PajusenkaB PajusenkaB komentáře u knih

Reset Reset Amy Tintera

Velmi originální nápad a opravdu nádherně zpracovaný nápad. Děj je krásně rozložený, knížka nutí číst dál a dál. Ačkoli je tak tlustá, měla jsem ji přečtenou za chvíli. Určitě se zařazuje do mých oblíbených knih a ráda si ji přečtu znovu. Občas mi ovšem vadili romantické pasáže, které byly docela ohrané, nicméně ani to nemohlo pokazit můj dojem z knihy.

18.08.2017 5 z 5

Výkřik do tmy Výkřik do tmy Manuela Martini

Váhala jsem mezi dvěma, nebo třema hvězdama. Vadilo mi neustálé opakování stejných spojek, příběh byl k rozeznání již od půlky knihy.
Nicméně si myslím, že si kniha zaslouží tři hvězdy. Za nápad a rozložený děj.

18.08.2017 3 z 5

Siréna Siréna Kiera Cass

Jelikož jsem si zamilovala Selekci (pouze první tři díly a povídky), rozhodla jsem se pro četbu i vedlejší knihy této autorky. A kniha mě hned chytila za srdce! Začátek je velmi krásně napsaný, příběh je takový jednoduchý, ale přesto krásný. Dožral mě lehce až konec, kdy se jako by všechno vrátí do "normálu". Respektive, rozuzlení je lehce povrchní, nicméně nenapadá mě, jak jinak by to mohlo být (situace je docela napnutá, řešení tedy poněkud nadpozemské i na téma knihy). Konec ohledně Akinliho a Kahlen mohl být trošku rozvedenější - zdá se, že pro autorku jsou konce knih docela těžké - viz Selekce díl První. Nicméně i tak přidávám knihu do knihovny vedle Selekce :)

09.07.2017 4 z 5

Koruna Koruna Kiera Cass

Ne, ne, ne. Téhle knížce říkám prostě ne! Bude pro mě existovat jen Selekce, Elita a První, další dva díly prostě neexistují.

Už u čtvrtého dílu jsem doslova skřípala zubama. Říkala jsem si: "To snad není možné!" No pátý díl to doslova celé pohřbil. Z namyšlené Eadlyn se úplným zázrakem vyklubalo úplné zlatíčko, America i Maxon nadále zůstávají naprosto naivní. Všechno se doslova opakuje a není již naprosto super, jak u předchozích dílů, číst nějakou novinku. VŠE STEJNÉ!

Volba byla jasná už ze čtvrtého dílu. Podíváním se, kdo to vlastně vyhraje, mě v tom naprosto usvědčilo. Zamilovaná Eadlyn a dělá veliké kroky, protože si myslí, jaká velká holka je. Prostě ne.

A ten konec? Co to mělo být za konec, prosím vás? Opět rychlý spád dějů, upouštění od předchozího nalinkování postav a naprostá změna. Jako by snad Kiera chtěla popisovat sebe, nebo někoho blízkého na konci.

Čtvrtý i pátý díl mě hodně zklamal, ačkoli je toto moje nejoblíbenější série. Doufám, že toto byl definitivní konec celé série, popřípadě že budou vycházet pouze povídky z pohledu někoho jiného.

Dvě hvězdičky za snahu.

16.06.2017 2 z 5

Abeceda jezdectví Abeceda jezdectví Lucinda Green

Pro naprosté neznalce je kniha fajn. Plná obrázků, vysvělivek. Nic pro zaujaté koňáky

06.06.2017 3 z 5

Bičování mrtvého koně Bičování mrtvého koně Roman Cílek

Pro mě asi třetí či čtvrtá kniha ze série "Původní česká detektivka" a musím říct, že zatím obsadila druhé místo, hned po "Smutný žhář". Příběhy / povídky jsou odlehčené, proložené humorem a vskutku dobře napsané. Čtenář se začte a musí pokračovat dál, dokud prostě příběh nedočte do konce. Začátek se nerozjíždí pomalu, což velice oceňuji. Nicméně by se jednotlivé příběhy daly trochu více proložit a natáhnout, čímž by jistě neztratily na zájmu, ba naopak. I tak jsem velice ráda, že jsme měla čest se s touto knihou setkat a přečíst si ji. Je oddechová, nemusí se u ní přemýšlet. Zároveň jednotlivé povídky nenavazují na sebe, takže je možné třeba dvě přeskočit a vrátit se k nim později. Knihu doporučuji pro čtenářům, kteří mají rádi detektivky, do kterých se nemusí ponořit, kteří se chtějí pobavit a zároveň si oddechnout u 15stránkové povídce.

