panPatejl panPatejl komentáře u knih

Stupidní zločinci aneb na hradě je pořád veselo. Nevím jak to ten Evžen dělá, ale dokáže všední situaci podat vtipněji než Jim Carrey na cracku!
Stačí pár řádku a ze zdegenerovaných zločinců z jedličkárny je rázem lepší komediální sbor jak klauni u Berousků!
Nechápu tak nízké hodnocení. Lidi typu "marzyka" by měli zvážit návštěvu psychiatra, protože pokud knize s komentářem: "Pěkné, humorné, vtipné. Smála jsem se od začátku do konce." dá tři hvězdičky, tak to indikuje pokročilé stádium schizofrenie.

25.03.2019 5 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Kdo by byl řek, že se čtvrtý díl trilogie takhle povede! Alice neni o nic míň drsná než pan plukovník a v Německu roztančí lepší tango než v Havaně!

Invaze Invaze Larry Correia

Naprostá kráječka jako vždycky! Larry opět nezklamal. Tentokrát to lovci berou ve velkym a vzali si na pomoc dokonce i český tankysty. I přes to všechno natahování (kolikátá že je to vůbec knížka???) příběh slušně odsejpá a drží čtenáře napnutýho jak náš státní rozpočet!

Sandman Slim Sandman Slim Richard Kadrey

Předpoklady pro slušnou kráječku se zdají být splněny. Pekelníci, démoni, správně vychýlený andělé, dokonce i nějaký ty čáry máry!
Ale prostě tady něco drhne... No co naplat. Snaha byla. Uvidíme, co přinesou další díly. Pokud se Sandman nerozjede a bude si pořád jen tlačkat Slimejše, tak sem první díl četl úplně zbytečně. Sakra!

25.03.2019 3 z 5

Rok poté Rok poté William R. Forstchen

Název by měl být spíš něco jako: "Megašit, aneb jak se amíci bezdůvodně postříleli". Zápletka je triviálně jednoduchá a motivy činů hlavního hrdiny jsou prostě dokonalou mysterií. Proč se medailemi ověšený zelený gumák rozhodne dostřílet zbytky svojí vlády se prostě nedozvíte...
"Dílo" je protkané nehodícími se patriotskými blitkami v mnohem větší míře, než první díl. Vilda ale na základce asi dával pozor, když se braly odstavce, a tak lze naštěstí ten imbecilní patos docela snadno přeskakovat (za to je ta druhá hvězdička).
Kromě vlastenecké polemiky je další hlavní téma (z nějakého důvodu) kaštanové dřevo. Ta debilní místnost i s její nezáživnou historií je tam zmíněna snad v každé kapitole! A to už ji samozřejmě známe moc dobře z prvního dílu. Forčák má asi alzheimera a trpí nějakým velice specifickým druhem dendrofilie!
Ruce pryč! Nečíst ani ze setrvačnosti. Ta hromada nudného kaštanového hnoje za to fakt nestojí...

25.03.2019 2 z 5

Vteřinu poté Vteřinu poté William R. Forstchen

Zajímavé pojednání o tom, co by se stalo, když by amíkům někdo vypnul hlavní jistič. Autor velice jasně deklaruje, že největším problémem by byla absence televize, která občanům říká co mají dělat. Mrazivě věrohodná knížka. Správně by neměla mít ani štítek sci-fi.

25.03.2019 4 z 5

Bubble Bubble Anders de la Motte

Když si poblijete peřinu, tak ji můžete otočit a spíte v suchu. Možná to trošku smrdí, ale jinak je to docela fajn. Když se ale poblejete znova a zkusíte ji otočit ještě jednou, tak zjistíte, že už to tak dobře nefunguje. Proč to zmiňuji zrovna u třetího dílu? Mezi zvratkou a zvratem totiž není zas až takový rozdíl. Mottejlův styl je strhující, ale k tomu je potřeba zvrat. Zvracel Gejm, zvracel v Šum, ale ještě než stihnul vyzvrátit Bublinu tak se na nás nalepila ta studená zvratka z Gejmu. Ne že bych si chtěl stěžovat. Pořád byl bublinozvrat(ek) slušnej. Ale bylo by mu lehčí uvěřit, když by si tím nepo(dr/bl)ejval zvratky předchozí.
Závěr to nebyl špatnej, ale pro příště bych doporučoval držet se přísloví: "Nepobliješ dvakrát stejnou nohu."

