.

18.12.2020 5 z 5

Zbavte se úzkosti - Vše co potřebujete, abyste se vypořádali s úzkostí Zbavte se úzkosti - Vše co potřebujete, abyste se vypořádali s úzkostí Chloe Brotheridge

Kniha se krásně četla. Autorka poskytuje "návod" jak se poprat s úzkostí. Některé problémy dokládá skutečnými příběhy jejích klientek. Určitě kniha poskytuje dobrý náhled do problematiky.

19.11.2020 5 z 5

Buď silný, ať se stane cokoli Buď silný, ať se stane cokoli Marcus Brotherton

Kniha se četla skoro sama. Je to dobře napsané, takže mi ani nevadilo, že má tolik stránek. Kniha přibližuje, co američtí vojáci v Afgánistánu dělají, při čemž vše vychází z vyprávění vojáka Travise, který šlápl na minu a přišel o všechny končetiny.

19.11.2020 4 z 5

Záhady druhé světové války Záhady druhé světové války Vladimír Liška

Kniha se od jiných knih, které se zabývají tématikou druhé světové války, liší tím, že přináší zajímavé doplňující informace a postřehy, které dokreslují známé události. Nejedná se tedy o pouhou dějepisnou knihu.

Heatová a vlna žáru Heatová a vlna žáru Richard Castle

V tomto případě jsem viděla první seriál Castle a až poté jsem začala číst "jeho" knížky. Kniha je napsána v podobném duchu jako seriál - jiskření mezi Heat a Rookem, řešení vraždy, vtip ... Kniha se četla dobře. Ale nepřišla mi tak napínavá jako jiné knihy tohoto žánru.

04.02.2017 4 z 5

Kriminalistika v komiksech Kriminalistika v komiksech Rob Shone

Na hrstce případů je vysvětlena důležitost balistiky, antropologie apod. Forma komiksu je zajímavá. Jen škoda, že těch případů je tak málo. Popis balistiky, forenzní antropologie apod. je pouze povrchní, takže pokud se už někdo v těchto věcech vyzná, tak se zde toho moc nového nedozví.

04.02.2017 4 z 5

Strašliví Egypťané Strašliví Egypťané Terry Deary

Kniha je určená primárně pro děti, nicméně i dospělí si přijdou na své. Já se u knihy náramně bavila a to jsem už dááávno ze školy :) Kniha je psána vtipnou formou, takže se čte skoro sama.

16.01.2016 5 z 5