11.04.2017 4 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Svou anotací a upoutávkou na portálu "Fragment" mě kniha opravdu nadchla a zaujala. Jakmile bylo možné si ji koupit, letěla jsem do knihkupectví a koupila si ji. Začátek jsem četla poněkud zaujatě. Jakmile ale došlo na popisování malého paláce a rozebírání ufňukané povahy Aliny, trvalo mi poněkud dlouho přemluvit se do čtení. Až když jsem toto přelouskala, se začalo konečně něco dít. Konec je dle mě odfláknutý a neutnutý - proto doufám, že se chystá nový díl. Je totiž tolik možných pokračování, a já bych si ráda jedno "oficiální" přečetla. Nicméně abych nehodnotila knihu jen negativně - líbí se mi nápad, líbí se mi nové prvky do fantasy (jako názvy nestvůr apod.). Nicméně příběh mohl být propracovanější, popisných pasáží (místnosti) kratší.

16.03.2017 4 z 5

Dedička Dedička Amanda Hocking

Dlouho jsem váhala nad tím, jeslti pět hvězdiček, nebo jen čtyři. Nakonec jsme zvolila čtyři.

Kniha mě upoutala zvláštním začátkem. V podstatě se odehrává v dnešní době, do které je zaneseno království Tryllů. Děj je pěkný, hlavní hrdinka divná. Nejdříve se chová jako největší borec a mistr světa a pak nic. Nicméně, děj se dal očekávat. Konec měl rychlý spád, který se mi moc nezamlouval. Nicméně druhý díl si přečtu. Kniha mě i přesto zaujala a jsem zvědavá, jak se to ve druhém a třetím díle roztrhne. Co se mi asi ještě nelíbilo bylo to, jak rozporuplně se chová postava Finna. nejdříve ano, poté ne... Mohlo to být více propracované. Ale i tak se z knihy těším :)

14.01.2017 4 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Hodnotím jako velmi slabou a jsem velmi zklamaná. Na to, jakou má kniha obálku, je to celkem propadák. Už od začátku jsem přesně věděla, jak to dopadne - strašně zle napsané. Napětí až během 30-ti posledních stránek, rychlý vrchol napětí, hodně mi připomíná jeden horor. Hlavní hrdiny bych vůbec netipla na 16 let, ale tak na 12, podle chování. Příběh opravdu nezáživně nepsaný, se zápletkami, které jdou snadno odhalit. Druhý díl už číst nebudu, toto stačilo.

07.12.2016 1 z 5

Memento Memento Radek John

Úžasná kniha, která mě na začátku chytla, držela a nepustila. Příběh jsem hltala, ačkoli jsem se v něm občas někdy ztrácela - vadilo mi časté vracení se retrospektivou. Co mě také nenadchlo bylo vyprávění v er-formě, následně v ich-formě. Člověk nevěděl, co si ze začátku vybrat. Poté jsem se do toho vžila. Je smutné, že kniha je podle skutečné události. Určitě dávám 5 hvězd - i když kniha nebyla zrovna dobře napsaná, příběh se podařilo zachytit tak, jak se chtělo (doufám?). Pro mě silná kniha, kterou určitě zařazuji do své knihovničky.

02.11.2016 5 z 5

Červený mustang se nevrátil Červený mustang se nevrátil Ivan Milan Jedlička

Úchvatné příběhy, u kterých jsem si říkala "To se jako vážně stalo?" Knihu jsem vzala a hltala. Ačkoli nemám moc ráda povídkové příběhy, jelikož se do nich nedokážu příliš vžít, toto bylo něco jiného. I přesto, že jsem četla Příběhy četnických pátraček a nesedly mi, u těchto to byl úplný opak. Pěkný úvod, sem tam vtipné pasáže, nikde se neskákalo z jednoho konce na druhý. Nejvíce se mi líbilo to, že autor řekl jako by svá slova a navazoval na to "K tomu vám ale řekne něco detektiv...." a začínal příběh, který jako kdyby vyprávěl detektiv. To bylo úžasné přenesení do příběhu. Opravdu čtivá kniha, když máte chuť přečíst si něco zajímavého, něco "echt" a něco krátkého, odpočinkového.

