pakoshka pakoshka komentáře u knih

Kdo zabil mého otce Kdo zabil mého otce Édouard Louis (p)

Asi jsem měla začít se Skoncovat s Eddym B., ale pod ruku mi dříve padla Kdo zabil mého otce. Citlivá osobní zpověď, zároveň žalostná obžaloba škatulkování a vlády.

28.11.2021 4 z 5

Samota Christlhof Samota Christlhof Veronika Rubínková

Letošní novinka, která nikde není moc k vidění. Kdybych na ni nedostala tip, tak si ji asi sama nevyberu, bo obálka... Ale anotace už zní lépe, takže proč ne. Jako celek ale knihu asi doporučovat nebudu, ač mě z valné části bavila (všechny tři časové osy, nejvíce ta ze 17. století), na konci mi dalo práci udržet pozornost, moje zvědavost odpadla a četla jsem jenom z musu. Based on the true story, což je hrozně super, ale na mě tam toho bylo moc.

27.10.2021 3 z 5

Tyhle fragmenty Tyhle fragmenty Bianca Bellová

Trochu s tím bojuju. Pokud bych četla každou jednu povídku zvlášť, tak, jak tyhle fragmenty běžných lidských životů a bolestí vycházely v různých periodikách, tak bych si toho asi nevšimla a byla z povídek nadšená, ale po zhruba půlce knihy (celkem 18 krátkých povídek) mi došlo, že mi většina z nich přijde sexistických až misogynních a s touhle myšlenkou v hlavě se mi nečetly dobře.

20.10.2021 4 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Achjo, zas pro mě tuctová detektivka... A to jsem ji dostala jako tip, když jsem se chtěla bát.

17.10.2021 3 z 5

Erotomanie Erotomanie Jan Neruda

Nikoli erotické, ale milostné texty, krátké prózy, vrtají se přímo do duše. Nepřekvapilo mě, že mě nebavil Mácha a Neruda (po jehož povídce se sbírka jmenuje), jinak jsem si výběr moc užila.

12.10.2021 4 z 5

Něžná píseň Něžná píseň Leïla Slimani

Přečetla jsem svou první Slimani ráda, ale tématem se mě nedotkla. Celá tahle problematika toho mít děti - nemít kariéru - odložit děti chůvě - makat od rána do noci, to jde mimo mě. Sociální propast, Paříž, zklamání, výchova cizích místo vlastního dítěte, imigrační politika, ta témata uvnitř příběhu jsou docela silná, ale chybí mi tam asi nějaká vlastní zkušenost. O tu vraždu z první stránky vlastně nejde.

13.08.2021 3 z 5

Proč všichni odcházejí Proč všichni odcházejí Zuzana Dostálová

Hezké, křehké a připomíná mi to něco, co jsem četla v dětství.

05.08.2021 3 z 5

Pacient Pacient Sebastian Fitzek

Z těch čtyř knížek, který jsem od Fitzeka četla, mě Pacient bavil asi nejvíc, nicméně ani to neznamená, to by knížka byla nějaký terno. I to rozuzlení kdo-je-kdo mě během čtení napadlo. Klasickej jednoduchej thriller, potřebovala jsem po těžkým týdnu v práci něco vypínacího.

29.05.2021 3 z 5

Vzorný syn Vzorný syn Čong Judžong

Začátek je tak šíleně nudnej a omílá pořád dokola to samý, nemůžu se ani po pár desítkách stránek začíst. Odkládám.

21.04.2021

Ta přede mnou Ta přede mnou J. P. Delaney (p)

To byl přetlesk...

16.04.2021 1 z 5

A pak už jen tma A pak už jen tma Petra Batók

Vůbec mě to nebavilo.

'Rodinné drama pro čtyři osoby a alkohol. Zánik jedné rodiny, v níž vládne démon jménem alkohol, si kreativní autorka představila jako komorní kvartet, při kterém jednotlivé hlasy místo smyčců drží půllitrovky čtyřicetiprocentního lihu.'

Téma, že kterého se dá vykřesat neuvěřitelně silný příběh, bohužel se tak nestalo. Připadalo mi, jako kdybych četla slohovou práci na okresní olympiádě z češtiny. Bez emocí, nudné, nemastné, neslané.
Závěr knihy si můžete vybrat; máme zde závěr pro začátečníky, závěr pro průměrného čtenáře a posměšný závěr pro erudovaného čtenáře.

Chápu, proč se ebook nabízí zdarma.

16.02.2021 1 z 5

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

OK, lehce psané čtivo, které mě trochu zklamalo. Doufala jsem, že půjdeme víc do hloubky, dál do rozboru vztahu Suzette s její matkou a zjistíme, proč přenáší na svou vlastní dceru určité vzorce chování, pořád jsem čekala, že přijde víc toho psychohororu. Chybělo mi větší vykreslení matčiných pocitů, vždyť z tohoto děje by se dala vykřesat úžasná atmosféra.
Konec mě nicméně docela potěšil. Pokud bude pokračování, přečtu si ho.

04.01.2021 3 z 5

Přijde mi, že dneska už to fotr umí líp, že už se trochu vypsal.

15.12.2016 3 z 5

Noční cirkus Noční cirkus Erin Morgenstern

Začátek dobrý. Dost dobrý. Ovšem jak jsem se dostala za polovinu, musela jsem se do čtení vyloženě nutit. Chyběl tomu nějaký švih, drive, kouzlo...

04.10.2016 2 z 5

Bestiář Harryho Pottera Bestiář Harryho Pottera Jody Revenson

Nádherná kniha plná zajímavostí. Pravda, za večer už nemáte co dělat, ale myslím, že pro fanoušky se investice vyplatí. Jeden ze skvostů knihovny :)

27.01.2016 5 z 5

Umělohmotný třípokoj Umělohmotný třípokoj Petra Hůlová

Příběh mě nechytl a autorčin styl v tomto díle mě vysloveně otravoval. Nedočetla jsem.

18.02.2014

Klenoty klasické evropské kuchyně Klenoty klasické evropské kuchyně Roman Vaněk

Vaňkovi a jeho týmu se podařilo vytvořit opravdu neuvěřitelně krásnou knihu. Příjemná kuchařka, skvost mezi českými tituly.

29.12.2013 5 z 5

Vesnický román Vesnický román Karolina Světlá (p)

Realismus mám ráda, Karolínu Světlou mám ráda, no co z toho může vyjít? Jedině pět hvězdiček. Kniha je čtivá, milá, smutná, překvapivá, dojemná, trochu naivní, ale stejně ji považuju za jeden z klenotů české literatury.

25.09.2013 5 z 5

Nečekaně sexy Nečekaně sexy Linda Francis Lee

Hrůza a děs, nechápu, že jsem to vůbec dočetla. Afektovaná, pitomá a hrozně hloupá kniha, pardon.

22.05.2013 odpad!

Hadí doupě Hadí doupě Agatha Christie

Hadí doupě se mi od Agathy líbila rozhodně nejvíc!

22.05.2013 5 z 5