Buzz Buzz Anders de la Motte

Znáte to taky. Jezdit po světě s miliony na účtě je strašná pruda. Je tedy potřeba něco strašně posrat, aby bylo trochu vzrůšo. Tak se třeba necháte najmout do IT firmy, kde po vás ale místo zdrojáku chtějí psát kokotiny. Ano. V Norsku mají firmy, které lidem platí za to, že dělají troly! V podstatě to co děláte v práci na novinkách, jen s tím rozdílem, že nemusíte v panice mačkat ALT+TAB když jde kolem šéf!
V tý Zkandinávji tam se maj!. A mi ne. Za to múže Kalousek!

Game Game Anders de la Motte

Tato kniha vás naučí, že byste neměli sbírat naoko bezprizorní elektroniku! A to nejenom proto, že dneska už umí svůj zweifoun přes síť vytrackovat kdejaký jouda! Ne. Je to hlavně kvůli tomu, že vás pak může od poklidného fetování vyrušit nadnárodní hra na chuligánské špióny!
Na druhou stranu: Pokud máte chuť vysrat se do pytlíku a někomu ho zapálit před vchodem, tak vám za to tahle parta podivínů ještě zaplatí!

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Tohle bylo příjemné překvapení! Mám rád když sci-fi dává smysl a zde jsem nebyl zklamán. Což je co říct, když je to takový Butterfly effect na steroidech, jehož konec vypadá, jako by si dal Agent Smith deathmatch !
Prostě paráda! Všem doporučuji!
Slovy Bernarda Blacka: "You'll laugh, You'll cry, It'll change your life!"

16.10.2018 5 z 5

Deník kastelána Deník kastelána Jan Bittner (p)

Mělo by se to jmenovat spíš "Aristokratka v depresi". Bez aristokratky. Prostě deprese. Ale vtipná. Sakra vtipná! Člověk má skoro chuť se do toho rozpadlýho zámku prolezlýho duchama, strašidlama a všelijakou další havětí nastěhovat! A v klidu a pohodě si s nima hodit mašli. A pak tam dál strašit. Muflony!

Ve stínu Říše Ve stínu Říše * antologie

Kniha není ani tolik Ve stínu, jakože spíš vrhá stín na všechny ostatní knihy s nácíčky (včetně Kocoura Mikeše). Do sbírky už snad chybí pouze Kulhánkova legendární povídka "Tak teda Heil Hitler, ty svině!"
Je těžké hodnotit tolik příběhů od tolika autorů jako celek. Rád bych ale vyzdvihnul zejména Romana Bureše (nevadilo by mi setkat se s jeho postavami ještě někde jinde, povídka jim je malá) a Frantu Kyštletu. Skvostní byli také RednexNazis od pana Vaňka!
Až na tu neuvěřitelnou pořizovací cenu je to perfektní počin!

Impérium Impérium Roman Bureš

Stejně strhující jako předchozí díly. Tomu říkám závěr trilogie! Docela mě mrzí, že to tu končí. Moc rád bych si ještě nějakou knížku z tohoto světa přečetl. Bureš prostě umí psát a neotřelé nápady z něj jen srší. Za mě bezkonkurenčně nejlepší sci-fi autor!
Příběh je promyšlený, postavy uvažují racionálně, a vůbec všechno dává dokonalý smysl. Líbí se mi, že jsem snad za celou dobu nenarazil na žádnou nesrovnalost, co bych musel přehlížet. Prostě skvělé po všech stránkách!
Těším se na další kousky! Doufám, že Roman sci-fi žánr neopustí!