23.09.2016 5 z 5

Druhou nohou v hrobě Druhou nohou v hrobě David Nedoma

Knihu jsem vzala a četla jedním dechem. Opravdu musím pochválit obálku, která se mi moc líbí a podle které jsem knihu zvolila - to se nakladatelství teda povedlo! Příběh je napínavý, ale i vtipný, krásně se čte. Opět musím pochválit krátké kapitoly, které jsou pro mě, jako pro studenta, který čte po autobusech, velice výhodné. Co bych pochválila navíc, bylo rozmístění kapitol - osm "hlavních" a pod nimi okolo devíti podkapitolek. V každé kapitole jsem objevila něco vtipného, ale i napínavého, co mě nutilo číst dál. Příběh se krásně vyvíjel, opravdu se nádherně četl. Co bych vytkla, by byl určitě utnutý konec. Očekávám, že kniha bude mít určitě pokračování! I tak mi ale nezbývá mi tedy nic jiného, než nakladatelství Moba moc poděkovat, za vydání této úžasné knihy!

06.09.2016 5 z 5

Slza Slza Lauren Kate

Začátek knihy byl pro mě velice zajímavý, stejně jako anotace, která mě nakopla ke koupi. Celkem této koupě lituji. Kniha byla skoro celá o tom, jaký je Eureka chudáček a jak to má v životě těžké. Už od začátky knihy jsem věděla, co vlastně Eureka je. Děj nic moc, většinou to byl popis o Eurečině utrpení. Druhý díl si přečtu, jelikož už ho mám, ale jinak je pro mě tato "série" nezajímavá.

14.08.2016 2 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Z téhle knihy jsem HODNĚ ale HODNĚ zklamaná. Možná bych byla raději, kdyby první tři díly vyšly a tak to skončilo. Eadlyn úplně nesnáším, je ještě horší než Amerika - vůbec neví, co chce, pořád se ohrazuje tím, že je nejmocnější, přetvařuje se... Z Ameriky se stala hodně starostlivá a uťápnutá máma. Z kluků fandím nejvíce Kilovi a Erikovi (ačkoli to není účastník). Poslední kapitola mě nabudila k tomu, přečíst si pátý díl, ale jak říkám. Mnohem raději bych byla, kdyby to prvními třemi díly skončilo.

28.06.2016 2 z 5

Příběh draků Příběh draků Rachel Hartman

Jelikož jsem četla pouze tetralogii od CHP, mohu srovnávat pouze s těmito knihami.
Serafína mě z počátku chytla - kapitoly vždy končili velice zajímavým dějem, který mě strkal dopředu, abych četla a četla. Když se ale v polovině objevily náznaky romantiky, strašně jsem doufala, že se nijak nebude rozvíjet. Bum, byl tu konec a co s ním? Samozřejmě že romantika. Nemůžu si pomoct, ale připadá mi, že ve všech fantasy pro mládež je romantika vždy na stejné brdo - chlapec či děvče se zamiluje do někoho, kdo není pro něho.
Co se mi nelíbilo byla retrospektiva - prakticky mě stálo poměrně dost orientovat se v tom, co se stalo už předtím a má to důležité místo pro vývoj děje, a co se děje teď - možná, že tento pocit jsem měla pouze já.
A jako poslední, co bych vytkla, bylo řešení toho, co Serafína. Bystrému čtenáři či zkušenému hned od začátku dojde, že když to tají, stejně to praskne. Jenomže, když se Serafína, otec a Orma tak strašně obávali, proč se tato věc vyřešila tak 'skvěle'? Na mě to působilo dojmem, že autorce dochází nápad, tak proč tam toto nestrčit.
Chválím přiložený slovníček slov vyskytujících se v knize a přehled postav, které k čemu patří. Kniha se mi jinak líbila, hodně mi vadila romantika. Do druhého dílu se určitě pustím, neboť jsem poměrně zvědavá na to, jak to vlastně dopadne jednak skrz Serafínu a jednak přes jejího milého (i přesto, že jsem doufala, že toto se nestane).

10.04.2016 3 z 5

92. policejní revír zasahuje 92. policejní revír zasahuje Ladislav Beran

Kniha, složená z 20 kriminálních příběhů, psané obecnou češtinou, vyprávěné v er-formě. .
Četla se mi velmi lehce vzhledem k tomu, že jsou to krátké povídky, většinou na 10 stran. Hned druhý příběh „Pepi Šperhák“ bych označila za příběh, který mě „chytil za srdce“. Aneb nevěděla jsem, jestli mám plakat nad štěstím, které strážmistr Hřebejk poskytl Pepimu, nebo nad tímto zoufalým činem.

