papeha papeha komentáře u knih

Šarlatán Šarlatán Josef Klíma

Vyslechla jsem v podobě audioknihy a poslouchá se dobře. Návrat do 50. let je drsný a postava léčitele Mikoláška rozporuplná. Zajímavý je i doslov pana Klímy. Mám chuť podívat se i na film.

05.08.2023 4 z 5

Bílá Voda Bílá Voda Kateřina Tučková

Velmi propracovaný román, ale možná až příliš dlouhý. Přesto pro mě nesmírně poučné čtení, dozvěděla jsem se spoustu informací o ženských klášterech v období socialismu. Doporučuji.

05.08.2023 4 z 5

V jeho stínu V jeho stínu Audrey Blake

Čte se velmi dobře a zase si uvědomuju, jak náročné postavení měla žena v době viktoriánské Anglie a jak náročný byl život. Pokud máte rádi příběhy z lékařského prostředí, je to příjemná četba na dovolenou. Těším se na pokračování.

05.08.2023 5 z 5

Když krev promluví Když krev promluví Dana Stabenow

Toto byla moje druhá kniha od autorky, ale jsem trochu zklamaná. Život na Aljašce opět zajímavý, ale politické tahanice už tak zajímavé nebyly. Přesto pomsta Kate i její vystupování na sjezdu stálo za námahu.

05.08.2023 3 z 5

Ďáblova cesta Ďáblova cesta Robert Bryndza

Detektivka, která se dobře čte, neřádí v ní sériový vrah a konec se dá dobře odhadnout. To ale vůbec nevadí, protože příběh je skvěle vylíčen. Těším se na další knihu pana Bryndzy.

05.08.2023 5 z 5

Ostře sledované vlaky Ostře sledované vlaky Bohumil Hrabal

Zdánlivě obyčejný příběh, ale se skvěle napsaným koncem.

08.05.2023 3 z 5

Zabiják Zabiják Émile Zola

Velmi realistické. O proměně člověka, ke které dochází kvůli závislosti. Aktuální i dnes.

08.05.2023

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Nenáročná romantická četba pro chvíle oddychu. Rozhodně by mi nevadilo ocitnout se na takovém místě...

17.04.2023 4 z 5

Jozova Hanule Jozova Hanule Květa Legátová (p)

Baladický příběh o proměně mladé hrdinky na pozadí války, který je citlivě napsán. Na jedné straně oceňuji, že autorce stačilo asi 100 stran na zachycení tak silného příběhu, na druhé straně bych si představila příběh více rozpracovaný, abychom si hlavní hrdiny a prostředí Želar mohli užít více. I film je vydařený.

17.04.2023 5 z 5

Hrad ve Skotsku Hrad ve Skotsku Julie Caplin

Příjemná oddychová kniha jako ostatní od této autorky. Romantický příběh se odehrává na zapadlém hradě ve Skotsku, a tak ti, kteří mají rádi tato okouzlující prostředí a vůni kuchyně, nebudou zklamaní.

13.04.2023 4 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

Příběh jsem si poslechla jako audioknihu a je opravdu úžasně namluvený. Moc mě to bavilo a těším se na další případy inspektorky Parkerové, která není žádná superžena. Třeba si v dalších knihách trochu uspořádá svůj osobní život...

25.08.2022 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Čtivý příběh, ne vždy uvěřitelný. Příjemné čtení na dovolenou, spousta postav a osudů, hodně děje bez popisných pasáží.

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Příjemná oddychová četba. Předvídatelný příběh, ale odehrávající se v příjemném prostředí irského venkova. Ideální na dovolenou.

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Na základě spousty hodnocení jsem po knize také sáhla. Určitě to nebylo špatné rozhodnutí, téma vyzkoušet si, jaký by mohl být náš další život, je zajímavé. V každém případě je tu spousta krásných myšlenek a každý si najde místo, nad kterým se zamyslí.

Rudý kapitán Rudý kapitán Dominik Dán

Napínavý příběh a v podobě audioknihy s hlasem Martina Stránského velmi příjemná záležitost.

04.05.2022 5 z 5

Tři sestry Tři sestry Heather Morris

Dojemný příběh a pro mě zajímavá druhá polovina knihy o životě židovské komunity po válce. Musím ale souhlasit s Pavlínou, že v některých momentech nebyla kniha přesvědčivá, byla nepřesná a chování dívek naivní.

03.05.2022 4 z 5

Pyramida Pyramida Henning Mankell

Moje první kniha tohoto autora a vůbec nejsem zklamaná, naopak mám chuť přečíst si jeho případy pěkně od začátku. Nejsem příznivkyně zbytečně složitých a drsných krimi příběhů, proto mi kniha vyhovovala.

16.03.2022 5 z 5

Včelár z Aleppa Včelár z Aleppa Christy Lefteri

Citlivý příběh, ale něco mi v něm chybělo. Celé vyprávění se mě dotklo o to více, že je válka na Ukrajině a spousta lidí je nucena opustit své domovy.

16.03.2022 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Zážitky, dojmy a úvahy zajímavé moderní ženy, farářky a nesmírně aktivního člověka. Její pozitivní přístup k životu ve všech situacích mě nesmírně bavil.

12.03.2022 4 z 5

Hezký příběh - podle nadpisu dvou žen - ale já bych řekla spíše čtyř, k Nině a Alžbětě bych přidala ještě Evu a Hanu. A svým způsobem zasáhne do jejich osudů i Ester. Alžběta je bezpochyby nejsilnější ženou, která se se vším vyrovnává, ale mé velké sympatie má právě i Eva, Alžběty dcera. Protipólem je Nina, která se teprve hledá, přestože zdaleka nemá v životě takové překážky jako Alžběta a Eva. Nad chováním Hany mám velký otazník. Knížka se čte velmi dobře.

12.03.2022 4 z 5