Chrany Chrany Peter V. Brett

Malý Arlen, Větší Arlen, a Bahňák nejsou ani tolik ad hoc povídky, jako pár kapitol, které autor musel nevolky vytrhnout z původních knih série, protože se nedělají tak široké vazby. Pro fanouška je to celkem nutnost, jinak si bude v poslední knížce říkat: "Kde se tam sakra vzal ten smraďoch?!"

100 miliard neuronů 100 miliard neuronů Petr Stančík

Takový druh reklamy bych si nechal líbit. Když by mi místo každých "Sto tabletů týdně" přišla domů knížka od někoho, kdo někdy napsal víc než diktát z češtiny, tak by byl svět hned hezčí místo.

16.10.2018 4 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Pan Kosek má problém. Tedy vlastně dva. Za prve chtějí technicky geniální Škodofce ukrást software na šizení emisních testů. Ten druhý je ještě horší. Za celou dobu nezasune, protože by to neprošlo přes PR oddělení! A tak kopnul do vrtule a případ vyřešil v rekordním čase, aby měl tu puritánskou prudu z krku.
Je to rozhodně nejlepší náborový leták, co jsem kdy četl!

Jádro Jádro Peter V. Brett

Tak, a je to za náma! Byla to dlouhá jízda, ale ty zubatý potvory nakonec dostaly, co jim patřilo! Aj, to byl brojler. Sorry. No když už je to venku, tak můžu pokračovat.
Dream team se vykvajznul na svý kámoše a nechal je napospas hordám, zatímco v klidu vyrazili v doprovodu svázanýho satana na bosse. Největší překvapení bylo rozhodně to, že se je nakonec dropy pokusily zabít! Naštěstí to kérkař ala deux ex machina zachránil. I když bohužel kamikaze. Jinak je kniha celkem přímočará a je znát autorův tah na bránu. Asi už to chtěl mít z krku. Větších zvratů se už nedočkáme. Ale to nevadí, protože Breťák hravě a dynamicky skáče mezi příběhy jako lesní démon takovým způsobem, že vás dokáže navnadit líp než Šerednázáda.
Když to vezmu kolem a čtvercem, tak to bylo úctyhodné zakončení série a jsem zvědav, jestli bude Pítrs ve svých dalších počinech stejně úspěšný.

16.10.2018 5 z 5

Poslední tango v Havaně Poslední tango v Havaně František Kotleta (p)

PORNO! PORNO! PORNO!
Ne, nesnažím se získat si vaši pozornost. To je prostě žánr, kam tenhle brak spadá. Ne že bych si stěžoval. Řekl bych, že se po jeho vydání musela v naší kotlině propadnout sledovanost na Pornhubu alespoň o půlku! Výstelka je ale skvělá jako u každého Koškova mrdopříběhu. Kulky, cucky a tkáně lítaj sem tam a průměrná životnost Kyštletovy vedlejší postavy nepřevyšuje průměrnou délku styku.
Těším se na další dílo. Příště by to ale na léto chtělo něco, co se dá číst v plavkách...

Psí hvězdy Psí hvězdy Peter Heller

Nikdy bych neřek, že takhle utahaná knížka může bejt tak dobrá. Za tu atomošku 4. Kondenzovaná deprese!

05.12.2017 4 z 5

Magické pouto Magické pouto Larry Correia

Plnohodnotný druhý díl (žádná přilepenina). Příběh dál rozvíjí, ale naštěstí se netočí v kruzích, jak už to s podobnými sériemi bývá. Grímáci dostávaj čočku, gravitace se kotí, blesky lítaj sem tam a démoni a další creepy zatancujou strhující boogie, až při tom rozdupou půlku DC. Prostě našlapaná jízda!

04.12.2017 5 z 5