Většina příběhů byla na „jedno brdo“ – začátek obsahoval povídání o tom, jak bylo případ těžké vyřešit, nebo jak se vlastně případ dostal na píseckou pátračku. Pokračovalo to hledáním, které většinou nebylo nijak více rozvedené, pokud v případu nehrálo velkou roli.

Jak jsem již zmínila, kniha je napsána obecnou češtinou. Objevují se tu nespisovné tvary, nejen v mluveném projevu, čímž se autorovi podařilo lépe začlenit čtenáře do prostředí a děje. Na chvíli jste se tedy stali štábním strážmistrem Hřebejkem, který postává před hospodou a baví se s prodejnou holkou.

Knihu bych brala jako takovou oddechovku – přeci jen, do děje se moc „zakousnout“ nedokážete, protože povídka je mnohdy na 10 stran, což si myslím, že je u některých příběhů škoda (dali by se poměrně hezky rozšířit a určitě by mě, jakožto čtenáře, nadchly více). Vyzdvihnout bych určitě chtěla užití obecné češtiny. Naopak si myslím, že ze série "Původní česká detektivka" má nakladatelství Moba daleko zajímavější 'příběhy', než byl tento.

03.04.2016 3 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Nemohu hodnotit jinak. Děj rozprostřený rovnoměrně, občas tedy popisy, které mě moc nebavily (i přesto, že v příběhu hrály důležitou roli). Vvelmi mě překvapil konec - opravdu, nacpat tolik děje na posledních 100 stran a lehce to vyřešit... Epilog - nádherná a sladká třenička na dortu. Co říci? Harryho i Kaju jsem si oblíbila a určitě budu v "Holeovkách" pokračovat. Kdo nad touto knihou váhá, ať nyní neváhá. Pokud má rád detektivky, tajemno a rád přemýšlí, tak směle do toho! Kniha mě naučila vnímat děj tak nějak jinak, takže, děkuji moc za to!

01.03.2016 5 z 5

Hra jménem život Hra jménem život Martina Ryslerová

Tato kniha si určitě pět hvězd nezaslouží.
Kniha je spíše pro mladé čtenářky, jejichž život se točí kolem koní. V knize je totiž hodně popisován život ohledně závodu, konkrétně parkuru.
Knihu jsem brala jako nějakou takovou "oddechovku", ale i přesto se mi nelíbila. Na posledních asi 5-ti stranách mě příběh strhl, že jsem chtěla vědět, co se stane, i přesto, že to bylo dosti průhledné. Jinak je celá kniha v podstatě jen popis závodů. Hlavní hrdinka Zlatka se občas chová jak malé dítě a né 16-ti letá slečna.
A proto dávám 3 hvězdy - celá kniha prakticky jen o popisu, kterých závodů se zúčastnila a co se na nich dělo, posledních asi pět stran se začalo konečně něco dít. Kniha se navíc tváří, že má předchozí díl, nebo nějaké pokračování. A konec typu: "Nemusíme mít strach, našli ho mrtvého." Říkám si, je opravdu možné, zakončit takhle knihu? Oddechem nad nečí smrtí? Nevím nevím.

31.01.2016 3 z 5

Zima křišťálových tanců Zima křišťálových tanců Angela Dorsey

Kniha se mi moc líbila a určitě se těším na další díly :-)

22.12.2015 5 z 5

Smutný žhář Smutný žhář Tomáš Přibyl

Nejprve jsem si říkala, co od této knihy mám očekávat. Čtyři příběhy v jednom, navíc česká detektivka.. Odradily mě totiž české kriminální seriály a filmy. I přesto jsem po čase šáhla na knihu a zkoušela jsem se začíst. Ze začátku mě to tak pohltilo, že jsem musela pokračovat dále. Poté to ze mě trochu opadávalo. Až pak druhou kapitolu jsem začala číst a podivila se, že už jsem na konci.
Kniha vyvrátila můj názor, že všechny české detektivky patří do koše. Protože příběhy v knize se krásně četly, mají krátké kapitoly, takže se čtou suprově v autobuse, pořád se něco děje. Všechny čtyři příběhy byly pěkné, akorát třetí příběh s názvem : "Hrdličky" s emi zdál lehce přitažený za vlasy - proto hvězda dolů. Jinak nemám co vyčítat, určitě se těším na další krátké detektivky jak od tohoto autora, tak z této série.

28.11.2015 4 z 5